| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
DATHL 2020/2021
Autor Wiadomość
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2357
Skąd: Żagań
Wysłany: 2020-11-25, 11:40   DATHL 2020/2021

Witam w temacie na nowy sezon,

Liga została odnowiona i zaproszenia zostały rozesłane.

Regulamin na sezon 2020/2021:

-------------------------------------------------------------------------------
REGULAMIN:

1. Skład zespołów na przyszły sezon pozostawiamy w niezmienionej formie, tzn. mamy 23 zawodników, punktuje C, C, LW, LW, RW, RW, D, D, D, D, util, util, F, G, G, reszta to tzw. bench czyli ławeczka która nie zdobywa nam punktów

2. Keepujemy 7 zawodników z których min. 1 musi być obrońcą, max. 1 może być bramkarzem oraz 2 młodzików. Swój keeper podajemy w tym temacie najpóźniej na tydzień przed dniem draftu. Brak podania keepera w terminie skutkował będzie spadkiem do ostatniego wyboru w każdej rundzie za dzień spóźnienia począwszy od rundy 7.
Przykład:
GM spóźnił się jeden dzień - jego wybór w rundzie 7 spada do ostatniego wyboru.
GM spóźnił się drugi dzień - jego wybór w rundzie 6 spada do ostatniego wyboru.
GM spóźnił się trzeci dzień - jego wybór w rundzie 5 spada do ostatniego wyboru.
Itd.

3. Draft ligi odbywa się pod koniec września, jego datę będziemy ustalać w zależności od tego kiedy wszyscy bądź zdecydowana większość będzie mogła draftować. Tuż przed draftem głównym przeprowadzimy draft juniorski uzupełniający, którego datę będziemy ustalać wspólnie. Jeżeli nie będzie możliwości przeprowadzenia draftu juniorskiego (‘na żywo’ przed draftem) zostanie on przeprowadzony na forum metodą korespondencyjną.
Wybory w drafcie juniorskim ustalane są na podstawie tabeli z zeszłego sezonu... z nr. 1 wybiera 12 zespół, z nr 2 wybiera 11, z nr 3 wybiera 10, itd..
Aby przystąpić do draftu juniorskiego uzupełniającego należy mieć wolne miejsce na farmie, jeśli takiego miejsca nie mamy musimy zdecydować czy dropujemy zawodnika czy też powołujemy go do składu głównego i keepujemy jako młodzika.
W innym przypadku w wyniku braku miejsca na farmie można zrezygnować z udziału w drafcie juniorskim.

4. Przypominam, że mamy obowiązek keepowania młodzika. Młodzik to zawodnik który 20 września danego roku (w momencie ostatecznej daty podania keepera) ma mniej niż 25 lat (czyli może mieć max. 24 lata i 364 dni). Nie można keepować na młodzika gracza który rozegrał więcej niż trzy sezony w NHL (jeden sezon liczymy w momencie gdy gracz rozegrał minimum 25 spotkań). Ostatni warunek – żaden zawodnik nie może być keepowany jako młodzik więcej niż dwa razy. Czyli młodzik może dla nas rozegrać max. trzy sezony w fantasy. Po tych trzech sezonach możemy nadal go keepować ale już jako gracza normalnego gracza...

* Keepowany młodzik może być bramkarzem, ale pamiętamy o limicie keepowania bramkarzy, który obowiązuje w tej sytuacji. Jeśli zdecydujemy się keepować młodzika bramkarza to nie możemy już zakeepować drugiego bramkarza.

5. Zabronione są wymiany cząstkowe, a więc takie jak:
a) menedżer x oddaje zawodnika A menedżerowi y po niższej cenie; w zamian menedżer y odwdzięcza się w podobny sposób w późniejszej fazie sezonu lub w offseason
b) manager x wypożycza managerowi y zawodnika A na pewien okres czasu, po czym następuje po pewnym czasie wymiana odwrotna lub podobna.

6. Wymiany podczas RS i offseason – możemy dokonywać dowolną ilość wymian, nie wprowadzamy żadnych ograniczeń. Jednak ilość picków w wymianie musi być równa, tak aby menedżer posiadał tyle samo wyborów w drafcie. Wymiany możemy robić od dnia zakończenia sezonu..

7. NIE TANKUJEMY!, czyli Lurtzek rule.. Uważam, że zachowanie jednego z menedżerów na koniec sezonu 2014/15 było bardzo słabe, z gatunku wykraczających poza "fair play"... tak, nie mieliśmy jasno powiedziane "nie tankujemy", tak można było to zrobić, każdy mógł.. liczyłem że znamy się na tyle i że gramy dla zabawy, toteż nikt na podobny genialny pomysł nie wpadnie.. a jednak..
jeśli ktoś chciałby zrobić podobny manewr w przyszłości z niewystawianiem składu to zapraszam, ale będzie to skutkować karą ustalaną przez komisarza ligi.. oczywiście przymykamy oko na pojedyncze przypadki niewystawiania składu, to może zdarzyć się każdemu... mowa o olewaniu gry bądź celowym tankowaniu, które miało miejsce pod koniec sezonu 2014/15..

======================================


DRAFT JUNIORSKI & FARMA:
- Robimy go przed startem sezonu, tuż przed draftem głównym, jeżeli nie będzie takiej możliwości przeprowadzamy go w sposób korespondencyjny
- Draft odbywa się na zasadzie wężyka, najsłabszy zespół z poprzedniego sezonu wybiera z nr.1 w 1 rundzie I z numerem 12 w 2 rundzie.
- Farma liczy 5 miejsc
- W drafcie juniorskim wybieramy zawodników tylko takich którzy nie rozegrali w NHL więcej niż 25 gier w sezonie regularnym. De facto są to czołowi zawodnicy z danego draftu, ale i warto spoglądnąć na wcześniejsze lata bo kilka takich perełek się znajdzie.. wybieramy jednocześnie zawodników którzy w momencie podania keepera nie mają ukończone 23 lat (czyli mają max. 22 lata i 364 dni)
- Wybrani juniorzy są "zamrożeni" na FA (niestety uważam najlepsze wyjście patrząc na system yahoo), mam nadzieję że nikt nie wpadnie na pomysł podbierania juniora komuś innemu. Cała lista wybranych juniorów będzie wpisana w tym temacie + na stronie ligi aby wszyscy mieli wgląd w to czy junior należy do innego GM-a
- Juniora możemy powołać do głównego składu (de facto ściągnąć go z FA) w dowolnym momencie sezonu. Jednocześnie musimy zrobić dla niego miejsce, a zatem zrzucić na FA innego gracza.
- Powołanie juniora uruchamia machinę z dwoma wyjściami:
1. Zostaje on już w głównym składzie na zawsze
2. Nie spełnia nadziei i zrzucamy go na FA. Wtedy może go już podebrać każdy. Może on także wrócić na naszą farmę podczas draftu juniorskiego w przyszłym roku, jeśli spełnia warunki juniora i jeśli wcześniej nie wylądował w innej ekipie.

*po powołaniu juniora do głównego składu możemy go keepować jako młodzika, na podstawie zasad keepowania młodzików (pkt.4 regulaminu)

- W momencie gdy nasz junior wciąż jest na farmie, a rozgrywa właśnie 100 mecz w przypadku graczy z pola lub 74 mecz w przypadku goalies w NHL musimy zdecydować czy:
1. Powołujemy go do głównego składu, w tym przypadku zwolnione miejsce na farmie można uzupełnić po sezonie poprzez coroczny draft juniorski przed startem sezonu.
2. Wywalamy na FA, w tym przypadku zwolnione miejsce na farmie można uzupełnić po sezonie poprzez coroczny draft juniorski przed startem sezonu.
3. "Zamrażamy" na farmie do końca trwającego sezonu i decyzję odraczamy w czasie. Brak deklaracji skutkuje automatycznym zamrożeniem zawodnika. Zamrożony junior zostaje nam na farmie do końca sezonu.
4. W przypadku posiadania zamrożonego zawodnika przed rozpoczęciem nowego sezonu GM ma trzy możliwości:
- deklaracja że ‘bierzemy’, zawodnik zostaje dodany jako wybór w ostatnich rundach draftu, vacat na farmie, bez możliwości dobrania w tym drafcie juniorskim,
- zrzucenie juniora na tydzień przed draftem (razem z podaniem keepera), vacat na farmie i możliwość wyboru w drafcie juniorskim,
- brak decyzji, zawodnik wypada z farmy, jest dostępny w puli, vacat i brak możliwości wyboru w tym drafcie juniorskim (dla zapominalskich)

---------------------------------------------------------------------------------------
Ze względu na aktualną sytuację na świecie, proponuję w tym roku ustalić termin keepera na przeddzień draftu.

---------------------------------------------------------------------------------------
Farmy na początek sezonu 2021 (stan na 06 stycznia 2021 - po uwzględnieniu powołań draftowych):

Drwale & Drewniaki (piotras1985) - Joseph Veleno (0), Moritz Seider (0), Cayden Primeau (2), Marco Rossi (0), Dylan Cozens
Team Pentagram (Harry Otton III) – Logan Brown (29), Alexandar Georgiyev (77), Jack Hughes (61), Lucas Raymond (0), Conor Zary (0)
Łąki Wielkie (D_Mac) – Filip Zadina (37), Max Comtois (39), Ty Smith (0), Nick Suzuki (71), vacat
Red Poznan (bukaj22) – Oliver Wahlstrom (9), Alex Turcotte (0), Dustin Wolf (0), Arthur Kaliyev (0), Quinton Byfield (0)
Detroit Vikings (Lurtzek) – Bowen Byram (0), Anton Lundell (0), Peyton Krebs (0), vacat, vacat
Spanish Inquisition (staszek) – Thatcher Demko (37), Jake Oettinger (0), Mackenzie Blackwood (70), Matthew Boldy (0), Alex Newhook (0)
Toronto Arenas (Strong) – Cody Glass (39), Jordan Kyrou (44), Kirill Kaprizov (0), Alexander Holtz (0), Jamie Drysdale (0)
Warsaw Alligators (bedyn80) - Eeli Tolvanen (7), Kirby Dach (64), Ilya Sorokin (0), Cole Perfetti (0), Seth Jarvis (0)
Lubelski Full (RadeKas) – Lias Andersson (66), Trevor Zegras (0), Jesper Boqvist (35), Alexis Lafreniere (0), Connor McMitchell (0)
Syracuse Buldogs (swamptown) – Vasili Podkolzin (0), Tim Stuzle (0), Nils Hoglander (0), Grigori Denisenko (0), Liam Foudy (0)
Cracow Dragons (Breverin Lux) – Cole Caufield (0), Spencer Knight (0), Denis Guryanov (86), Yaroslav Askarov (0), Nicholas Robertson (0)
Heisenberg Knockers (cichy Bob) - Erik Brannstrom (33), Barrett Hayton (20), Alex Nedeljkovic (6), vacat, vacat
------------------------------------------------------------------
Bardzo proszę o potwierdzenie udziału:

1. Syracuse Buldogs (swamptown) - potwierdzone
2. Detroit Vikings (Lurtzek) - potwierdzone
3. Cracow Dragons (Breverin Lux) - potwierdzone
4. Heisenberg Knockers (Cichy Bob) - potwierdzone
5. Warsaw Alligators (bedyn) - potwierdzone
6. Spanish Inquisition (staszek) - potwierdzone
7. Toronto Arenas (Strong) - potwierdzone
8. Lubelski Full (RadeKas) - potwierdzone
9. Red Poznań (Bukaj) - potwierdzone
10. Łąki Wielkie (D_Mac) - potwierdzone
11. Drwale & Drewniaki (piotras1985) - potwierdzone
12. Team Pentagram (Harry Otton III) - potwierdzone

------------------------------------------------------------------
Draft juniorów proponuję przeprowadzić podobnie jak rok temu w sposób korespondencyjny

Kolejność w drafcie juniorów:

1. Lubelski Full (RadeKas) -
2. Syracuse Buldogs (swamptown) -
3. Red Poznań (Bukaj) -
4. Team Pentagram (Harry Otton III) - brak miejsca na farmie
5. Cracow Dragons (Breverin Lux) -
6. Spanish Inquisition (staszek) -
7. Toronto Arenas (Strong) -
8. Warsaw Alligators (bedyn) -
9. Heisenberg Knockers (Cichy Bob) - brak miejsca na farmie
10. Łąki Wielkie (D_Mac) - brak miejsca na farmie
11. Detroit Vikings (Lurtzek) -
12. Drwale & Drewniaki (piotras1985) -

13. Drwale & Drewniaki (piotras1985) -
14. Detroit Vikings (Lurtzek) -
15. Łąki Wielkie (D_Mac) - brak miejsca na farmie
16. Heisenberg Knockers (Cichy Bob) - brak miejsca na farmie
17. Warsaw Alligators (bedyn) -
18. Toronto Arenas (Strong) -
19. Spanish Inquisition (staszek) - brak miejsca na farmie
20. Cracow Dragons (Breverin Lux) -
21. Team Pentagram (Harry Otton III) - brak miejsca na farmie
22. Red Poznań (Bukaj) - brak miejsca na farmie
23. Syracuse Buldogs (swamptown) -
24. Lubelski Full (RadeKas) -

-----------------------------------------------------------------------------
Termin draftu online:

Podobnie jak rok temu proponuję, żeby w arkuszu excel zaznaczyć kiedy pasuje komu draft online (rozmawiamy standardowo o naszych godzinach wieczornych, ja proponuję godzinę 20):

https://docs.google.com/spreadsheets/d/16SxFyZtBe_9aYr_tzrYWB8HsLbdWSMv-lVua8YxjUAI/edit?usp=sharing

---------------------------------------------------------------------------
Dominik podniósł temat na czacie grupowym, że zanim został przerwany zeszły sezon to miał odłożone ruchy i planował z FA podebrać jeszcze młodzika do keepa (nie był to ani junior z draftu 2020, ani młodzik z czyjejś farmy). Teraz chciałby z tej możliwości skorzystać. Proszę o wpisanie się osób, które są w podobnej sytuacji.

Lista osób, które chcą jeszcze wykorzystać ruch z zeszłego sezonu:
1. Toronto Arenas (Strong)

‐------------------
Link do czata grupowego na WhatsApp: https://chat.whatsapp.com/Jgk8dI4U0ih0eXJPmf96oV
Ostatnio zmieniony przez Lurtzek 2021-01-11, 08:12, w całości zmieniany 26 razy  
 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2357
Skąd: Żagań
Wysłany: 2020-11-25, 11:41   

Detroit Vikings co do farmy, będą keepować Jesperi Kotkaniemi jako młodzika oraz usuwamy Vitali Kravtsova z farmy
_________________

 
 
     
RadeKas 
:troll:


Ulubiony Zawodnik: Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 98-99
Wiek: 33
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1733
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-25, 11:52   

U mnie wyleci z farmy Grigori Denisenko.
_________________

 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2357
Skąd: Żagań
Wysłany: 2020-11-25, 12:24   

Keeper Detroit Vikings

F: John Tavares
F: Mark Scheifele
F: Sebastian Aho
D: Ryan Ellis
G: Tuukka Rask
Y: Jesperi Kotkaniemi, Christian Dvorak

Ponadto podczas draftu w ostatnich rundach z farmy powołuję Igora Shestyorkina i Ilyę Samsonova :troll: (nie powoduje to zrobienia miejsca na farmie)
 
 
     
bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 2141
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-11-25, 13:59   

Jeśli mógłbym prosić, to chciałbym zrezygnować z Juoleviego.
 
     
Breverin Lux 

Ulubiony Zawodnik: Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2011/2012
Wiek: 27
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 185
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-11-25, 21:37   

Potwierdzam udział, chciałem zrzucić z farmy Texiera.

Edit: Lurtz, ten excel jest udostępniony tylko do odczytu :)
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2357
Skąd: Żagań
Wysłany: 2020-11-26, 08:15   

Breverin Lux napisał/a:
Edit: Lurtz, ten excel jest udostępniony tylko do odczytu :)


Woops :D Teraz już powinno być ok, sprawdźcie ;)
_________________

 
 
     
Breverin Lux 

Ulubiony Zawodnik: Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2011/2012
Wiek: 27
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 185
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-11-26, 20:16   

Pytanie odnośnie liczby występów bramkarzy na farmie, kiedyś był temat przyspieszenia konieczności decyzji co dalej do 74 meczu w NHL Zostajemy przy 100 czy zmieniamy?
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2357
Skąd: Żagań
Wysłany: 2020-11-27, 09:26   

Jedyne głosy jakie zostały podniesione to, żeby ta zasada nie tyczyła się bramkarzy już znajdujących się na farmie.

Czyli od tego draftu juniorów obowiązuje zasada 74 meczy.

Dzięki za przypomnienie
_________________

 
 
     
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 1066
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2020-11-28, 22:05   

Witam szanowne grono. Potwierdzam udział i uzupełniłem arkusz. Rozumiem że z keeperem mamy jeszcze nieco czasu?
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2357
Skąd: Żagań
Wysłany: 2020-11-30, 07:31   

piotras1985 napisał/a:
Rozumiem że z keeperem mamy jeszcze nieco czasu?


Ze względu na pandemię i niepewność co do terminu rozpoczęcia rozgrywek w tym roku wyjątkowo wystarczy jak podacie dzień przed draftem.

Brakuje jeszcze Harry'ego i Swamptowna
_________________

 
 
     
Harry Otton III 
Detroit Red Wings


Ulubiony Zawodnik: Nicklas Lidstrom, Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 21-20p.n.e
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 990
Skąd: Tychy
Wysłany: 2020-12-05, 23:33   

potwierdzam - ktoś musi być ostatni w lidze, aby innym lepiej szło;]
_________________
Fan Detroit Red Wings, Sędzia Futbolu Amerykańskiego, Mistrz Gry Fantasy
 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2357
Skąd: Żagań
Wysłany: 2020-12-10, 07:57   

Zaktualizowałem arkusz z wyborem terminu draftu tak, żeby wyrobić się przed 13 stycznia. Dalej brak kontaktu ze swamptownem.

Ze względu, że sezon będzie liczył tylko 56 meczy prawdopodobnie zagramy w tym roku wyjątkowo Rotissiere Fantasy zamiast head-2-head
_________________

 
 
     
Lurtzek 


Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 2357
Skąd: Żagań
Wysłany: 2021-01-02, 13:00   

Rozumiem, że nikt nie ma obiekcji co do terminu draftu? 6 stycznia, środa, dzień wolny godz. 20:00?

Ok. Aktualny termin draftu 7 stycznia, czwartek, godz. 20:00
 
 
     
bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 2141
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-01-02, 18:45   

Witam bardzo serdecznie.

Termin draftu bardzo mi odpowiada i zgłaszam pełną gotowość do gry. ;)

Mój keeper wygląda następująco :

F Brayden Point
F Filip Forsberg
F Sean Monahan
D Thomas Chabot
G Elvis Merzlikins
Y Kailer Yamamoto, Gabriel Vilardi
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Design by Forum Komputerowe
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10