| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Zion
2019-05-31, 21:11
Gryfy w sezonie 2018/19
Autor Wiadomość
Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2018-05-03, 15:36   Gryfy w sezonie 2018/19

Tradycyjnie, zakładam wątek dotyczący bezpośredniego zaplecza. Biorąc przykład z Pawła (Zion), odczekałem kilka dni, aby płynnie przejść do kolejnego etapu.

Wczoraj porządkowano szatnie i udzielano ostatnich wywiadów. Więc przejdźmy do prasówki...

Finding right veterans on Griffins paramount with more youth ahead

Autor tekstu potwierdza to o czym czytałem jeszcze przed końcem sezonu w Detroit. GM-Martin twierdził, że tego lata chcą realnie zmniejszyć liczbę weteranów. Oby dotrzymano słowa. Z cytatów wyraźnie wynika, że wierchuszka weteranów rozważy różne opcje. Jeśli gdzie indziej odbije się od ściany to, dopiero wtedy ponownie pomyśli o powrocie tutaj. Oddzielną kwestię stanowi Todd Nelson. Ma jeszcze dwa lata umowy. A ostatnio okazało się, że w :dal: , poszli w innym kierunku.

1) Griffins unrestricted free agents: Mike Borkowski, Corey Elkins, Luke Esposito, Matthew Ford, Patrick McCarron, Pat Nagle, Dominik Shine, Kevin Tansey.

W moim odczuciu Borkowski, czy Ford mają szanse, aby zostać. Co do reszty to nie widzę miejsca. Zwłaszcza, że kontrakty z Gryfami podpisali już:

Trevor Yates
Trevor Hamilton
Marcus Crawford

2) Red Wings unrestricted free agents: Jared Coreau, Turner Elson, Matt Lorito, Tom McCollum, Ben Street, Eric Tangradi.

Coreau, Lorito, Street, Tangradi - to jak dla mnie pewniacy do odejścia. Elson błysnał przez moment w PO, ale czy to wystarczy. Nie sądzę. Z kolei McCollum to taki szczególny przypadek. W tym sensie, że facet trzyma w ręku kilka klubowych rekordów i nie wydaje mi się, aby miał ochotę zmieniać klub. Już próbował i to bez sukcesów.

3) Red Wings restricted free agents: Matej Machovsky, Zach Nastasiuk, Matt Puempel, Dan Renouf.

Pierwszego już omawialiśmy w temacie o prospektach. Pozostała trójka z pewnością otrzyma oferty kwalifikowane. I nie widzę powodu, aby mieli go nie przyjąć. Puempel dobrze się wpasował do ekipy. I jeśli kierownictwo przewietrzy top-6. Miejsca dla niego nie zabraknie.

Jacy gracze powinni zasilić Gryfy, a mają już parafowane kontrakty: Givani Smith (RW/LW, Kitchener Rangers, OHL), Christoffer Ehn (C, Frölunda HC, SHL), Dennis Cholowski (D, Portland Winterhawks, WHL).

I teraz wrócę do Kadena Fulchera (G, Hamilton Bulldogs, OHL). Teoretycznie mógłby stworzyć duet z McCollumem (jeśli zostanie). Ale przecież Holland może wpaść na pomysł, aby ściągnąć na farmę np.: Jeffa Zatkoffa, który mógłby według niego pasować do rodzimej układanki. Wówczas Fulcher stałby przed taką samą sytuacją co Machovsky.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2018-05-05, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  

Tomasz 

Wysłany: 2018-05-05, 11:18   

Season of Change Begins For Griffins

Polecam ten overview, choć autor myli się co statusu Lorito. Który dokładnie uzupełnia to o czym, już wspominałem wyżej.

Tomasz 

Wysłany: 2018-05-08, 11:19   

Nic zaskakującego. AHL to liga, która często wprowadza takie zmiany. Co się zmieni w kontekście :grg: ? Z dywizji odpada najsłabsza ekipa, czyli Cleveland Monsters (afiliacja CBJ). Zastąpią ją aż dwie drużyny: Texas Stars (afiliacja DAL) oraz San Antonio Rampage (afiliacja COL). Szczególnie ta pierwsza może napsuć sporo krwi młodzieży z Grand Rapids w następnym sezonie. A właśnie są w połowie drogi do awansu wyżej (finał konferencji na zachodzie).

Tomasz 

Wysłany: 2018-05-20, 13:45   

GRIFFINS ANNOUNCE 2018-19 SCHEDULE FORMAT, SIX GUARANTEED DATES

:grg: rozpoczną sezon 2018/19 w piątek 12 października. Rywale w tych 6 gwarantowanych jeszcze nie są znani. W każdym razie w 83 sezonie AHL, ekipa z Grand Rapids zagra po raz pierwszy z Ontario Reign oraz Belleville Senators. A także będzie kontynuować najnowszą historię potyczek z drużynami z Konferencji Wschodniej, Hershey Bears, Wilkes-Barre/Scranton Penguins & Cleveland Monsters.

<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Coś mi mówi, że jeśli Nelson pozostanie w Grand Rapids. To samo zrobi Ford, który dobrze odnajdywał się w roli kapitana.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2018-09-16, 12:26, w całości zmieniany 2 razy  

Tomasz 

Wysłany: 2018-06-02, 18:51   

Lekko spóźniony, ale zawsze. Odhaczam fakt oficjalnego odpłynięcia Nelsona do :dal: . Zasili tamtejszy nowy sztab trenerski jako asystent. Pojawiły się już materiały wideo, w których sam zainteresowany wyjaśnia dlaczego tak się stało. Ten facet ma w sobie tyle ambicji, że zupełnie się nie dziwię.

Oczywiście Ryan Martin już rozpoczął poszukiwania następcy. Głos zabrał także Malik. Tutejsza prasa widzi aż czterech kandydatów. Dobrze zaznajomiony z tym klubem Jim Paek, który ostatnio prowadził swoją rodzimą reprezentację na IO. Dan Watson, czyli główny trener :tol: . A także oczywiście któregoś z dwóch asystentów (teraz już byłych), czyli duet Ben Simon i Bruce Ramsay. Chyba, że wujek Martin wyciągnie z kapelusza jakiegoś kołcza z uniwerku, albo niższych lig. Zobaczymy.

Ja ze swojej strony dziękuję Nelsonowi za pracę w Grand Rapids. Trzy pełne sezony, trzy awanse do PO, jeden Puchar Caldera (2017), bilans w seriach PO: 22-11, więc bardzo dobry. I próba wyciśnięcia w tym czasie. Co się tylko da z takich graczy jak: Mantha, Frk, Bertuzzi, Hicketts czy Hronek (z rozmysłem wstawiłem te nazwiska). Zbudował dość mocne fundamenty. I teraz najciekawsze będzie to, jak "nowy szef" poradzi sobie z zapowiadaną zmianą pokoleniową na zapleczu.

Tomasz 

Wysłany: 2018-06-06, 13:50   

Wątpliwości zostały rozwiane bardzo szybko. Nelson odszedł oficjalnie w zeszły czwartek. A wczoraj, czyli we wtorek poznaliśmy nowego głównego trenera :grg: .

Dodam tylko, że Ben Simon jest trzecim w historii byłym graczem Gryfów, który objął główne lejce w sztabie trenerskim. Poprzednimi byli: właśnie Todd Nelson (2015-18) oraz Danton Cole (2002-05).

How Ben Simon became Griffins coach and what worried organization most

Tomasz 

Wysłany: 2018-06-11, 21:05   

Wczoraj ukazała się taka krótka pogadanka z nowym "kołczem". Widać entuzjazm, jest chyba kilka pomysłów na tą odmłodzoną ekipę. Ja osobiście życzyłbym sobie, aby stary/nowy sztab był w stanie wykrzesać więcej regularności ze special teams. Kilka nowych schematów by się przydało. Ale nic nie jest ważniejsze od kolejnych kroków jakie muszą zrobić drugoroczniacy oraz debiutujący narybek. Niech w Grand Rapids dotrzymają słowa. ;)

Tomasz 

Wysłany: 2018-06-20, 17:35   

W poniedziałek pojawił się powód do lekkiego odświeżenia tematu. Roczne umowy z Gryfami parafowali Turner Elson & Dominik Shine. Ja jeszcze pamiętam, że ten pierwszy wyróżnił się pozytywnie (5GP, 2G) w nieudanej serii z Moose. ;)

Poniżej aktualna lista chętnych do gry na zapleczu (typ kontraktu):

F Colin Campbell (GR)
D Dennis Cholowski (DET)
D Marcus Crawford (GR)
F Christoffer Ehn (DET)
F Turner Elson (GR)
G Kaden Fulcher (DET)
D Trevor Hamilton (GR)
D Joe Hicketts (DET)
F Axel Holmstrom (DET)
D Filip Hronek (DET)
D Brian Lashoff (DET)
D Dylan McIlrath (DET)
F David Pope (DET)
D Robbie Russo (DET)
G Patrik Rybar (DET)
D Vili Saarijarvi (DET)
F Dylan Sadowy (DET)
F Dominik Shine (GR)
F Givani Smith (DET)
D Libor Sulak (DET)
F Evgeny Svechnikov (DET)
F Dominic Turgeon (DET)
F Trevor Yates (GR)

*-Bold indicates AHL veteran status.

staszek 
staszek

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk, Niklas Kronwall, D. Helm
Za Red Wings od sezonu: 2005/2006
Wysłany: 2018-06-21, 13:46   

Dobrze widzę, że na razie tylko Fulcher i Rybar są wpisani jako bramkarze w Gryfach? Jestem ciekaw czy tak zostanie. Była by to spora zmiana w porównaniu do zeszłorocznego duetu.

Nie ma tu za specjalnie kogoś nowego kto by elektryzował albo dawał nadzieję. Trzeba liczyć na rozwój talentów które już były. Chyba, że taki Ehm zaskoczy.

Tomasz 

Wysłany: 2018-06-21, 21:45   

staszek napisał/a:
Dobrze widzę, że na razie tylko Fulcher i Rybar są wpisani jako bramkarze w Gryfach? Jestem ciekaw czy tak zostanie. Była by to spora zmiana w porównaniu do zeszłorocznego duetu.

Ale co ma zostać? Karuzela dopiero ruszy. Przybędzie przynajmniej jedno nazwisko na tej pozycji.

staszek napisał/a:
Nie ma tu za specjalnie kogoś nowego kto by elektryzował albo dawał nadzieję. Trzeba liczyć na rozwój talentów które już były. Chyba, że taki Ehm zaskoczy.

Nie ma? Szerzej Cholowski, właśnie Ehn, Pope, Smith, na większą skalę Sulak, oraz wspomniani wyżej bramkarze. Poziom talentu oraz rola jaką odegrają różna. Ale nie można napisać, że na farmie nic się nie będzie działo.

staszek 
staszek

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk, Niklas Kronwall, D. Helm
Za Red Wings od sezonu: 2005/2006
Wysłany: 2018-06-22, 13:34   

Cytat:
Nie ma? Szerzej Cholowski, właśnie Ehn, Pope, Smith, na większą skalę Sulak, oraz wspomniani wyżej bramkarze. Poziom talentu oraz rola jaką odegrają różna. Ale nie można napisać, że na farmie nic się nie będzie działo.

Cóż, Cholowskiego już potraktowałem jako tego który był, ale fakt, on się nie nagrał.
Sulak przez posiadanie kontraktu też nie wydał mi się nowym. Zobaczymy jak się zaadaptuje do amerykańskich lodowisk.
Pope mnie zaskoczy jeśli wyjedzie poza AHL.
Zapomniałem o Giovannim S. Jestem tu bardzo ciekaw jak jego kariera się potoczy. Simmonds nasuwa się do porównania, to by było mistrzostwo. Mam nadzieję, że pójdzie śladem młodego Berta.
Rybar to na razie wielka niewiadoma. A jeśli dojdzie jeszcze jeden bramkarz to Fulcher pewnie wyląduje w Toledo i znowu nie ma czym się tak bardzo elektryzować.
Do Ehn'a mam sentyment, choć upsite ponad 3 linię to chyba chłopak nie ma.

Nie twierdze, że nie ma nowych, ale większość najbardziej elektryzujących graczy już tu była.

Dodając, jestem bardzo ciekaw jak ustawią defensywę w Gryfach.
Na chwilę obecną Cholowski, Hicketts, Hronek, Lashoff, McIlrath, Russo, Saajarvi, Sulak + Crawford i Hamilton z kontraktami z Gryfami. O ile np. Hicketts pójdzie w górę dalej zostawia to min. 7 do gry. Myślę, że weterani (jakoś dziwnie mi to brzmi w kontekście Lashoffa i McIlratha, ciągle myślę o nich jak o młodszych zawodnikach). Sam bym odstrzelił Russo, jakoś przestałem z nim wiązać nadziei.

Tomasz 

Wysłany: 2018-06-22, 19:30   

staszek napisał/a:
Cóż, Cholowskiego już potraktowałem jako tego który był, ale fakt, on się nie nagrał.
Sulak przez posiadanie kontraktu też nie wydał mi się nowym. Zobaczymy jak się zaadaptuje do amerykańskich lodowisk.
Pope mnie zaskoczy jeśli wyjedzie poza AHL.
Zapomniałem o Giovannim S. Jestem tu bardzo ciekaw jak jego kariera się potoczy. Simmonds nasuwa się do porównania, to by było mistrzostwo. Mam nadzieję, że pójdzie śladem młodego Berta.
Rybar to na razie wielka niewiadoma. A jeśli dojdzie jeszcze jeden bramkarz to Fulcher pewnie wyląduje w Toledo i znowu nie ma czym się tak bardzo elektryzować.
Do Ehn'a mam sentyment, choć upsite ponad 3 linię to chyba chłopak nie ma.

Nie twierdze, że nie ma nowych, ale większość najbardziej elektryzujących graczy już tu była.

Niestety brak tutaj nazwisk, które zmienią oblicze tej organizacji. A i kilku tramwajarzy nadal ma sporo do udowodnienia (Swecz, Holmstrom, Turgeon, Hronek, Sadowy). Nie warto jednak odpuszczać zaplecza całkowicie. Tak po ludzku, jako kibic. ;)

staszek napisał/a:
Dodając, jestem bardzo ciekaw jak ustawią defensywę w Gryfach.
Na chwilę obecną Cholowski, Hicketts, Hronek, Lashoff, McIlrath, Russo, Saajarvi, Sulak + Crawford i Hamilton z kontraktami z Gryfami. O ile np. Hicketts pójdzie w górę dalej zostawia to min. 7 do gry. Myślę, że weterani (jakoś dziwnie mi to brzmi w kontekście Lashoffa i McIlratha, ciągle myślę o nich jak o młodszych zawodnikach). Sam bym odstrzelił Russo, jakoś przestałem z nim wiązać nadziei.

Z tej dziesiątki chyba słusznie odjąłeś Hickettsa. A wspomniani Crawford & Hamilton, będą czekać na swoją szansę w :tol: . Czyli zostaje siódemka. Dodaj do tego jeszcze Renoufa (RFA), a nikt nie może wykluczyć, że kierownictwu w Grand Rapids coś jeszcze nie strzeli do głowy (kolejne nazwiska pójdą na papier). Dla Russo będzie to chyba najważniejszy sezon w karierze. Inaczej skończy, jak duet Lashoff/McIlrath. Czyli na wiecznej banicji w AHL (także, gdy zmieni organizację), jako niespełniony support.

piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wysłany: 2018-06-25, 06:39   

Rozpoczyna się czyszczenie miejsca w GR: Robbie Russo do :arz: za warunkową 7 rundę 2019.

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2018-06-25, 09:23   

piotras1985 napisał/a:
Rozpoczyna się czyszczenie miejsca w GR: Robbie Russo do :arz: za warunkową 7 rundę 2019.

A Ouellett zaraz bedzie wykupiony czyli troche wietrzymy D na zapleczu. Dobrze, bo bedize wiecej okazji dla Cholowskiego, Hronka czy Saarijarviego.

Yogi80 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina , Filip Hronek
Za Red Wings od sezonu: 1990
Wysłany: 2018-06-25, 15:15   

Ja bardzo liczę na Libora Sulaka i to nie tylko w kontekście Gryfów. Na mistrzostwach moim zdaniem był bardzo dobry a Czesi grali z rywalami gdzie roilo się od gwiazd nhl.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi