| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Zion
2017-05-09, 09:23
Gryfy w sezonie 2014/15
Autor Wiadomość
Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2015-05-16, 11:32   

:gra: po raz trzeci w ostatnich czterech sezonach zmienią dywizję w której grają. We wtorek ogłoszono skład i układ nowych dywizji: http://www.mlive.com/grif...puts_griff.html

:gra: tym razem rozpoczną w "nowej" dywizji centralnej, która nadal będzie wchodziła w skład "zachodniej połówki". Na całej koncepcji geozmian w AHL, skorzystają głównie cztery organizacje: :sjs: , :lak: , :cgy: , :ana: . Gryfy już mają wygodny "układ", więc akurat tutaj problemu nie ma.

Jednak wczoraj zapytano odpowiednich osób w organizacji, jak to wpłynie na finanse zaplecza. Okazuje się, że można się spodziewać wzrostu całosezonowych kosztów nawet o pół miliona zielonych. A przecież w :gra: nadal podróżują głownie klubowym autobusem. Nie jestem ekspertem, ale sposób finansowania przy takiej rodzinie właścicieli (mającej kilka niezapłaconych faktur na koncie) raczej nie ucierpi.

Malik ma rację w swoim komentarzu do tego artykułu. Faktycznie sporo lobbingu jest przy układaniu terminarza w AHL, ponieważ na tym poziomie to ludzie zestawiają pary, a nie komputer. Ja wiem, że trudno dać temu wiarę, ale tak jest!

Tomasz 

Wysłany: 2015-05-18, 13:07   

bukaj22 napisał/a:
Brawo Gryfy ! Dzięki dwóm bramkom młodego Berta wygrywamy z Rockford 2-1 i w serii jest 3-1 dla nas.

Dopiero teraz możemy się cieszyć z drugiego w ostatnich trzech latach awansu do finału konferencji.

A smaczki statystyczne w posezonowej fazie pęcznieją. Całościowy bilans Blasha imponuje: 7-1. Dotychczasowe 13 trafień Pulu to dokładnie połowa rekordu ligi w liczbie bramek strzelonych w pojedynczych PO. Ustanowił go Bill McDougall dokładnie 22 lata temu! Ciekawostką jest, że facet profesjonalną karierę zaczynał właśnie w organizacji z Detroit (Adirondack, później debiut w big league).

Tak polubiony przez mnie ostatnio bratanek Berta, także jest w stanie zapisać się w historii. I tutaj cytat: "Tyler Bertuzzi gets his fourth GWG of the playoffs. AHL record is six, by Darren Haydar (2006) and Bud Holloway (2010).".

Nic tylko przyklasnąć i trzymać dalej kciuki!

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2015-05-22, 10:05   

Nikt się chyba tego nie spodziewał. Larkin podpisał 3-letni ELC i dołączy do składu Grand Rapids przez niedzielnym finałem konferencji z afilacją Canucks.

Tomasz 

Wysłany: 2015-05-22, 11:54   

Roggi napisał/a:
Nikt się chyba tego nie spodziewał. Larkin podpisał 3-letni ELC i dołączy do składu Grand Rapids przez niedzielnym finałem konferencji z afilacją Canucks.

Mało tego Blash, już zapowiedział, że znajdzie się w wyjściowym składzie w niedzielę.

Szczegóły kontraktu: http://www.generalfanager.com/players/776

Można napisać... A jednak! Naturalnie będąc w Pradze, Holland kontaktował się ze sztabem trenerskim Jankesów. Richards, czy Bylsma podobno nieoficjalnie zgodnie stwierdzili, że ten chłopak jest już gotowy na NHL. Zobaczymy. Póki co będzie miał szansę zaistnieć w najważniejszym momencie sezonu dla :gra: . I jak zapowiedziano, ma poważnie powalczyć o miejsce w big league na obozie przygotowawczym. Czyli jak zawsze w przypadku "młodych gniewnych". ;)

Roggi 

Wysłany: 2015-05-22, 16:11   

Choć jakość wideo tych meczów AHL kiepska to już się nie mogę doczekać kolejnej rundy.
AA i Larkin mają ponoć zagrać w jednej linii co będzie legen...wait for it...dary :troll:

Tomasz 

Wysłany: 2015-05-22, 16:31   

Roggi napisał/a:
AA i Larkin mają ponoć zagrać w jednej linii co będzie legen...wait for it...dary :troll:

Nie jestem pewien. Sam twierdziłeś, że AA to idealny katalizator Antka. Nie widzę potrzeby wpychania tam kolejnego C.

A skoro duetem Zengerle/Bertuzzi na środku dowodzi Miele (przynajmniej tak było w serii z Rockford). To Larkina próbowałbym zestawić z Pulu i Hogganem, zamiast Noska.

Zion 
Administrator
DetroitRedWings.pl

Ulubiony Zawodnik: Filip Hronek, Filip Zadina
Wysłany: 2015-05-26, 06:15   

:gra: wygrywają 4:2 w drugim meczu finału konferencji i wyrównują serie na 1-1.

Dwie bramki w meczu zdobył Dylan Larkin 8-)

Tomasz 

Wysłany: 2015-06-03, 20:18   

Sezon dobiegł końca.

Ogromnie szkoda, ponieważ w niektórych momentach zwyczajnie zabrakło szczęścia. Przed rozpoczęciem tej serii zastanawiałem się, czy Markstrom da odpór tej utalentowanej ofensywie. Niestety tak. A z kolei Tommy Boy nie zawsze stawał na głowie. Miał świetne sekwencje, ale zabrakło przytomności przy kilku słabych interwencjach. Niemal jak Howard piętro wyżej. ;)

Starałem się oglądać jak najwięcej. Pulu, Larkin, Bertuzzi to takie samonapędzające się dynama. Bardzo dojrzały i waleczny Hoggan (w końcu kapitan), solidny i potrafiący mieć oczy wokół głowy Miele (chciałbym, aby został w organizacji).

Zwróciłem uwagę na kolejną rzecz. Sproul... co się stało z tym grajkiem. Słusznie został pominięty przez Blasha, i wpuszczany jedynie, gdy problemy zdrowotne miał Marczenko. Chłopak ma jeszcze jeden sezon, aby się pozbierać.

Brakowało mi w całych PO, Callahana, później ta kontuzja Noska. Cóż... jest pewien niedosyt.

Roggi 

Wysłany: 2015-06-03, 23:00   

Wygrał zespół lepiej zorganizowany i bardziej doświadczony. W szeregach Utici prym wiedli weterani, a po naszej stronie pierwsze skrzypce grali debiutanci i to cholernie cieszy w szerszej perspektywie.
Niestety wygląda na to, że kolejne pokolenie obrońców rośnie nam na zapchajdziury w NHL. Nie będę miał nic przeciwko temu jeżeli w tegorocznym drafcie uderzymy po defensorów podobnie jak w poprzednim po centrów. Coś z tym fantem trzeba w końcu zrobić, a skoro FA i wymiany odpadają to jest jedyna droga.

Tomasz 

Wysłany: 2015-06-04, 12:34   

Roggi napisał/a:
Niestety wygląda na to, że kolejne pokolenie obrońców rośnie nam na zapchajdziury w NHL.

Akurat tego lata szykuje się ciekawa próba - z mojej perspektywy. Rozwiązania kwestii kilku młodych nazwisk w defensywie. Moim zdaniem są dwa scenariusze: standardowy i hybrydowy.

Gdy mowa o tym pierwszym. Pamiętajmy, że Holland wspominał o tym, że statusy czwórki: Jensen (RFA do popisania), Marczenko, Ouellet i Sproul. Którzy nie będą musieli przechodzić przez waivers, jeżeli zostaną odesłani na farmę we wrześniu/październiku. Będą miały wpływ na proces decyzyjny dotyczący składu pierwszej ekipy. Nawet przy założeniu, że Blash obejmuje ster. Co może po prostu oznaczać, że kosztem młodzieży pewne miejsce będą mieli i Smith (RFA - do podpisania) i Kindl, a siódemkę uzupełni, albo powrót Lashoffa, albo nazwisko z wolnego rynku (przepłacony weteran o przebrzmiałym nazwisku). Taki obrót wydarzeń nie ucieszy nikogo kto operuje zdrowym rozsądkiem. I dlatego miałem na myśli "beton" - standard.

Z kolei drugi scenariusz jest bardziej optymistyczny. Smith zostaje podpisany, ale grzęźnie w drabince klubowej jako siódmy obrońca. Kindl zostaje oddany do innego klubu, a Zidlicky, choć sam przyznaje: "Chcę wrócić na kolejny sezon do NHL", zostaje szybko "odpuszczony" przez kierownictwo i szuka innego pracodawcy. To sprawia, że otwierają się dwa realne, wolne miejsca w składzie dla Marczenki, Ouelleta, a być może także Jensena.

Tomasz 

Wysłany: 2015-06-11, 11:54   

Tłoczno, gdy chodzi o kandydatów do schedy po Jeffie: http://kuklaskorner.com/t...rapids-griffins

Skłaniam się do sugestii dziennikarza z Edmonton (cytat w artykule). Todd Nelson, mógłby się tutaj wpasować. Facet z charakterem, a po tym jak w pewnym sensie wysiudano go z :edm: . Mógłby złapać odrobinę trenerskiej stabilności.

staszek 
staszek

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk, Niklas Kronwall, D. Helm
Za Red Wings od sezonu: 2005/2006
Wysłany: 2015-06-12, 08:45   

Zawsze marzył mi się duet Sproul-Ouellet, niestety, pierwszy zdecydowanie zawodzi a od drugiego liczyłem na ciut więcej. Zdecydowanie w organizacji brakuje ofensywnego obrońcy i może Hickett kimś takim będzie, niestety, melodia bardzo odległej przyszłości.

Bert i Larkin niesamowite wejście w ekipę. W Det brakuje mi kogoś takiego jak młody Bert oraz Callahan. Niestety, Mitch ma paskudnego pecha z kontuzjami, a w moim rankingu wyprzedza Ferraro o jakieś dwie długości. Strzela, hittuje, świetnie ustawia się pod bramką i jeszcze dobry w defensywie. Trzymam za niego kciuki i oby dostał szansę w Det!

Larkin, podobnie jak rok temu Mantha, nadzieje na awans do 1 drużyny od razu. Jako trzeci center? Na przykład obok z Helmem i Franzenem (jeśli wróci)? Myślę jednak, że jeszcze rok sezonowania się przyda.

AA - bodaj mój ulubiony gracz na zapleczu obecnie. Już widzę linię z szalejącym AA, dewastującym rywali Bertem i zasadniczo dowolnym innym elementem. Super strzelec? Pasuje! Asystent? Pasuje! Kolejny PF? Też się znajdzie miejsce!

Ciekawi mnie rozwój Nastasiuka, choć wiadomo, szykowany na 3-4 linię, to po cichu liczę na kolejnego Drapera. Leadership, defensywa, leadership, kilkanaście bramek i czy już wspominałem o tych zdolnościach przywódczych?

I tylko zostaje pytanie, ilu z tych graczy może w przyszłości zjadać minuty dla 1 linii ataku i obrony? To mnie martwi. Pożyjemy, zobaczymy, nikt przecież nie zna jutra.

Obyśmy utrzymali kilku graczy, jak Miele, Hoogan, Paetch, Nosek, Zengele. Z dobrym trenerem jest spora szansa znów sięgnąć po puchar.

Co do trenera, Todd Nelson. Ta kandydatura mi się podoba :) W :edm: na prawdę nastąpiła poprawa pod jego sterami i ja bym zaryzykował.

Roggi 

Wysłany: 2015-06-12, 12:42   

Nie wiem staszek w jakim zakresie śledziłeś poczynania naszej farmy, ale w zasadzie mogę się podpisać niemal pod wszystkim co napisałeś.
Mitch z całą pewnością dostanie latem każdą możliwą szansę przebicia się do 14-osobowego składu ataku na przyszły sezon. Powód jest banalny, młody Amerykanin to jeden z najbardziej zaufanych "żołnierzy" naszego nowego trenera i pójście śladami Glendeninga nikogo nie powinno zdziwić. Dwóch takich grajków w bottom 6 to jest to co tygryski lubią najbardziej :evil2: .
Larkin, AA i Mantha będą szykowani do top 6 NHL i mało prawdopodobne by już teraz któremuś z nich udało się wywalczyć to miejsce, a granie nimi ogonów w 3 i 4 linii mija się kompletnie z celem. Lepiej nich grają dużo i często na zapleczu.

Blashill z bardzo przeciętnym bramkarzem dotarł do finału konferencji. Jeżeli uda się ponownie obudować skład dobrymi i doświadczonymi grajkami z poziomu AHL to powtórzenie tego wyniku jest jak najbardziej w zasięgu tej ekipy.

staszek 
staszek

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk, Niklas Kronwall, D. Helm
Za Red Wings od sezonu: 2005/2006
Wysłany: 2015-06-15, 10:56   

Dzięki :) Głównie relacje przez cały sezon, info o juniorach należą do moich ulubionych.

Też bym obstawił, że wspomniana trójka będzie jeszcze sezonowana. Pytanie, jak długo? Kiedy i za kogo ich później wprowadzać? W moim odczuciu przyda im się trochę gry z Datsem i Zetterbergiem którzy są w formie.

Dokładnie :D Mitch to żołnierz. Walczy zawsze na 100% z wielkim poświęceniem. Za to go zawsze ceniłem.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi