| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Zion
2015-06-15, 21:23
Gryfy w sezonie 2013/14
Autor Wiadomość
Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2014-02-01, 14:24   

Zobaczymy co wykręci Mrazek po powrocie.

bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wysłany: 2014-02-01, 14:39   

Faktycznie frekwencja robi wrażenie. Calder Cup działa na wyobraznie ludzi.

Toż , to Stan w AHL :D

Co do dyspozycji Gryfów , to myślę sobie , ze ten dołek był do przewidzenia. Jak , by nie patrzeć , to trzon ofensywny Gryfów gra teraz w Red Wings i Jurco czy Sheahana jest ciężko zastąpić. Zwłaszcza , że FRK coś ciężko się aklimatyzuję na tym szczeblu rozgrywek. Dobrze , że Pulu trzyma poziom.

Mimo wszystko więcej bym oczekiwał po defensywie Gryfów , bo grają tam naprawdę utalentowani ludzie , potrafiący grać dobry hokej. Myślę sobie jednak , że skoro grają Gryfy tym samym systemem co Red Wings , to może być tak , że w tym systemie głównym problemem może być brak Sheahana tzn świetnego centra potrafiącego być takim katalizatorem między ofensywą a obroną. Coś jak Dats czy Zetta w Red Wings zachowując odpowiednie proporcje oczywiście...

Riley spisuje się świetnie w Red Wings a zakładając zsyłkę poziom niżej , to widzę go jako gracza dominującego...

Nie mniej więcej jest w tym przypuszczeń , niż tego jak faktycznie jest ponieważ miałem okazję oglądać Gryfy w tym sezonie tylko kilka razy.

Może niech napisze coś osoba śledząca poczynania naszej młodzieży regularnie.

Roggi 

Wysłany: 2014-02-02, 15:43   

Pulu zaimponował mi podczas sparingów, ale nie sądziłem wtedy, że tak dobrze odnajdzie się na mniejszych lodowiskach. Ten jego slapshot jest niesamowity i może utorować mu drogę do NHL.

Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2014-02-02, 16:57   

bukaj22 napisał/a:
Może niech napisze coś osoba śledząca poczynania naszej młodzieży regularnie.

Ciekawe o kim mowa? Uprzedzam złośliwości. Sam miałem okazję zerkać na zaplecze nie częściej, niż kolega z Poznania. ;)

Noodles napisał/a:
Frekwencja blisko 11k robi wrazenie.

Mimo ostatniego dolka, Gryfy nadal sa liderem konferencji Zachodniej.

bukaj22 napisał/a:
Faktycznie frekwencja robi wrażenie. Calder Cup działa na wyobraznie ludzi.

Toż , to Stan w AHL :D

Panowie trzeba Was uświadomić. W Grand Rapids jest świetny fanbase. To nie jest euforia po zdobyciu Pucharu Kaldera. Zaglądnąłem szybko na ofcialkę ligi. Od sezonu 2005-06 (czyli od kiedy takie statsy prowadzą) ta ekipa nie wypadła poza top-10, gdy mowa o frekwencji. Konkretniej średniej frekwencji.

Roggi napisał/a:
Zobaczymy co wykręci Mrazek po powrocie.

Nie jest źle. Blashill podzielił pracę solidarnie. Wspominam o tym dlatego, iż sądziłem, że to Czech wyjedzie na lód przeciwko Chicago. Stało się inaczej. Niemniej spisał się solidnie (29/31). Szczególnie w serii rzutów karnych. Obronił wszystkie próby i dzięki temu ekipa pozostaje na czele konferencji, mimo kompletu punktów farmy :dal: (grają również dziś).

Roggi napisał/a:
Pulu zaimponował mi podczas sparingów, ale nie sądziłem wtedy, że tak dobrze odnajdzie się na mniejszych lodowiskach. Ten jego slapshot jest niesamowity i może utorować mu drogę do NHL.

To nie nowość, ale dla mnie nie mniejszym bohaterem tego weekendu jest Almqvist. Wczoraj kolejny punkcik, a piątkowe trafienie Callahana także przeszło bez echa. A to właśnie Kanadyjczyka dogonił Pulu w klasyfikacji strzelców.

Taka mała dygresja dotycząca Samuelssona. Dwa mecze i -4 w wiadomej klasyfikacji. W pomeczowym wywiadzie sam przyznawał, że za długo siedział na dupie. Timing na tafli przyjdzie z czasem. Oby Sammy, bo podobnie jak Pan Srutututu masz coś do udowodnienia. Może nie koniecznie w Detroit. ;)

Paweł 

Ulubiony Zawodnik: PD#13
Za Red Wings od sezonu: 2016/2017
Wysłany: 2014-02-02, 17:27   

Sammy ma coś do udowodnienia? Chyba tylko to, że czas udać się na zasłużoną emeryturę. Ale to udowadnia już od dawna.

Roggi 

Wysłany: 2014-02-02, 19:19   

Cytat:
dla mnie nie mniejszym bohaterem tego weekendu jest Almqvist

Suche statystyki to jednak nie wszystko. Strata przy bramce bodaj Cehlina iście dziecinna. Te punkciki w ofensywie mogą robić wrażenie, ale w obronie jest dramat.

Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2014-02-02, 19:37   

Roggi napisał/a:
Cytat:
dla mnie nie mniejszym bohaterem tego weekendu jest Almqvist

Suche statystyki to jednak nie wszystko. Strata przy bramce bodaj Cehlina iście dziecinna. Te punkciki w ofensywie mogą robić wrażenie, ale w obronie jest dramat.

Zgoda. Jest znacznie gorzej, niż w poprzednim sezonie. Ciekawe z czego to wynika, bo akurat partnera ma solidnego. A może to tylko niechlujstwo? W każdym razie przypomina Kruga z :bos: . Sporo czasu w PP, dobry przegląd pola, kreatywność, ale kosztem dokładności, i fizycznej strony gdzie bywa zdominowany przez napastników rywala.

Daveth 

Za Red Wings od sezonu: 00/00
Wysłany: 2014-02-27, 16:09   

A co myślicie o Teemu Pulkkinen'nie ???
Za parę sezonów mógłby się nam przydać.

bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wysłany: 2014-02-27, 16:35   

Na pewno młody Fin może się nam przydać i mam nadzieję , że już w nowym sezonie powalczy o skład w dorosłej ekipie Red Wings. Pulu gra naprawdę świetnie w tym sezonie i sam jestem ciekaw , jak jego talent się rozwinie.

W ogóle jestem zaskoczony tak łatwym zwycięstwem Gryfów nad Admirals.
Myślałem , ze bez Marczenki i Sproula w defensywie będzie ciężko a tu proszę...
Bardzo pewne zwycięstwo Gryfów 5-1 i dwa punkty na koncie naszej młodzieży.
Szkoda , że nie udało się Mrazkowi utrzymać czystego konta , ale cóż. Zwycięstwo drużyny jest najważniejsze.

Skrzydła wygrały , Gryfy też noc można uznać za udaną. ;)

Roggi 

Wysłany: 2014-03-02, 16:53   

Cytat:
Myślałem , ze bez Marczenki i Sproula w defensywie będzie ciężko a tu proszę...

Daj sobie spokój z tymi farmazonami i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Akurat Ryan ma tyle wspólnego z grą obronną co Lashoff z grą ofensywną. Potrzebuje dobrej niańki na lodzie, ale nawet wtedy popełnia mnóstwo wielbłędów i na dzień dzisiejszy z całej grupy ma zdecydowanie najdalej do NHL.
Marczenki szkoda, ale na skutek jego kontuzji więcej minut dostanie mój cichy faworyt Nick Jansen. Miał koszmarne wejście do dorosłego hokeja, ale wczoraj pierwsza bramka (zaliczona później Pulu), a dziś dwie asysty. Już kilka tygodni temu jego gra wyglądała dobrze i te punkty musiały w końcu przyjść.

Roggi 

Wysłany: 2014-03-08, 16:29   

Za wszelką cenę należy zatrzymać Blashill'a w organizacji. Odessaliśmy tyle talentu z Gryfów, a mimo tego oni wciąż wygrywają.

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2014-04-09, 15:12   

Matthias Janmark-Nylen prawdopodobnie na koncowke obecnego sezonu zawita do Gryfow :)

A nasz piekny Mantha dalej szaleje. Dzis dwie bramki i Val-d'Or prowadzi w polfinale konferencji 2-1. Mantha jak narazie 7+4.

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2014-04-20, 04:08   

Niestety Gryfy na finiszu ligi przegraly dywizje i spadly na 4. miejsce. w I rundzie nasze zaplecze zagra z Abbotsfordem.

Wczoraj Athanasiou w debiucie w AHL zaliczyl asyste, dzis juz 1+1, ladny start ;) Takze Janmark-Nylen i Matthias Backman maja juz za soba pierwsze mecze w Gryfach.

Roggi 

Wysłany: 2014-04-27, 09:17   

Wygląda na to, że kolejna fala prospektów może być jeszcze lepsza aniżeli Nyquist, Tatar, Jurco, Sheahan. Jest jeszcze przecież Mrazek i cała masa obrońców. Problem w tym, że zrobienie dla nich miejsca w DRW przy urzędującym Hollandzie proste nie będzie.
Człek musi wreszcie zdecydować czy budujemy zespół na Stana, czy jedynie na awans do PO.

Lurtzek 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wysłany: 2014-04-27, 12:26   

To Babs decyduje kto gra. Skoro Gus, Tatar, Jurco i Sheahan wywalczyli sobie miejsce to Mrazek i Mantha też dadzą radę.

A pozbycie się Babsa i Hollanda jedynie nas oddali o dekadę od Stana

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi