| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Zion
2015-06-15, 21:23
Gryfy w sezonie 2012/13
Autor Wiadomość
Zion 
Administrator
DetroitRedWings.pl

Ulubiony Zawodnik: Filip Hronek, Filip Zadina
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2013-06-06, 11:00   

Tomasz napisał/a:
Ogromna radosc ale tez swiadomosc sily rywala jaki czeka w finale. Rdzen grajkow Crunch to zeszloroczni mistrzowie ligi. Jak to mozliwe? Tutaj moment dla ciekawskich aby odwiedzic wujka google. ;)

Wczoraj czytając nt. potencjalnego rywala w finale natrafiłem na informacje o tym że przed sezonem 2012-13 :ana: wymienili się drużynami z :tbl: wtedy już wszystko mi się wyjaśniło dlaczego doszli w tym roku tak daleko ;)

Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Seider
Wysłany: 2013-06-06, 13:35   

bukaj22 napisał/a:
Niebywały sukces Gryfów ! Oglądałem mecz od początku do końca i muszę przyznać , że emocje były niesamowite a te ostatnie 30 sekund meczu , to już w ogóle !

Jesteśmy w Wielkim finale ! Coś wspaniałego. Przed rozpoczęciem tego sezonu liczyłem po cichu o awansie do PO , ale o udziale w Wielkim finale nawet mi się nie śniło. :}

Mi takze. I nigdy powaznie nie rozwazalem tego iz doczekam sie wiekszych sukcesow na zapleczu niz w big club. Nie wspominajac o tym ze pobito dokonania z czasow gdy na farmie byly takie nazwiska jak: Howard, Filppula, Hudler, Kopecky, Quincey, Matt Ellis, Meech, Lebda, MacLean czy nawet enforcer Bootland (do dzis jest rekordzista w liczbie minut karnych. Sezon - 2005/06).

Cytat:
Jeśli w kolejnych sezonach Gryfy będą mocniejsze a wszystko na , to wskazuje , to strach się bać :]

Bez przesady. Czy mocniejsze? Moze jeszcze bardziej utalentowane. To tak. Na tym szczeblu placi sie za potencjal wlasnymi bledami. Niestety. A pamietaj ze o obecnej mocy Gryfow stanowia takze weterani. Plus gracze z kontraktami tylko na AHL (Glendening, Billins).

Cytat:
Tak jak dużo ciepłych słów zebrał Babs po tym sezonie z Red Wings tak też trzeba oddać Blashillowi , ze wykonuje kawał dobrej roboty z Gryfami. Ten sezon jest naprawdę kapitalny w wykonaniu Gryfów i bardzo duża w tym zasługa naszego trenera.

Jak slucham wywiadow (nie tylko pomeczowych) to niemal staje mi przed oczami Babcock. Identyczna filozofia, zaangazowanie, pasja i konsultowane wspolnie pomysly. Facet odnalazl swoje miejsce w tej ukladance. Wybornie.

Czytalem jednak ze wlasnie ze wzgledu na osiagane sukcesy i mocna znajomosc z Nillem. Jest posobno szansa ze predzej czy pozniej odplynie do :dal: . A w tamtejszym sztabie jest juz przeciez obecny Curt Fraser (poprzedni trener Gryfow). Zobaczymy watek jest ciekawy.

Cytat:
Jurco przeprowadził kapitalna akcję na 5-4 :} Co do tego o czym pisał Roggi , to nic nie stoi na przeszkodził by Tatar - Jurco i Nyquist grali w t formacji w Red Wings. Coś mi się zdaje , że mogą siać duże zamieszanie w szeregach rywali. To przecież młode chłopaki wszystko przed nimi.

Samo zagranie godne powtorek. Guma holowana jeszcze z wlasnej strefy obronnej. Chlopak przejechal niemal cale lodowisko. I to na pelnej szybkosci. Wykanczajac znajdujac miejsce pod prawym ramieniem Danisa.

Natomiast watpie aby zagrali razem. Kazda formacja potrzebuje centra. A oni grywaja wylacznie na piorku bukaj. ;)

Cytat:
No cóż finał z Crunch. Rywal bardzo mocny i będzie na pewno ciężko , ale skoro gramy w finale to trzeba o niego zawalczyć !

Lets go Griffins !

Zion napisał/a:
Tomasz napisał/a:
Ogromna radosc ale tez swiadomosc sily rywala jaki czeka w finale. Rdzen grajkow Crunch to zeszloroczni mistrzowie ligi. Jak to mozliwe? Tutaj moment dla ciekawskich aby odwiedzic wujka google. ;)

Wczoraj czytając nt. potencjalnego rywala w finale natrafiłem na informacje o tym że przed sezonem 2012-13 :ana: wymienili się drużynami z :tbl: wtedy już wszystko mi się wyjaśniło dlaczego doszli w tym roku tak daleko ;)

Bingo. Panowie ja zwracam uwage na jeden ze smaczkow. Rywalizacja miedzy slupkami. Z jednej strony Mrazek ktory napracowal sie w tych PO niemilosiernie. Drugie miejsce w liczbie obronionych strzalow. Pierwsze gdy wezmiemy same minuty na lodzie. To konsekwencja nierownej formy tak jego (bledy wlasne) oraz zespolu (przestoje, oddanie inicjatywy).

Jego vis-a-vis to z kolei kat. Pamietam jak po przyjsciu do Crunch w trakcie sezonu regularnego. Potrafil tasmowo zapjsywac na swoim koncie zwyciestwa nie stroniac od czystych kont. W fazie pucharowej majac wsparcie z przodu oraz przed bramka nie obnizyl lotow.

Smiem twierdzic ze to faktycznie bedzie starcie dwoch najlepszych horagiewek. Choc obaj dotarli tak wysoko zupelnie odmiennymi drogami.

Tomasz 

Wysłany: 2013-06-06, 22:36   

http://theahl.com/mobile/...cle&s=&p=184148

Spiesze doniesc ze dzieki uprzejmosci producenta kontentu na zapleczu. Wszystkie mecze finalu walki o Puchar Caldera bezie mozna zobaczyc za darmo. Po uprzedniej rejestracji i za posrednictwem AHL Live!

Prosba do redaktorow. Tak dobra wiadomosc powinna znalezc sie na stronie. Zaraz obok faktu ze w ostatecznej batalii wezma udzial wlasnie Gryfy. Ostrzegam jednak. Poki co nadawca nie dysponuje sygnalem HD. ;)

bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wysłany: 2013-06-06, 23:12   

Świetna wiadomość ! Nic tylko się rejestrować i korzystać. :} Jakoś brak jakości HD mi nie przeszkadza najważniejsze , by obejrzeć Gryfy w akcji na żywo. :}

Kwiat 
jesus datsyuk christ

Ulubiony Zawodnik: 5-game suspension Smith
Za Red Wings od sezonu: 03/04
Wysłany: 2013-06-07, 12:41   

A mecze można oglądać też w dzień jako "retransmisja" czy jedynie na żywo.

Tomasz 

Wysłany: 2013-06-07, 13:25   

Bukaj - Trzeba jeszcze pamietac o wpisaniu odpowiedniego kodu (jest podany nizej). Najwazniejsze jest to iz da sie ominac podczas rejestracji koniecznosc podawania szczegolow np. dotyczacych karty kredytowej. Wiem to z pewnego zrodla. ;)

Kwiat - Naturalnie. Tam takze jest dostepne archiwum (VOD).

Tomasz 

Wysłany: 2013-06-08, 10:19   

Tak sobie wertuje dokonania pismakow przed rozpoczeciem pierwszego meczu i mam troche zabawy.

O tym ze DeKeyser wskoczy do skladu pisalem juz wczesniej. O tym ze obok niego dzieki decyzji trenerskiej zagra Lashoff. Dowiedzialem sie dzisiaj. Natomiast za cholere Blashill nie chce sie przyznac kogo w takim razie zabraknie w szostce. Ja stawiam na Skinnera. ;)

Inna ciekawostka jest fakt ze glowny trener Gryfow bardzo dobrze zna bylego odpowiednika z Crunch - Jona Coopera. I podobno tamtem zdradzil kilka tajemnic na temat systemu gry rywala. ;)

Ma byc jeszcze ciezej na bandach. Obroncy Gryfow beda ostro naciskani. A przeciez z przodu gospodarze maja nie gorsze strzelby ofensywne niz w OKC. W tym zdobywce MVP calej ligi (Johnson). Dlatego odrobina pokory z naszej strony nie zaszkodzi.

Kolejna rzecz to forma. Czasu na odpoczynek bylo bardzo malo. A wczoraj gdy cala ekipa tlukla sie dowma autobusami przez dziesiec godzin! To na pozniejszym rozjezdzie okazalo sie ze nogi odmawialy posluszenstwa. ;)

Zyczmy im powodzenia i niech bandy trzeszcza a kogut zapala sie regularnie za bramka Desjardinsa...

Lets go :gra: !

Na koniec cos do "posluchania" - http://www.espn961.com/cc...52251_18766.mp3

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2013-06-08, 17:21   

Jakie są szanse na to, że tegoroczny wynik Gryfów popchnie kierownictwo do zrobienia miejsca w składzie Tatarowi?

bukaj22 

Wysłany: 2013-06-08, 19:40   

Na pewno nie jesteśmy faworytem i sam udział w finale Gryfów jest ogromnym sukcesem Organizacji , ale z drugiej strony , to jest sport i nie takie niespodzianki się zdarzały. Ewentualny sukces z Crunch chyba będzie niespodzianką i , to sporą. O ile się nie mylę Crunch na 22 mecze w PO wygrali 21 , więc jest się kogo obawiać , ale z drugiej strony może Gryfom będzie się grało lepiej , gdy presja na nich będzie mniejsza. Na pewno jest , to świetne doświadczenie dla Gryfów , które gdzieś tam w przyszłości może zaprocentować. Mam nadzieję , że obejrzymy dużo dobrego hokeja w tej serii finałowej. Na pewno Gryfy zrobiły w tym sezonie więcej niż się spodziewałem i każde zwycięstwo z Crunch będzie mnie cieszyć podwójnie. :}

Tomasz 

Wysłany: 2013-06-08, 20:56   

Roggi - Rece opadaja. W kazdym wywiadzie ktorego sluchalem lub czytalem z udzialem Hollanda. Facet daje wyraznie do zrozumiwnia ze Slowak znajdzie sie w 23 osobowym rosterze. A juz od samego grajka bedzie zalezec gdzie rozpocznie sezon. W lozy klubowej czy na lodzie.

Przesuneli by go wyzej i bez sukcesow na zapleczu. Swoje juz odsluzyl pokazujac ze odnajduje sie w NHL. A jest jeszcze powod banalny. Tatar mimo ostatniego roku kontraktu dwudroznego. Juz nie moze zostac zeslany nizej bez znalezienia sie na waivers. Sam wiesz co to moze oznaczac.

Bukaj - Niech kolega z Poznania tak pesymistycznie do tego nie podchodzi. Nie gurujemy ale tylko na papierze. Poczekajmy chciaz na rozstrzygniecia w obu weekendowych starciach. ;)

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2013-06-08, 22:02   

Tomasz, ja się tylko obawiam żeby nie był częścią jakiejś wymiany. Zesłanie Słowaka w połowie rozgrywek do AHL podczas gdy był jednym z najjaśniejszych punktów zespołu każe się mocniej pochylić nad sprawą. Może napiszesz jaki mógł tego powód?
O składzie decyduje trener, co jeżeli Babs zwyczajnie nie widzi Tomasa w Red Wings...

bukaj22 

Wysłany: 2013-06-08, 22:51   

Oczywiście wierzę w Gryfy , ze mogą się pokusić o zwycięstwo , ale to nie będzie takie hop siup. Crunch , to jednak ekipa zaprawiona w bojach i będzie się trzeba mocno napocić , by ich ograć. Na pewno cieszy , że DeKeyser wzmocni tą ekipę. Mam nadzieję , że da nam więcej pewności siebie w obronie.

Tak sobie myślę.... Może ta dłuższa przerwa jaką mieli Crunch nie będzie wcale taka dobra. Jednak jesteśmy w rytmie meczowym i , to może działać na naszą korzyść tak samo jak fakt dobrej gry na wyjazdach Gryfów. No zobaczymy może ten diabeł nie taki straszny...

Tomasz 

Wysłany: 2013-06-08, 23:14   

Roggi napisał/a:
Tomasz, ja się tylko obawiam żeby nie był częścią jakiejś wymiany. Zesłanie Słowaka w połowie rozgrywek do AHL podczas gdy był jednym z najjaśniejszych punktów zespołu każe się mocniej pochylić nad sprawą. Może napiszesz jaki mógł tego powód?
O składzie decyduje trener, co jeżeli Babs zwyczajnie nie widzi Tomasa w Red Wings...

Nie sadze aby w tej chwili istniala taka mozliwosc. Babcock wyraznie ceni jego talent oraz zalety. Jesli byloby inaczej Holland juz pociagnalby za spust.

Dlaczego powrocil do AHL? A to nie bylo tak ze zamienil sie miejscami z duetem Nyquist & Andersson. Bo nie mam juz teraz ochoty tego dokladnie sprawdzac. W :det: wypadl ktos jeszcze. Ot i cala dramaturgia. Powolywano ich na zmiane aby kazdy mial szanse zaistniec. Nie ma co doszukiwac sie tutaj podtekstow.

bukaj- Dzis u rywali zabraknie Gudasa. Czyli jesnego fizola mniej. Nic tylko sie cieszyc.

bukaj22 

Wysłany: 2013-06-10, 19:18   

Co tu taka cisza ? Gryfy prowadzą z Crunch 2-0 po naprawdę zabójczej skuteczności w obu meczach.

Świetna gra w bramce Mrazka. Dzięki niemu w sporej mierze wynik jest korzystny dla nas.
Mrazek w kluczowych momentach pokazuje swoja klasę i nie jednokrotnie ratuje nam tyłki.

Wydaje mi się , ze wczoraj kluczowym momentem było wybronienie gry w osłabieniu przez 4 minuty za przewinienie Jurco. Chłopaki zasuwali wtedy naprawdę mocno i dopięli swego a pozniej Mursak dobił Crunch po świetnej indywidualnej akcji. Wydaje mi się , że Mursakowi zabrakło cierpliwości i w sumie szkoda , ze podpisał ten kontrakt w KHL.
Widać , że gdy jest tylko Mursak zdrowy , to może być przydatny w NHL i nawet jeśli nie w Red Wings , to gdzieś indziej....

W ogóle jestem totalnie zaskoczony przebiegiem tej serii , bo myślałem , ze Crunch mocno nacisną Gryfy a ni takiego nie miało miejsca w tych dwóch pierwszych potyczkach. Owszem gospodarze mieli sporo okazji strzeleckich , ale jak na moje oko grają jakoś bez przekonania. Wydaje mi się , że największy maja problem z naszą szybkością. Gryfy naprawdę są szybkie i te kontry potrafią być zabójcze.

Czy tylko ja odniosłem wrażenie , że komentatorzy nie bardzo wiedzieli z kim Crunch grają ? Tak jakoś gubili się kilka razy w wymawianiu nazwy Gryfów i brzmiało , to dość zabawnie. Tak jakby byli przekonani , ze grają z jakimiś ogórkami. :D Dobrze , ze Gryfy. robią im psikusa.

Tacy gracze jak Callahan , Jurco , Ferraro pokazują się naprawdę z świetnej strony i jak dodać do tego Anderssona , Tatara i Nyquista , to okazuje się , że jest naprawdę kim grać. Poza tym jest grupa doświadczonych graczy , która ładnie cementuje tą grupę ludzi.... Naprawdę wygląda to wszystko interesująco , ale do Caldera jeszcze daleka droga. Niby jest 2-0 , ale Crunch się nie położą i nie oddadzą nam pucharu bez walki tak więc jestem raczej ostrożny w kontekście kolejnych trzech spotkań na własnym lodowisku... Nie mniej trzymam mocno kciuki za Gryfy i oby udało się wygrać game 3 a potem... zobaczymy. :}

Breverin Lux 

Ulubiony Zawodnik: Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2011/2012
Wysłany: 2013-06-10, 22:29   

A ja bym Was prosił, (w szczególności bukaja, bo widziałem, że oglądał :) ) o wyjaśnienie sytuacji z końcówki 2 tercji. Kto nie oglądał: prowadzimy 4:3, zostało około minuty do końca, gdy gra zostaje zatrzymana przez pasiaków (za ewentualne pomyłki przepraszam, mieszałem wczoraj oglądanie :gra: z nauką do kolokwium), po czym zaczynają się dosyć długie wymiany zdań z sędzią od zapisu wideo. Ni stąd, ni zowąd główny wskazuje na czerwoną linię, co oznacza gol dla Crunch.

Po raz pierwszy spotkałem się z taką sytuacją i może bym ją przyjął do wiadomości, gdyby nie to, że czas został cofnięty do poziomu 3:50 do końca tercji. Teoretycznie wszytko ok, jeżeli wtedy padła bramka na 4:4, tak? No dobrze, ale co, jeśli któraś z drużyn zdobyłaby w tzw. międzyczasie gola? I w której minucie zostałby on zapisany? A może gol strzelony w tym okresie byłby anulowany? Nadmienię, że wtedy właśnie mieliśmy 1 na 1 (dobrze pamiętam, Pare?) i gdyby nie świetna interwencja Desjardinsa...

Proszę o korekty w moim rozumowaniu, jeżeli takowe będą potrzebne. A co do komentatorów, to miałem wrażenie, że ten młodszy wyraża się jako "my" w odniesieniu do Crunch, co wyraźnie nakreśla ich obiektywizm :) .

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi