| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Zion
2015-06-15, 21:23
Gryfy w sezonie 2011/12
Autor Wiadomość
Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2011-09-25, 14:05   Gryfy w sezonie 2011/12

Miejsce do wymiany uwag przed zbliżającym się sezonem już jest.

Zapraszam do dyskusji!
Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2013-09-01, 14:36, w całości zmieniany 2 razy  

Zion 
Administrator
DetroitRedWings.pl

Ulubiony Zawodnik: Filip Hronek, Filip Zadina
Wysłany: 2011-09-25, 15:25   

Dobrze że przy zakładaniu tematu przed nowym sezonem :gra: nie zapomniałeś o swojej reklamie 3x20 ;) a tak przy okazji co się stało ze "Skrzydlatym Detroit"?

Tomasz 

Wysłany: 2011-09-25, 16:20   

Zion napisał/a:
Dobrze że przy zakładaniu tematu przed nowym sezonem :gra: nie zapomniałeś o swojej reklamie 3x20 ;) a tak przy okazji co się stało ze "Skrzydlatym Detroit"?

Nie przejmuj się. Historia pokazuje, że mi do twarzy z tymi wszystkimi docinkami. ;)

Co się stało z podcastem? Odpowiadałem już na to pytanie w odpowiednim temacie na forum. Mówiąc krótko całość się rozpadła po tym jak Łukasz z Polskiego Detroit stwierdził, że trzeba ograniczyć liczbę odcinków, bo ten temat nie cieszy się taką popularnością o jakiej myślał, gdy zaczynaliśmy. Ja nie chciałem się zgodzić na mniejszą liczbę (bo i tak tam była chyba 3 miesięczna luka między odcinkami), więc wynik sprawy nie mógł być inny.

Do nazwy nikt sobie praw nie rości, więc jak tylko nauczę się posługiwać programami do obróbki plików audio mógłbym od ręki wznowić nagrywanie. Z drugiej strony uzmysłowiłem sobie, że faktycznie potencjał jest mniejszy i swój czas lepiej zainwestować w coś innego.

W tej chwili to bardziej by mi zależało na organizacji tego spotkania fanów o którym niedawno pisałem na forum, ale tutaj także chętnych brak z tego co widzę.

bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wysłany: 2011-09-26, 12:47   

Jakiego spotkania?

Tomasz 

Wysłany: 2011-10-12, 14:50   

Nie jestem pewien, czy po cięciach przed sezonem, zwalnianiu z kontraktów próbnych i zsyłkach do ECHL, wszyscy się połapali jak na chwilę obecną wygląda skład Gryfów.

* - gwiazdka oznacza oczywiście starting lineup z inauguracji sezonu

Ofensywa:

#8 Willie Coetzee
#9 Frankie Pare
#10 Jamie Johnson
#11 Andrej Nestrasil (odesłany do Toledo)
#12 Brent Raedeke
#13 Gustav Nyquist*
#14 Chris Minard (nadal poza składem, skutki wstrząśnienia mózgu)
#15 Mitchell Callahan
#18 Joakim Andersson*
#21 Trevor Parkes
#22 Louis-Marc Aubry
#23 Adam Estoclet (press box)
#25 Chris Conner*
#27 Tomas Tatar
#29 Landon Ferraro

Defensywa:

#2 Garnet Exelby* "C"
#3 Logan Pyett
#4 Travis Ehrhardt
#7 Brendan Smith (powołany do NHL, odsiaduje jednocześnie zawieszenia z obu lig)
#16 Sebastien Piche (press box)
#19 Greg Amadio
#20 Gleason Fournier (trzeba będzie pukać do bram AHL z perspektywy Toledo)
#32 Brian Lashoff*
#33 Douglas Janik
#44 Bryan Rufenach (razem z resztą czeka na początek sezonu w Toledo)

Bramkarze:

#1 Jordan Pearce
#30 Thomas McCollum (nie ma litości, Toledo wita)
#31 Joey MacDonald

Status rookie: Aubry, Callahan, Ferraro, Nyquist, Parkes.

Status weterana: Amadio, Conner, Exelby, Janik, Johnson, Minard.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2011-10-18, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  

bukaj22 

Wysłany: 2011-10-15, 13:09   

Pierwsze zwycięstwo Gryfów a po dwa punkty zdobyli Nyquist i Conner.

Ciekawe jak się spiszą Gryfy w całym sezonie.

Tomasz 

Wysłany: 2011-10-17, 08:54   

Wspomniana dwójka wyraźnie wyrasta na liderów. Dorzuciłbym do tego coraz lepiej czującego się w Stanach, Anderssona. Oczywiście Tatar to jeden z "walczaków", który stale udowadnia, że ma spore ambicje. Całkiem dobrze spisuje się Coetzee, który ma szansę spisać się znacznie lepiej, niż rówieśnik Raedeke w swoim pierwszym pełnym sezonie w :ahl: .

Niemniej jednak po wczorajszej wysokiej porażce. Potwierdza się tylko fakt, że dywizja "Północna" nie będzie łatwym wyzwaniem. Jeśli uda się w dalszej części sezonu ogrywać Hamilton, czy właśnie Rochester i powstrzymać zapędy farmy z Toronto (raz już ich odprawili) to kto wie...

bukaj22 

Wysłany: 2011-10-19, 08:30   

Kolejna wygrana Gryfów , tym razem z Hamilton.

Dwa gole Connera i to SHG do tego trafienie zaliczył Nyquist a asystę wspomniany już Andersson.

Gratulacje dla młodzieży !

Tomasz 

Wysłany: 2011-10-19, 10:08   

Były nielot (Conner) to już typowy weteran. ;)

Wiele ciekawostek statystycznych znajdziecie w pomeczowym raporcie z klubowej oficjalki. Gratulacje dla MacDonalda, czy właśnie Connera. Trzymam dalej kciuki za bilans trenera Frasera!

Natomiast czymś co należy zganić jest wejście ciałem Callahana. Nie widziałem tego, więc wypowiadać się nie będę. Rywal zniesiony na noszach, Mitch wyrzucony przez sędziów. Chłopak jednak pokazał klasę przepraszając i żałując za to zagranie na łamach wróbla.

EDIT: Ok TSN zdecydował się udostępnić materiał video szerszej publiczności --> KLIK

Generalnie wygląda na to, że zespół się powoli rozkręca, ale ta seria wyjazdowa dopiero się zaczęła. Jeśli ktoś narzekał na kalendarz :nhl: to tutaj zwyczajnie by zwariował. Teraz Gryfy czeka dwumecz z farmą :edm: (piątek, sobota), a w niedzielę podejmie ich afiliacja :min: .

bukaj nie zrozum mnie źle. Ekipa z Grand Rapids ma także innych liderów. Takich wiesz... mentalnych (głównie weterani, co zrozumiałe). Pomne tylko, że choćby taki Exelby nie został kapitanem zespołu przez przypadek. Można mieć tylko nadzieję, że ten sezon będzie inny, niż poprzednie.

Tomasz 

Wysłany: 2011-10-20, 19:01   

Cytat:
Natomiast czymś co należy zganić jest wejście ciałem Callahana. Nie widziałem tego, więc wypowiadać się nie będę. Rywal zniesiony na noszach, Mitch wyrzucony przez sędziów. Chłopak jednak pokazał klasę przepraszając i żałując za to zagranie na łamach wróbla.

EDIT: Ok TSN zdecydował się udostępnić materiał video szerszej publiczności --> KLIK

No i stało się. Władze na zapleczu zawiesiły 20-letniego Amerykanina na cztery mecze. Samo zagranie (użyty impet, miejsce kontaktu) w początkowej fazie nie zapowiadało takiego nokautu.

Teraz wyjaśnił się powód dla którego kilka godzin wcześniej ściągnięto z Toledo Nestrasila. Sobie chłopak zadebiutuje na poziomie AHL w ten weekend. Bowiem jak dla mnie to Estoclet może nadal "grzać ławę". ;)

Tanik 

Ulubiony Zawodnik: Tyler Bertuzzi / Darren McCarty
Za Red Wings od sezonu: 97-98
Wysłany: 2011-10-20, 21:53   

Tak prawde mowiac, to nie widze w tym zagraniu Callahana abolutnie nic, za co mozna by bylo go zawiesic. Tyle, ze kontakt byl i koles wlecial swoim impetem w bande z lekka pomoca. Raczej bym powiedzial, ze przeciwnik byl z kategorii tych 'szklanych', ktorzy krusza sie po kazdym minimalnie ostrzjszym wejsciu cialem. A zawieszenie jest chyba tylko dlatego, ze tamten sie uszkodzil.
Jakby w NHL za cos takiego mieliby zawieszac... to nie byloby kogo ogladac na taflach.

Tomasz 

Wysłany: 2011-10-21, 00:00   

Nie no bez przesady. To był boarding, ale nie w brutalnej wersji. I właśnie za takie coś już zawieszano w obu ligach, więc nie ma się co tak dziwić. Cóż stało się. Tragedii jednak nie ma, a samo zawieszenie stworzy okazję dla innych do pokazania się z dobrej strony.

Callahan to taka nasza znacznie młodsza wersja McCarty'ego. Chłopak się tym nie speszył. Przeprosił i zapowiada większą ostrożność. Z drugiej strony taki właśnie ma styl gry, co mi się niezmiernie podoba, choć może to dziwnie zabrzmi.

Tomasz 

Wysłany: 2011-10-23, 13:37   

Udało się wyrwać dwa punkty z wycieczki do Oklahoma City. Nie jest więc tak źle. Zespół wrócił na poziom 0.500.

W takim ogólnym zarysie zespół cierpi na podobne przypadłości co big club. Słabiutkie PP i nazbyt dziurawe PK, są mankamentami, które trzeba poprawić jeśli myśli się o grze w playoff.

MacDonald robił co mógł, a Nestrasil o którym wspominałem pokazał, że ambicje ma spore. W piątek jeszcze nie punktował, ale wczoraj bramka i asysta (w tym momencie było 0-2 dla Gryfów) dawały nadzieję na to, że dogrywka i karne nie będą potrzebne.

Dziś jeszcze przystanek w Houston, nim rywalizacja wróci do Van Andel Arena.

Go Griffins!

Tomasz 

Wysłany: 2011-10-29, 12:49   

Pięknie 118 minut karnych nałożonych na obie strony (sic!).

Z czołowej formacji zawiódł tylko Andersson, przegrywający wznowienia i nie potrafiący się odnaleźć. Honor uratował lider punktowy ekipy, czyli ten przybłęda z pingwiniego grodu (Conner). Z drugiej strony szalał były Gryf Krys Kolanos, ale o tym przeczytacie niżej.

Podsyłam dwa porządne linki + pomeczowy materiał wideo:

Klubowa oficjalka

Niezastąpiony Jason Kasiorek

Wywiady

Tych, którzy posiadają dostęp do RWL odsyłam do archiwum. Tam, gdy tylko będzie dostępny mecz oglądną sobie całe zajście MacDonald/Irving.

Tomasz 

Wysłany: 2011-10-30, 15:11   

Chyba na zapleczu ktoś wziął sobie do serca moją krytykę poczynań w liczebnej przewadze. Dwie z czterech okazji wykorzystane, co wydatnie pomogło odnieść czwarte w sezonie zwycięstwo (5-3).

W przeciwieństwie do swojego pierwowzoru z big club, pierwsza formacja Gryfów (czyli Nyquist-Andersson-Conner), wyraźnie trzyma fason. Ten ostatni dogania czołówkę ligi w klasyfikacji punktowej, podobnie jak 22-letni Szwed (pierwszoroczniacy).

Po cichu kolejne trafienie dokłada Tatar. Nie obniża lotów także MacDonald, który obronił aż 36 strzałów, czy zapracował na miano drugiej "gwiazdy" w tym spotkaniu. Gratulacje dla trenera. Po dwóch nieudanych próbach, trzecia okazała się skuteczna. 117 zwycięstw i pozycja lidera dla Curta Frasera w annałach tej organizacji.

W każdym razie bardzo ważne dwa punkty, co pozwala utrzymać kontakt z czołówką dywizji i górną połówką na zachodzie.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi