| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
NHL 2020/21
Autor Wiadomość
Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2021-03-14, 15:50   

Pełne dwa miesiące rozgrywek za nami. Mniejsza cześć ekip przekroczyła punkt "połowy sezonu". Garstka siedzi dokładnie na półmetku (w tym Skrzydła). Z kolei większa cześć ma ten okres jeszcze przed sobą. Ale ponownie warto zerknąć na własne przedsezonowe prognozy i odnieść to do stanu faktycznego.

Dywizja Północna:

Proponowałem: :tor: :van: :mon: :cgy: :edm: :wpg: :ott:

A jest: :tor: :wpg: :edm: :mon: :cgy: :van: :ott:

Ostatnie trzy ekipy nie zmieniły kolejności, choć warto odnotować zmianę na ławce trenerskiego u Płomieni. Tym bardziej, że Sutter wygrał swój pierwszy mecz (kolejny minionej nocy). Co sprawiło, że Płomienie maja w zasięgu drużyny, któe do tej pory im uciekały. U Orek nadal dośc niemrawo. A ostatni Senatorowie nadal cierpią głównie z powodu indywidualnych błędów klubowej młodzieży, czy niezbyt wygórowanej formy bramkarzy. Względem poprzedniego zestawienia Odrzutowce podskoczyły o dwa miejsca co nie dziwi. Najsolidniejsza ekipa w ostatnich dziesięciu meczach. Do góry o jedno oczko przesunęli się Nafciarze z tym niesamowitym duetem. Liderzy, czyli Liście grają ostatnio w kratkę, ale nadal nikt nie zrzucił ich z fotela. I jeszcze bardzo przeciętna ekipa Habs, która za ten stan zapłaciła, aż dwoma miejscami w tabeli.

Dywizja Wschodnia:

Proponowałem: :phi: :bos: :nyi: :was: :pit: :nyr: :buf: :njd:

A jest: :nyi: :was: :pit: :bos: :phi: :nyr: :njd: :buf:

Najgorętsza obecnie ekipa ligi, czyli Wyspiarze mozolnie pięli się na sam szczyt dywizji i wygląda na to, że jakiś czas tam pozostaną. A przecież niedawno stracili swojego Kapitana (Lee), z powodu kontuzji. Owieczkin z partnerami jak zawsze solidnie (4 wygrane z rządu). Co pozwoliło im pozostać jednym z potentatów i przeskoczyć delikatnie w górę. Podniosły się także, Nieloty (5 wygranych z rzędu), które gonią ścisłą czołówkę, co jeszcze miesiąc temu było tylko fantazją. Zjazd zaliczyły przeciętne Niedźwiadki oraz Lotnicy, którzy najbardziej ucierpieli na wahaniach formy. Ostatnia trójka bez zmian, gdy mowa o kolejności, ale szczególnie Szable zaczynają odstawać. I maja w tej chwili najgorszy bilans w lidze. Atmosfera na korytarzach i w szatni nie wróży niczego dobrego, a coraz gorętszy stołek jest pod tyłkiem Krugera. Plus ta zapowiedziana absencja Eichela. To nie może się skoczyć dobrze.

Dywizja Centralna:

Proponowałem: :tbl: :cbj: :car: :dal: :nsh: :fla: :chi: :det:

A jest: :tbl: :fla: :car: :chi: :cbj: :nsh: :dal: :det:

Bez niespodzianek w czołówce. Prowadzą Błyskawice, które udanie radzą sobie z wewnętrznymi brakami oraz problemami. A i Kuczerow wrócił do zajęć na lodzie po raz pierwszy po operacji. Pantery potwierdzają, że początek sezonu to nie był przypadek. I gdyby Bobrowski jakimś cudem odzyskał życiową formę. Gdzie wtedy byłby sufit tej ekipy. Huragany kroczą miarowo. 7 zwycięstw w ostatnich 10 meczach i tylko czekają na potknięcie Panter, wyprzedzając je o włos, gdy spojrzymy na procent zdobywanych punktów. Jastrzębie twardo utrzymują się na 4. miejscu, jako ostatnia ekipa do PO. I to zupełnie zasłużenie. Drapieżcy zdołali przeskoczyć Gwiazdy tylko punktowo, a to, dlatego, że w Dallas zrobiło się bardzo przeciętnie. Co dotknęło szczególnie Khudobina, który potrafi jednego dnia zaliczyć czyste konto, aby następnym razem wpuścić kilka bramek. Ostatnie miejsce standardowo okupują nasi ulubieńcy z Detroit. ;)

Dywizja Zachodnia:

Proponowałem: :col: :vgk: :stl: :sjs: :min: :arz: :lak: :ana:

A jest: :vgk: :min: :stl: :col: :lak: :arz: :sjs: :ana:

Na czołowe miejsce wspięła się wreszcie ekipa Rycerzy. I to pod wodzą tego niezmordowanego Fleury'ego, który pod nieobecność Lehnera. Ma zwyżkę formy, która utrzymuję się już dośc długo, jak na dynamiczne standardy. Nie jest jednak perfekcyjny co oczywiste. Ale największymi bohaterami śmiało można uznać ekipę Dzikich. Skok, aż o 5. miejsc. To budzi respekt, a ich młodzież na czele z Kaprizowem, czy Kahkonenem. Z pewnością budzi zazdrość menedżerów innych organizacji. Nutki utrzymują się w czołówce choć produkt na lodzie prezentuje się mocno w kratkę. Teraz, gdy skomitowali się do Binningtona na jeszcze dłużej, za jeszcze większe pieniądze. Podopiecznym Berube powinien przyświecać tylko jeden cel: powtórka. Lawiny okupują ostatnie premiowane awansem miejsce i tych, którzy nie wierzą w potencjał Grubauera. Dobra forma samego zainteresowanego musi mocno irytować. Inna sprawa, że lawiny jako całość nie wcisnęły jeszcze kolejnego biegu. Niedaleko za ich plecami czuć już oddech Królów, którzy w mniej spektakularny sposób, niż ekipa z Minnesoty. Ale także przeskoczyli o kilka lokat do góry. I z pewnością nie można im odmówić waleczności. Być może Kopitar i spółka, jeszcze kogoś zaskoczą. Na razie podebranie z listy odrzutków Grosenicka to był strzał w dziesiątkę. Kojoty mają zbyt duże wahania formy, aby być kimś więcej, niż ekipą przetasowującą się stale z bezpośrednimi rywalami w tabeli. U Rekinów coraz więcej solidności między słupkami wprowadza Dubnyk, ale to ciągle za mało, aby wspiąć się wyżej. Niektórym tamtejszym kibicom imponuje forma Kane'a, ale inne ekipy także nie śpią. Jako ostatnie tabelę zamykają Kaczki, wokół których krąży coraz więcej plotek o oddaniu przez ich menadżera kilku graczy z nazwiskami do innych klubów przed zbliżającym się zamknięciem okienka transferowego.

piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wysłany: 2021-04-08, 19:48   

Karuzela ruszyła. Na razie powoli:
https://twitter.com/CapFriendly/status/1379947426241507330?s=20

TRADE:

To NY #Islanders:
F Kyle Palmieri (50% retained)
F Travis Zajac (50% retained)

To NJ #Devils:
F A.J. Greer
F Mason Jobst
2021 1st RD pick (NYI)
*2022 4th RD pick (NYI)

* conditional pick

Tomasz 

Wysłany: 2021-04-09, 17:50   

Zgadza się, choć były już inne ruchy.

A jak oceniasz tą wymianę? Bez zbędnych analiz. Dla mnie dośc odważny, ale sądze, że rozsądny ruch Lamoriello. Tym bardziej, że wśród wcześniejszych dziennikarskich spekulacji. Pisano, czy mówiono tylko o wymianie z jednym nazwiskiem (Palmieri).

Wczoraj obaj pomogli Wyspiarzom pokonać Lotników w doliczonym czasie gry (nie występowali w serii rzutów karnych). Ale w debiucie w nowych barwach też nie zachwycili. Obaj zostali ustawieni przez Trotza, na piórkach w trzeciej formacji, której przewodził Pageau. Zupełnie zrozumiałe.

piotras1985 

Wysłany: 2021-04-09, 19:17   

Wydaje mi się, że jak za 2 graczy TOP 9 ze sporym doświadczeniem i zdolnością do strzelania to :nyi: dużo nie zapłacili (choć zaznaczam, że nie znam wartości ich prospektów). Zwłaszcza, że ich 1st to będzie 24-31 więc prawie jak druga runda. Generalnie sporo zależy od reszty, bo jak jeszcze ktoś z potentatów się wzmocni to może ruszyć lawina.

Tomasz 

Wysłany: 2021-04-11, 09:46   

piotras1985 napisał/a:
Generalnie sporo zależy od reszty, bo jak jeszcze ktoś z potentatów się wzmocni to może ruszyć lawina.

Nie jest to żadnym zaskoczeniem, ale do "tłoku" daleko. Spójrzmy:

7 kwietnia (środa): 1 wymiana. Kluby biorące w niej udział: :njd: :nyi:

8 kwietnia (czwartek): 1 wymiana. Kluby biorące w niej udział: :chi: :fla:

9 kwietnia (piątek): 2 wymiany. Kluby biorące w nich udział: :cbj: :tor: :col: :det:

10 kwietnia (sobota): 3 wymiany. Kluby biorące w nich udział: :buf: :fla: :col: :sjs: :cbj: :det: :tbl:

Analogicznie dziś i jutro spodziewam się większego ruchu. Takiego narastającego. ;)

Tomasz 

Wysłany: 2021-04-12, 14:01   

11 kwietnia (niedziela): 6 wymian. Kluby biorące w nich udział: :njd: :was: :det: :mon: :cbj: :sjs: :tor: :cgy: :nyi: :ott: :bos:

12 kwietnia (poniedziałek): już 2 wymiany. Kluby biorące w nich udział: :lak: :pit: :bos: :buf:

Zostało 6 godzin i kilka grubszych nazwisk już poleciało. Wczoraj i dziś odważne ruchy min. :tor: :bos: :pit:

piotras1985 

Wysłany: 2021-04-12, 16:05   

Taylor Hall do :bos: za 2th 2021 i połowa salary. Wygląda jak za darmo

Tomasz 

Wysłany: 2021-04-14, 20:55   

Za nami trzy miesiące rozgrywek. Większa cześć ekip rozegrała, już 3/4 sezonu i sporo już wiadomo o potentatach, przeciętniakach, czy ekipach, które przynajmniej teoretycznie cały czas liczą się wyścigu. Jestem średnio zadowolony z opisów. Wyszły mi takie obrazowe i ogólne. ;)

Dywizja Północna:

A jest: :tor: :wpg: :edm: :mon: :cgy: :van: :ott:

Wierzcie, albo nie, ale od ostatniego zestawienia. Żadna z ekip nie zamieniła się kolejnością. Jest identyczna i jak nie trudno się domyślić. Liście oraz reszta czołówki, czyli Odrzutowce, a także Nafciarze. Tylko odjechały reszcie drużyn. Habs, mają jeszcze kilka meczy do nadrobienia, ale będąc nad kreską. Nadal bez problemu łapią się do fazy PO. Wybuch zachorowań u Orek (min. spora liczba graczy, sztab trenerski). Sprawił, że liga zadecydowała o wydłużeniu sezonu regularnego. Płomienie pod wodzą Suttera dopiero ostatnio zaczęły grać na miarę swoich możliwości, ale oddały wymianie rezerwowego bramkarza. I tak, jak Senatorów. Nie należy ich traktować na poważnie w wyścigu o miejsce nad kreską.

Dywizja Wschodnia:

A jest: :was: :nyi: :pit: :bos: :nyr: :phi: :njd: :buf:

Na szczycie dywizji małe przetasowanie. Wyspiarze spadli z piedestału, ale trzymają dystans. Inna sprawa, że w tej chwili najlepszy bilans mają Nieloty, które po TD nadal mają apetyt na pierwsze miejsce. Niedźwiadki po pauzie jeszcze się nie otrząsnęły, ale wydaje się, że mają pod kontrola dystans, jaki dzieli je od dwóch kolejnych ekip. Mowa o Strażnikach oraz Lotnikach, ale obie ekipy muszą pokazać jeszcze więcej. Jeśli naprawdę mają zagrozić swoim rywalom. Diabły i Szable dokonały wyprzedaży po których jedyne czego oczekują. To koniec sezonu.

Dywizja Centralna:

A jest: :car: :tbl: :fla: :nsh: :chi: :dal: :cbj: :det:

Duże brawa dla Huraganów. Na przestrzeni tego miesiąca, który minął. Grali najrówniej i nareszcie wdrapali się na szczyt. Za nimi dwie ekipy z Florydy co chyba nikogo nie dziwi. A właściwie powinienem napisać. Dwie wzmocnione ekipy. Na czwarte miejsce w dywizji wskoczyli Drapieżcy. Czyli zaliczyli awans o dwa oczka. I trzeba przyznać, że grają konsekwentny i bardzo skuteczny hokej. Pozostając jedną z trzech najgorętszych ekip w całej lidze. Przez co nadzieje Jastrzębi, czy Gwiazd pozostają tylko nadziejami. Ci drudzy mają jeszcze ten atut, że rozegrali mniej meczy. Niemniej długa seria wygranych musiałaby im się przytrafić właśnie teraz. Kurtki spadły o kilka miejsc w tabeli, ale będąc "sprzedającymi" przed TD. Zbierają teraz dobre recenzje za całokształt i jakość ruchów. Ostatniej ekipy nie omawiam z wiadomych względów.

Dywizja Zachodnia:

A jest: :col: :vgk: :min: :stl: :arz: :sjs: :lak: :ana:

Z ostatniego miejsca dającego awans, na pierwsze w tabeli. Tak w skrócie można podsumować marsz Lawin. To na ten moment ekipa z najlepszym bilansem wśród wszystkich organizacji. Do tego wzmocniona weteranami. Drugie miejsce okupują Rycerze, ale w sumie zasłużenie. Na trzecim Dzicy, którzy nieco spuścili z tonu. Pozbierały się Nutki, a przynajmniej takie sprawiają wrażenie. Trzy zwycięstwa z rzędu wystarczyły, aby przeskoczyć Kojoty. Nie skreślałbym jednak tamtejszej młodzieży. Być może jeszcze czymś zaskoczą. Rekiny, Królowie oraz Kaczki, czyli Kalifornijski tercet z małymi szansami na dogonienie rywali.

Tomasz 

Wysłany: 2021-05-15, 15:00   

Ponad 4 miesiące zmagań. Dywizja Kanadyjska dogrywa jeszcze nieistotne mecze. A dziś w nocy pierwszy z meczy w serii: :bos: vs :was: . Zobaczymy, jak w PO pokaże się Mantha, który po szybkiej aklimatyzacji w Stolicy. Na lodzie już tak nie błyszczał.

Przedsmak...

Teraz pora na odniesienie się do sytuacji w poszczególnych Dywizjach. W formie jaką prezentowałem wyżej.

Dywizja Centralna:

A jest: :car: :fla: :tbl: :nsh: :dal: :chi: :det: :cbj:

Huragany z koroną i trzeba przyznać, że faktycznie byli najrówniejszą ekipą tej dywizji. Na finiszu byliśmy świadkami przetasowania dwóch ekip z Florydy. Drapieżcy umocnili się na 4. miejscu i pozbawili Gwiazdy złudzeń o PO. Ci z kolei przeskoczyli Jastrzębie względem poprzedniego zestawiania. Podobnie jak Skrzydła, po plecach Kurtek.

Podsumowując: Bardzo mocno przeszacowałem Kurtki. A nie doceniłem Panter, które mogą być czarnym koniem. Nie tylko wewnątrz dywizji.

Dywizja Wschodnia:

A jest: :pit: :wsh: :bos: :nyi: :nyr: :phi: :njd: :buf:

Kolejność ostatniej czwórki. Czyli ekip, które nie wyszły do zmagań posezonowych. Kompletnie się nie zmieniła. Choć Strażnicy bardzo długo mieli matematyczne szanse. Pogrzebali je Wyspiarze. Choć sami spadli z pierwszego na czwarte miejsce, gdy faza zasadnicza wchodziła w ostatnią fazę. Niedźwiadkom nie udało się dogonić pierwszej dwójki, gdzie na szczyt wdrapały się Pingwiny. A ekipa ze Stolicy USA, jednak nei zdołała odeprzeć tego marszu.

Podsumowując: Największą pomyłką była wiara w potencjał Lotników. Przed sezonem nie widziałem w PO Nielotów, a proszę gdzie wylądowali. Nie sposób także pominąć mizerię i frustrację, jaką człowiek obserwował u najsłabszej ekipy ligi, czyli i Szabel.

Dywizja Zachodnia:

A jest: :col: :vgk: :min: :stl: :arz: :lak: :sjs: :ana:

Jedna dosłownie kosmetyczna zmiana. Królowie wyprzedzają Rekiny. I to tyle. Nutki utrzymują, a na finiszu powiększają przewagę nad Kojotami. Dzicy, którzy mieli chrapkę na przetasowanie na szczycie. A także ten niesamowity duet Lawin oraz Rycerzy. Walczących do końca o najlepszy bilans w lidze (Presidents Trophy).

Podsumowując: Przeszacowałem Rekinów, którzy byli mocno przeciętni. A nie doceniłem walorów Dzikich, którzy odważnie postawili na zdolną młodzież (nie tylko Kaprizow).

Dywizja Północna:

A jest: :tor: :edm: :wpg: :mon: :cgy: :van: :ott:

Ta historia "odnalezionego" bramkarza Liści robi wrażenie. Nafciarze dziś kończą oficjalnie sezon zasadniczy, ale kolejność się nie zmieni. Czapki z głów przed McDavidem i całą resztą. Odrzutowce szybowały w dół. I to przez dłuższy okres, ale wygrali ostatni mecz w kampanii i być może odnajdą formę. Ekipa z Montrealu weszła do PO bez specjalnych problemów, ale ma chyba najwięcej "braków", aby na powaznie myśleć o zdobyciu Pucharu. Tuż pod kreską Płomienie, które w trakcie sezonu zatraciły swój "Ogień". Więc i strat nie dało się odrobić, choć korespondencyjny pojedynek z Orkami jeszcze potrwa. Senatorowie szeroko szafowali składem i w sumie czekam na czasy, gdy sytuacja w Stolicy Kanady się kiedyś ustabilizuje. Z nowym Właścicielem, czy bez niego. ;)

Podsumowując: Trafiłem z liderem. Zbyt mocno zaufałem Orkom. I nie sądziłem, że to może być rok Nafciarzy (bo przecież może być!). Tak króciutko mogę zrecenzować własne przeczucia.

Gdy mowa o zapowiedziach, czy sensownych porównaniach. Polecam twórczość autorstwa Luszczyszyna z The Athletic.

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2021-05-16, 12:45   

Tampa strasznie mnie zawiodla. Sadzilem, ze wygraja Dywizje a tu trzecie miejsce. Fakt, nie ma Kucherova a jakis czas temu wypadl tez Stamkos (obaj maja grac w PO) to jednak zjazd na trzecie miejsce? Ostatnie kilka tygodni mieli slabe, brak regularnosci i taka obsuwa. Dzis nie wygladaja dla mnie jak nr 1 na Wschodzie. W dodatku bramka... Jesli broni Vasilevski to wszystko gra ale jak wejdzie jakis zmiennik (Gison lub McElhinney) to jest dramat i jest to zupelnie inny zespol. Bez Vasilevskiego tampa zagrala w tym sezonie 14 meczow, wygrala 5... Obaj zmiennicy bronia na poziomie 87% co jest wstydliwym wynikiem. W Tampie musza dmuchac na Rosjanina bo bez niego w bramce nie ma szans powtorzyc sukcesu sprzed roku.

Pozytywnie mnie zaskoczylo Chicago. Caly sezon bez Toewsa, wiekszosc bez Dacha a oni przez spory czas walczyli o Playoff. Kane na swoim poziomie, skuteczny DeBrincat, Kubalik dorzucil swoje, dobra wymiana i pozyskanie Hinestrozy plus kilku mlodych dalo cos od siebie (Kurashev, Hagel, Suter-kolejny celny europejski strzal :facepalm: ) i w bramce Lankinen w wielu meczach ich pociagnal. gdyby nie te problemy na srodku to Playoffy byly w zasiegu.

Dywizja Kanadyjska mnie wrecz odrzuca. Ciagle te same mecze. W normalnych okolicznosciach fajnie sie oglada MTL-TOR, VAN-CGY, OTT-MTL itd ale w tym roku przy tak czesto powtarzajacych sie spotkaniach to jest strasznie ciezkie.
Jedno nazwisko: McDavid. Gosc gra w innej lidze. 105pkt w 56 meczach. Spektakularny. W kazdym innym sensownie poukladanym zespole mialby wielkie szanse na Puchar. W Edmonton wg mnie ich nie ma.

Pittsburgh mnie zaskoczyl, spodziewalem sie powolnego zjazdu a tu wygrana Dywizja. Dla mnie mocniej wygladaja Caps i Islanders. Choc Caps maja problemy z bramka, wieczne klopoty z Samsonovem, Vanecek wlasnie dzis wypadl z kontuzja podczas G1, do bramki wszedl Craig Andersson... Z nim po Puchar? :facepalm: No nie widze tego.

Dywizja Zachodnia... Playoffy zapowiadaja sie wybornie. Bardzo mocne Vegas plus niemalze kompletne (halo, bramka?) Colorado i bardzo dobrze wygladajaca w tym roku Minnesota (Kaprizov kawal grajka). Juz dzis pierwszy mecz Vegas-Minnesota o 21 i to trzeba zobaczyc. Swietna seria sie zapowiada ale chyba wisienka na torcie moze byc ta potencjalna seria Vegas-Colorado.

piotras1985 

Wysłany: 2021-05-17, 10:27   

Kto najbardziej zawiódł? Na pewno :sjs: bo z takimi nazwiskami 1 pkt więcej niż my to jest śmiech. Do tego zacnego grona zaliczyłbym :cgy: i :van: Dalej nie pomijałbym :phi: i :nyr: którzy wprawdzie w drugiej połowie sezonu się nieco odnaleźli ale to za mało w stosunku do oczekiwań. Chyba jeszcze o zawodzie można powiedzieć w stosunku do :dal: zwłaszcza końcówka sezonu im nie wyszła. Nad :buf: się już pastwił nie będę

Przejdźmy do pozytywów. :min: chyba jest największym zaskoczeniem. Zgodzę się co do :chi: że zagrali ponad stan, a co do Lankinena w bramce to ciągnął ich przez większość sezonu ale posypał się kompletnie pod koniec sezonu.

P.S.
Nie macie wrażenia że :bos: zaczyna zjeżdżać po równi pochyłej w dół? Coś jak my pod koniec, trzon zespołu ma swoje lata. Jest kilku młodszych ale to chyba nie ta klasa

piotras1985 

Wysłany: 2021-06-01, 10:52   

Chyba muszę się wycofać ze słów o :bos: bo po prostu rozsądnie gospodarowali formą i siłami przez cały sezon. Trzeba przyznać, że jedyna dywizja bez niespodzianek to zachodnia i :col: oraz :vgk: W Kanadzie faworyci polegli w pierwszej rundzie. :tor: po raz kolejny się nie popisali, ale za to :edm: pokazało jak nie budować drużyny. Możesz mieć 2 najlepszych graczy w lidze, ale to starczy na ładne cyferki w sezonie regularnym. W PO to za mało. Chociaż nie spodziewałem się 0-4

:was: i :pit: dość szybko zostali sprowadzeni na ziemię i ciekawe co zrobią w kolejnych sezonach. Słyszałem plotki że :was: chcą upłynnić Kuznetsova

Tomasz 

Wysłany: 2021-06-01, 15:02   

piotras1985 napisał/a:
Chyba muszę się wycofać ze słów o :bos: bo po prostu rozsądnie gospodarowali formą i siłami przez cały sezon. Trzeba przyznać, że jedyna dywizja bez niespodzianek to zachodnia i :col: oraz :vgk: W Kanadzie faworyci polegli w pierwszej rundzie. :tor: po raz kolejny się nie popisali, ale za to :edm: pokazało jak nie budować drużyny. Możesz mieć 2 najlepszych graczy w lidze, ale to starczy na ładne cyferki w sezonie regularnym. W PO to za mało. Chociaż nie spodziewałem się 0-4

:was: i :pit: dość szybko zostali sprowadzeni na ziemię i ciekawe co zrobią w kolejnych sezonach.

Sam z chęcią się odniosę, a w sumie to mnie ubiegłeś. ;)

A więc po krótce.

Lawiny przejechały się ostro po Nutkach. I zupełnie mnie to nie zaskoczyło. Za to Rycerze mocno się męczyli z Dziki. Co z kolei było uzasadnione, ponieważ niżej notowana ekipa mocno się postawiła i pokazała charakter. Tutaj byli czarnym koniem. I w przyszłym sezonie może być podobnie. Następnie ci "potentaci" z Kanady. :facepalm:

Liście to, prawdziwi nieudacznicy. Co udowadnia, że ani zmiana sztabu trenerskiego, ani inny personel na lodzie. Póki co nie są w stanie zmienić organizacyjnego trendu. Podobnie w Edmonton. Choć tutaj byłem zaskoczony tym, jak szybko Odrzutowce poradziły sobie ze źle zbilansowanymi Nafciarzami. Nie zazdroszczę humorów tamtejszym kibicom, ale też i nie współczuję.

Druga strona medalu także obfitowała w ciekawe finisze. Wspomniane "wyhuśtanie się" Nielotów, czy ekipy ze Stolicy. Już tak nie dziwi, gdy miało się okazję oglądać po kilka meczy z każdej z par. U obu ekip, które poległy problemem był brak solidności między słupkami. U jednych niemrawy Jarry, u drugich karuzela między słupkami. Szybko kontuzjowany Vanacek, szybko odstający Anderson (choć dowiózł zwycięstwo w pierwszym meczu), aż wreszcie nie potrafiący stanąć na głowie Samsonow.

Nieco niżej w drabince. Za nami chyba dwa spodziewane awanse (w sześciu meczach), choć w parze z Florydy do pewnego momentu. Mogło być różnie. Tak Huragany, jak i Błyskawice pokazały swoje największe atuty.

I jeśli chodzi o drugą rundę. To chyba nikogo nie zaskoczę, jak napiszę, że mnie osobiście interesują szczególnie dwie pary: :col: vs. :vgk: , a także :car: vs. :tbl: . Mimo, że znamy już przebieg pierwszych starć. ;)

piotras1985 napisał/a:
Słyszałem plotki że :was: chcą upłynnić Kuznetsova

Również o nich słyszałem/czytałem. Ale wiadomo, jak jest. Zdroworozsądkowo nie mamy się co napalać. ;)

piotras1985 

Wysłany: 2021-06-08, 12:08   

Nie spodziewałem się tak gładkiego awansu :mon:

Mamy szansę na finał :mon: vs :nyi:

i teraz trzeba przemyśleć koncepcje budowy drużyny bo wychodzi na to, że albo masz super utalentowaną ekipę :tbl: :col: albo super zbilansowaną, zrównoważoną i nudną jak :nyi: i :mon: ewentualnie :vgk: które raczej ma te pierwsze 2 przymioty bez 3 :) Posiadanie 1/2 talentów/gwiazd nie daje niczego, a wręcz utrudnia zbudowanie dobrze naoliwionej maszyny do wygrywania.

Tomasz 

Wysłany: 2021-06-11, 10:10   

piotras1985 napisał/a:
Nie spodziewałem się tak gładkiego awansu :mon:

Mamy szansę na finał :mon: vs :nyi:

i teraz trzeba przemyśleć koncepcje budowy drużyny bo wychodzi na to, że albo masz super utalentowaną ekipę :tbl: :col: albo super zbilansowaną, zrównoważoną i nudną jak :nyi: i :mon: ewentualnie :vgk: które raczej ma te pierwsze 2 przymioty bez 3 :) Posiadanie 1/2 talentów/gwiazd nie daje niczego, a wręcz utrudnia zbudowanie dobrze naoliwionej maszyny do wygrywania.

Dla mnie wręcz niespodzianką jest awans Habs. Ale czapki z głów przed ekipą Ducharme. Zawsze to coś ciekawego patrząc ogólnie na tą fazę rozgrywek. Tak, mamy szansę na taki skład finału (Wyspiarze jeszcze nie mogli być pewni awansu, gdy to pisałeś). Ale nie sądzę, aby tak się stało. Moim zdaniem za dużo talentu i nieustępliwości jest w dwóch pozostałych ekipach, które awansowały do trzeciej rundy. Czyli :tbl: oraz :vgk: . To właśnie tych potentatów widze w Finale, a to, że każda z tych ekip awansowała "już" w 6 meczach. Nie pozostawia u mnie niedosytu. Było co oglądać w obu zaciętych rywalizacjach.

Zobaczymy co dalej. Mistrz może być tylko jeden. ;)

Odpowiedz do tematu