| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Zion
2021-02-21, 20:02
GAME 05 & 06 - Detroit Red Wings : Chicago Blackhawks
Autor Wiadomość
Zion 
Administrator
DetroitRedWings.pl

Ulubiony Zawodnik: Filip Hronek, Filip Zadina
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2021-01-21, 22:26   GAME 05 & 06 - Detroit Red Wings : Chicago Blackhawks

GAME 05 - 22.01.2021 - Piątek - 8:00 pm (2:00)

DETROIT RED WINGS 1:4 CHICAGO BLACKHAWKS

GAME 06 - 24.01.2021 - Niedziela - 12:30 pm (18:30)

DETROIT RED WINGS 2:6 CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago - United Center

piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wysłany: 2021-01-22, 19:56   

https://twitter.com/reporterchris/status/1352385575270158338?s=20

Cytat:
Red Wings place Sam Gagner, Jon Merrill on COVID-19 protocol list

Kolejna dwójka wypada ze składu. Na razie nie jest to szczególne osłabienie. Zobaczymy kto dziś dostanie szansę na wskoczenie do składu.

Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Seider
Wysłany: 2021-01-22, 21:52   

piotras1985 napisał/a:
Kolejna dwójka wypada ze składu. Na razie nie jest to szczególne osłabienie. Zobaczymy kto dziś dostanie szansę na wskoczenie do składu.

Dzięki, że o tym wspomniałeś. A już się do tego zabierałem. ;)

Trzeba sobie jednak zrobić mała retrospekcję, ponieważ w ciągu ostatnich 48-godzin. Skrzydła zrobiły sporo pomniejszych ruchów. W środę do AHL został odesłany Boyle. Co wówczas zmniejszyło liczbę nazwisk na tej liście do czterech. Wczoraj ogłoszono to, co dotyczyło Gagnera oraz Merrilla (link od Piotra). Z kolei z AHL do taxi squad powołany został Hirose.

Idąc dalej. Dziś z taxi squad do normalnego składu przesunięto Smitha. I dodatkowo trzeba pamiętać, że Blashill wspominał po wczorajszym treningu, że w weekend powinien mieć do dyspozycji Helma oraz Djoosa.

Jednym z pytań dziennikarzy było to, kto zagra u boku DeKeysera, gdy zabrakło Merrilla. Na wczorajszym treningu zaobserwowano, że jego miejsce zajął własnie Djoos. Choć przypuszcza się, że kandydatami nadal mogą być: Lindström, Cholowski, czy Biega. Ten ostatni może w każdej chwili wylądować w taxi squad. Ponieważ nadal obowiązuje to, że przechodził już przez listę odrzutków kilka dni temu.

Reasumując. W tej chwili jest 14F, 7 D, 2G w aktywnym składzie. W taxi squad będą widniały pozostałe cztery nazwiska: Cholowski, Hirose, Lindström, Pickard. Ale po odjęciu Gagnera i Merrilla (na Cap Friendly się opierdalają). I dodaniu Helma, czy Djoosa. Żadne kolejne ruchy już nie będą potrzebne. Przynajmniej nie na ten moment.

Przewidywany skład, który się nasuwa po uwzględnieniu tych ruchów:

Namiestnikow-Larkin-Zadina
Ryan-Rassmusen-Mantha
Bertuzzi-Glendening-Bromé
Nielsen-Filppula-Smith

Hronek-Nemeth
Djoos-DeKeyser
Staal-Stecher

Greiss (starter)
Bernier

Pandemon 

Za Red Wings od sezonu: 1997
Wysłany: 2021-01-22, 23:41   

Właśnie Bultman podał, że wypadł Zadina...

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2021-01-23, 14:32   

W zasranej PLH najprostsze zagrania kijem nie sprawiają tyle problemów co :det: :facepalm: . Co gorsze dotyczy to również tych naszych teoretycznie najlepszych graczy: Hronek, Larkin, Bert.

Dlatego moje oczekiwania coraz bardziej maleją względem tej przebudowy. Nawet jak wrócą znów do play off to będzie to ponownie twór na wypad w pierwszej rundzie. Piękne koło się wtedy zatoczy :lol: .

piotras1985 

Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wysłany: 2021-01-23, 20:21   

Raczej bym nie przywiązywał wagi do wszystkich naszych występów. Zobaczmy jak wypadniemy jutro, bo przyjęto "dla bezpieczeństwa" podróż do Chicago w dzień meczu. Sorry ale ja po paru godzinach podróży dowolnym środkiem lokomocji (zakładam że to był samolot, czyli mamy procedury na lotnisku) nie mam ochoty na uprawianie sportu. Do tego dodaj fakt, że wpadliśmy w wir Covidovej rotacji co nie ułatwia zgrania jakiejkolwiek formacji.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli: nie bronię takiego np. Hronka i mam do niego pretensje o te kilka głupich strat z ostatnich gier. Z drugiej strony to może być po prostu gorszy tydzień. Warunki nie są normalne. Wypadają po kolei koledzy z drużyny. Postaw się w sytuacji reszty. Próbujesz się skupić na meczu, ale gdzieś z tyłu głowy się kołata myśl: A co jeśli ja dzisiaj dostanę kwarantannę? Co jeśli zaraziłem żonę/matkę/dziadka/babkę/kochankę/ulubioną kwiaciarkę itp.

Na razie próbka meczy nie jest reprezentatywna, ale jak dla mnie to prezentujemy lepszy hokej niż w zeszłym sezonie. Poczekajmy aż się nieco rotacja ustabilizuje. Nie oczekuję że wskoczymy w tym sezonie na 22 miejsce w lidze, ale jeśli nie będziemy odstawać od reszty stawki a kilku młodych zrobi krok do przodu to uznam sezon za udany

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-23, 21:00   

GAME #5

Wyjściowy skład:

Namiestnikow-Larkin-(rotacyjnie któryś z napastników)
Mantha-Rasmussen-Ryan
Bromé-Glendening-Bertuzzi
Nielsen-Filppula-Helm

DeKeyser-Hronek
Nemeth-Djoos
Staal-Stecher
Biega (rotacyjnie)

Greiss (starter)
Bernier

Pandemon napisał/a:
Właśnie Bultman podał, że wypadł Zadina...

Niestety. To aktualnie już 5 nazwisko uziemione z powodu protokołu. I pewnie to, było głównym powodem. Dla którego Blashill zdecydował się na wariant z 11F oraz 7D. Za czym nie przepadam. Ale najbardziej szkoda mi Smitha, którego przewidywałem do składu. Sztab uznał inaczej.

O samym meczu nie mam zamiaru się rozpisywać. Wcale nie z powodu, jakiegoś wielkiego rozczarowania. Skrzydła zasłużenie oberwały. I chyba zacznę od Special Teams. Tutaj ekipa z Detroit była na tyle anemiczna i niedokładna, że trudno się dziwić końcowemu wynikowi. Tym bardziej, że po drugiej stronie stanęła jedna z lepszych ekip w tym elemencie. jastrzębie wykorzystały dwie z pięciu okazji i utrzymały wysoki procent skuteczności (nieco ponad 40%!). W obu przypadkach kompletnie nie zamierzam winić Greissa (24 obrony). Wydawało się, że przy drugiej bramce mógł nieco szybciej zareagować, ale wątpię, aby to pomogło. Całościowo pierwsza i trzecia nie były jego winą (czwarta to ENG i to grając w osłabieniu).

Namistnikow... autentycznie rozczarowuje mnie ten gracz. W każdym meczu miał okazję, aby zapalić koguta. Tak, jak wczoraj w trakcie pierwszej liczebnej przewagi pod koniec pierwszej tercji. I póki co wygląda najsłabiej z nazwisk pozyskanych przed sezonem. Obiektywnie to, już Stall wnosi więcej, a przecież jest jednym ze słabszych ogniw.

Larkin. Cóż. Z roli lidera po części się wywiązał. Słabsza dyspozycja w kole wznowień (tylko 33% wygranych), ale jako jedyny po stronie Skrzydeł zapalił koguta (choć mógł to zrobić dwukrotnie). Więc pomógł na tyle na ile mógł. Oczywiście Bertuzzi, czy Mantha także szarpali. Ale trapi ich słabiutka forma strzelecka. Także Ryan już nie zachwycił. Helm zagrał raptem 9 minut (Nielsen niewiele więcej), ale to zrozumiałe. Glendening znów świetny w kole wznowień (82%), ale partnerzy właściwie z tego nie skorzystali.

W bloku obronnym nadal Hronka można uznać za czołowego obrońcę. Ale obyło się bez szału. Nieco lepiej sobie radził, niż w poprzednim meczu. Odrobinę więcej zagrał DeKeyser, po raz pierwszy w tym sezonie wrócił na swoje nominalne miejsce. Nemeth, czy Djoos nie wyglądali źle, ale także obyło się bez fajerwerków. Ciekawe, że Blashill pozwolił nowo pozyskanemu młodemu Szwedowi, aby rozegrał 3:10 minuty w PP. Czyli więcej, niż DeKeyser (2:33). Naturalnie liderem był Hronek (5:50).

piotras1985 napisał/a:
Raczej bym nie przywiązywał wagi do wszystkich naszych występów. Zobaczmy jak wypadniemy jutro, bo przyjęto "dla bezpieczeństwa" podróż do Chicago w dzień meczu. Sorry ale ja po paru godzinach podróży dowolnym środkiem lokomocji (zakładam że to był samolot, czyli mamy procedury na lotnisku) nie mam ochoty na uprawianie sportu. Do tego dodaj fakt, że wpadliśmy w wir Covidovej rotacji co nie ułatwia zgrania jakiejkolwiek formacji.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli: nie bronię takiego np. Hronka i mam do niego pretensje o te kilka głupich strat z ostatnich gier. Z drugiej strony to może być po prostu gorszy tydzień. Warunki nie są normalne. Wypadają po kolei koledzy z drużyny. Postaw się w sytuacji reszty. Próbujesz się skupić na meczu, ale gdzieś z tyłu głowy się kołata myśl: A co jeśli ja dzisiaj dostanę kwarantannę? Co jeśli zaraziłem żonę/matkę/dziadka/babkę/kochankę/ulubioną kwiaciarkę itp.

Na razie próbka meczy nie jest reprezentatywna, ale jak dla mnie to prezentujemy lepszy hokej niż w zeszłym sezonie. Poczekajmy aż się nieco rotacja ustabilizuje. Nie oczekuję że wskoczymy w tym sezonie na 22 miejsce w lidze, ale jeśli nie będziemy odstawać od reszty stawki a kilku młodych zrobi krok do przodu to uznam sezon za udany

Piotr, gwarantuję Ci, że takie zdroworozsądkowe podejście nie zadowoli Roggiego. On wie lepiej. Jedyne w czym ma rację to, słuszne pretensje do formy tramwajarzy wymienionych z nazwiska.

Paczka pomeczowych materiałów:

Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2021-01-27, 11:26, w całości zmieniany 1 raz  

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-24, 17:00   

Wieści z wróbla są takie. Barber przesunięty z farmy do taxi squad. Co więcej. Po tym, jak dwa dni temu wrzucono tam Smitha (ponownie). Dziś zdecydowano, aby z tej listy podebrać także Hirose. Co przy zapowiadanej wczoraj absencji Helma (chłop jest trochę poobijany), da 12 napastników w aktywnym składzie. Wnioskuję, że z przodu będą pełne 4 formacje. A z tyłu powinien się ostać Djoos w parze z Nemethem, kosztem Biegi, który zmieniał partnerów. Między słupkami standardowa rotacja, więc oczekuję występu Berniera.

Przewidywany skład (moim zdaniem):

Namiestnikow-Larkin-Bertuzzi
Ryan-Rassmusen-Mantha
Hirose-Glendening-Bromé
Nielsen-Filppula-Smith

DeKeyser-Hronek
Nemeth-Djoos
Staal-Stecher

Bernier (starter)
Greiss

Scratches: Biega, Helm

Taxi squad: Pickard, Cholowski, Lindström, Barber

Non-Roster: Merrill, Erne, Fabbri, Gagner, Zadina

IR: Zetterberg

SOIR: McIsaac

Pandemon 

Za Red Wings od sezonu: 1997
Wysłany: 2021-01-24, 18:56   

Podróż do Chicago dalej szkodzi...
Naprawdę ale to co ci goście wyczyniają to jakiś sabotaż..

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-24, 20:50   

GAME #6

* - Po meczu Smith & Hirose zostali przesunięci z powrotem do taxi squad.

After a disastrous series in Chicago, the Red Wings are left with big questions

Czego zabrakło? Niemal wszystkiego. Celnych podań, lepszego krycia w defensywie, umiejętności szybkiego wyprowadzenia krążka. Jastrzębie stanowczo za dużo czasu spędzały w okolicach bramki Berniera. Właściwie po pierwszych 10 minutach gry można się było spodziewać końcowego wyniku. Ale nie było też tak, że Skrzydła nie miały swoich okazji przez cały mecz.

O pierwszej straconej bramce (a także o kilku kolejnych) mogę napisać tyle, że była to specjalność Skrzydeł i w poprzednich sezonach. Zasłonięty Bernier dobrze zareagował, ale odbił krążek tuż pod nogi Piusa Sutera, który dzięki temu strzelił swoją pierwszą bramkę w NHL. Pierwsze kilka minut słabiutkie. Tak, jakby Skrzydła jeszcze się nie obudziły. Nie najlepiej to wyglądało przy stracie drugiej bramki. Jasne. Skrzydła się broniły w liczebnym osłabieniu, ale podopieczni Blashilla kompletnie się pogubili, gdy Suter po raz drugi tego wieczora wykończył zaczętą przez partnerów. 24-latek o Szwajcarskich korzeniach był w pierwszej tercji bezlitosny dla gości. A później ustrzelił hat-tricka. Jego krajan, czyli Kurashev (nieco młodszy, 21-lat) także pokazał pazur. Piękne wykończenie.

Personalnie. To co chciałem odnotować.

Djoos – Kilka dobrych, spokojnych decyzji. Gorzej z procesem decyzyjnym w trzeciej tercji. Podobnie jak w poprzednim meczu grywał w PP. To pokazuje, że Blashill naprawdę szybko mu zaufał.

Smith – Podobał mi się ten chłopak. Walczak, nie dawał się fizycznie. Potrafił przytomnie podać. Taki pracuś z ambicjami.

Hronek – Kolejny przeciętny mecz. W drugiej tercji potknął się podczas jazdy tyłem co poskutkowało świetną okazją dla gospodarzy. Na szczęście przekombinowali.

Bernier – Najbardziej spektakularna obrona? Nie przestraszył się szarżującego Janmarka, ale miał też sporo szczęścia. Szkoda mi faceta. Przy większości straconych bramek zostawiony bez pomocy.

Hirose – To już cień gracza, który potrafił zdobyć miejsce w składzie dwa lata temu. Choć w drugiej tercji miał przebłysk w grze kombinacyjnej z Bertuzzim.

Bromé – Spuścił z tonu, ale trzeba mu oddać, że stara się nie popełniać błędów.

Mantha – Cóż. Doceniam powrót za akcją, ale popisał się piękną asystą przy trzecim trafieniu dla Jastrzębi (Murphy). A przy czwartej straconej bramce, wręcz nie zrobił nic, aby przeszkodzić Janmarkowi. To był jego najsłabszy mecz.

Bertuzzi – Dwa razy zapalił koguta i był też najaktywniejszym graczem. Szarpał ile mógł. I był katalizatorem pracy z krążkiem wykonywanej przez Larkina. Obu trafień by nie było, gdyby nie warsztat Kapitana.

DeKeyser - Błagam, niech ktoś przekona Yzermna, że przed Expansion Draft nie warto chronić ostatniego roku z jego kontraktu. Może jakimś cudem Seattle go podbierze, a w Detroit poszukają po prostu lepszego obrońcy na wolnym rynku do top-4.

Paczka pomeczowych materiałów:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi