| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
NHL 2020/21
Autor Wiadomość
Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2021-01-14, 17:14   

Jeżeli ktoś szuka drugiej ekipy obok :det: , na której mógłby zawiesić oko to z czystym sumieniem mogę polecić :van: .
Oko do Szwedów to mają cholernie dobre, najpierw Pettersson, a teraz Hoglander :oops: .

Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2021-01-16, 12:46   

Roggi napisał/a:
Jeżeli ktoś szuka drugiej ekipy obok :det: , na której mógłby zawiesić oko to z czystym sumieniem mogę polecić :van: .
Oko do Szwedów to mają cholernie dobre, najpierw Pettersson, a teraz Hoglander :oops: .

Widziałem, więc wiem o czym mowa. Ten chłopak wygląda świetnie. Instynkt, kreatywność i ręce. Wszystko na miejscu. ;)

Po pierwszych trzech dniach nowych rozgrywek od razu widać, że grupa kilku potentatów pokazała swoją siłę. Dla mnie najciekawiej było do tej pory w tej Kanadyjskiej dywizji. Gdzie np. wczoraj pazur pokazali Senatorowie. Dziś dwa mecze, które rozpoczną się wcześniej, niż spotkanie Skrzydeł. Dlatego nudzić się nie nie zamierzam.

Kilka kosmetycznych zmian w ligowym kalendarzu:

Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2021-01-16, 14:07   

Cytat:
Dla mnie najciekawiej było do tej pory w tej Kanadyjskiej dywizji. Gdzie np. wczoraj pazur pokazali Senatorowie.

Bodaj jeszcze przed pandemią włodarze :ott: śmieli się, że przebudują się szybciej niż :det: .

1) Pomimo właściciela sknerusa i najbardziej ubogiej siatki skautów w NHL ich draft and develop to top 3 :oops: . Nie kupuję tego pierniczenia w stylu: "Cudze chwalicie..." Noodlesa, bo fakty są niestety brutalne dla nas. Ten Twój tekst sprzed dekady: "Ktoś jest lepszy od Hudlera, jakiś tam Pavelski" to do śmierci będę pewnie pamiętał :mrgreen: .

2) Do przebudowy wystartowali z dużo lepszej pozycji aniżeli my, bo mieli w składzie dwie prawdziwe gwiazdy do przehandlowania, za które dostali królewski okup.

Naprawdę mają tam czym się jarać, bo super to zostało pomyślane. Jest skill&size&girt w jednym i już niedługo to będzie ekipa, z którą nikt nie będzie chciał się zmierzyć o ile właściciel znowu nie pożałuje grosza :troll: .

piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wysłany: 2021-01-16, 20:14   

Doskonale wiesz Roggi że droga do przebudowy jest długa i wyboista (nie dotyczy :nyr: i paru innych ulubieńców ligi z dużych ośrodków). Jest sporo spraw które można spieprzyć po drodze, a :ott: parę razy wyłożyła się na finiszu. Tak naprawdę wystarczy jeden głupi ruch na FA, który zapcha salary i cały plan w pizdu :)
Weźmy np :wpg: budowali się cierpliwie przez kilka sezonów, żadnych głupich ruchów, niezłe nagromadzenie talentu, zbalansowany skład, ugruntowana pozycja kontendera i co? I twój najlepszy obrońca i lider stwierdza, że on rezygnuje.

Generalnie ta liga i ten sport jest tak dynamiczny, że nie ma się co jarać jakimś etapem przebudowy puki ktoś nie sięgnie po najwyższy laur.

P.S.
zresztą, co ja będę daleko szukał - :edm: to historia sama w sobie.

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-18, 11:40   

piotras1985 napisał/a:
Generalnie ta liga i ten sport jest tak dynamiczny, że nie ma się co jarać jakimś etapem przebudowy puki ktoś nie sięgnie po najwyższy laur.

Idealne "memento" dla wszystkich tutejszych frustratów. Nawet nie ma się nad czym rozpisywać.

Pierwsze 5 dni nowego sezonu w pigułce (skróty z meczy Skrzydeł w innych zakładkach):

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-22, 14:20   

Mecze niektórych ekip odwołano np. :car: . Jedną z drużyn ukarano za złamanie protokołu :was: (winny Owieczkin z resztą Rosyjskich kolegów). :dal: nadal czekają na pierwszy mecz sezonu (dziś kontra :nsh: ). A trzy ekipy pozostają niepokonane:

:vgk: (4 wygrane, lider swojej dywizji)

:tbl: (3 wygrane, lider swojej dywizji)

:fla: (2 wygrane, tuż za Błyskawicami)

Poniżej kolejne 4 dni rozgrywek w pigułce (skróty z meczy Skrzydeł w innych zakładkach):

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-25, 11:35   

Co za początek sezonu w wykonaniu :dal: . Wczoraj już spokojniej, ale liczy się komplet punktów. Szybko przeskoczyli :det: w tabeli. I razem z :fla: pozostają jedynymi niepokonanymi ekipami w lidze. Swoją drogą wyszła z tego niezła ironia. Przecież mieli zacząć tą kampanię od wzajemnych starć.

Minione 3 dni rozgrywek w pigułce (skróty z meczy Skrzydeł w innych zakładkach):

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Tomasz 

Wysłany: 2021-01-30, 17:51   

Kolejny "rozdział" dotyczący obecnego sezonu. Od poniedziałku do piątku kompletna sinusoida, jeśli chodzi o liczbę meczy i kilka ciekawych zaciętych końcówek (skróty z meczy Skrzydeł w innych zakładkach):

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Tomasz 

Wysłany: 2021-02-01, 10:00   

Ostatnie dwa dni obfitowały w dodatkowy czas gry (skróty z meczy Skrzydeł w innych zakładkach):

Sobota:

Niedziela:

Tomasz 

Wysłany: 2021-02-06, 16:00   

Czwarty tydzień rozgrywek niemal za nami. Okazało się, że liga musiała przełożyć kilka meczy (dwa z wtorku, trzy z czwartku). Więc było nieco mniej materiału do śledzenia (skróty z meczy Skrzydeł w innych zakładkach):

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2021-02-07, 11:10   

Nie widze kompletnie sensu wklejania tych wszystkich skrotow na forum. Rozciaganie strony, jakakolwiek tresc znika w morzu filmikow. Do Youtuba to chyba kazdy ma dostep.

Tomasz 

Wysłany: 2021-02-13, 13:17   

Noodles napisał/a:
Nie widze kompletnie sensu wklejania tych wszystkich skrotow na forum. Rozciaganie strony, jakakolwiek tresc znika w morzu filmikow. Do Youtuba to chyba kazdy ma dostep.

Robię to wyłącznie z chęci zachęcenia do wymiany zdań. Najprościej jest narzekać. Sam coś zaproponuj, a dopiero później się wypowiadaj.

Równo miesiąc rozgrywek za nami. Więc chyba warto rzucić okien na kolejność w dywizjach. Odnosząc to do tego co proponowałem przed startem rozgrywek. Oczywiście kilkadziesiąt meczy odwołano. Więc tabela nie do końca odzwierciedla końcowy podział punktów, czy siłę poszczególnych ekip.

Dywizja Północna:

Proponowałem: :tor: :van: :mon: :cgy: :edm: :wpg: :ott:

A jest: :tor: :mon: :edm: :wpg: :cgy: :van: :ott:

Jak bardzo pomyliłem się, gdy mowa o Orkach. Przedostatnie miejsce i to dość zasłużenie, choć nadal ociekają talentem. Ale duet Demko/Holtby nie do końca trzyma fason. Ne doszacowałem też potencjału Odrzutowców. Teraz bez Laine & Roslovica (w tej chwili czołowy center u Kurtek) za to z Dubois. Wyglądają na lodzie o niebo lepiej. Brylują Liście, które wreszcie są tam gdzie zanosi ich ambicja. Habs udowadniają, że mają zespół na miarę większych oczekiwań. A u Nafciarzy jest o tyle lepiej, że udaje się złamać rywali za pomocą tych dynam ofensywnych z czubka punktacji kanadyjskiej. Płomienie zbyt anemicznie się prezentują, aby na razie zagrozić czołówce. Choć jest lepiej.

Dywizja Wschodnia:

Proponowałem: :phi: :bos: :nyi: :was: :pit: :nyr: :buf: :njd:

A jest: :bos: :phi: :was: :nyi: :pit: :nyr: :njd: :buf:

Gdyby to przetasować po procencie zdobywanych punktów. To Diabły wyszłyby z piwnicy prosto do fazy PO (4 czołowe ekipy). Nie wiedzie się także Szablom, które nie mogą złapać rytmu. Ale cała wina nie leży po stronie Ullmarka, czy Huttona. Za to zdecydowanym liderem są Niedźwiadki. Choć dopiero minionej nocy zaliczyli pierwsze czyste konto (Halak). Lotnicy, czy Caps z problemami, ale brną do przodu. Obudzili się Wyspiarze, którzy mieli świetny początek, ale później nie było już tak kolorowo. Kompletnie nie żałuję Nielotów. Ale teraz nastąpi przebudowa. Hextall (nowy GM) i na dokładkę ten Burke (Dyrektor od hokejowych operacji). Przemodelują to co się da. To pewne. Z kolei Strażnicy z całym tym młodym talentem. Jeszcze nie eksplodowali, ale tez nie łatwo to wszystko poskładać.

Dywizja Centralna:

Proponowałem: :tbl: :cbj: :car: :dal: :nsh: :fla: :chi: :det:

A jest: :tbl: :fla: :cbj: :car: :chi: :dal: :nsh: :det:

I tutaj ponownie. Przetasowanie po średniej punktowej powie znacznie więcej. Prowadziłyby Pantery, a to wcale nie dzięki wybitnemu sezonowi Bobrowskiego. Wręcz przeciwnie. Tam po prostu chyba już jest ulepiona ekipa na PO. Dalej Błyskawice, które mimo swoich problemów (teraz Stamkos na Covid list) pokazują odpowiedni poziom. Huragany ciągnięte przez swoje gwiazdy i bardzo solidny tandem w bramce. Gwiazdy, które zaczęły sezon z poślizgiem, ale nie tracą swoich największych atutów, Czy Kurtki targane różnymi przygodami, ale nie bez atutów. Teraz wzmocnieni wspomnianą wyżej dwójką. W Chicago dzieje się całkiem ciekawie za sprawą kilku młodych nazwisk (Suter, Kuraszow, Lankinen). Stan i dyspozycję Skrzydeł znamy z autopsji.

Dywizja Zachodnia:

Proponowałem: :col: :vgk: :stl: :sjs: :min: :arz: :lak: :ana:

A jest: :stl: :vgk: :col: :ana: :arz: :min: :sjs: :lak:

Czołówka bez zmian. Z lekkimi przetasowaniami. Faktycznie trzy najlepsze ekipy. Dzicy teraz pauzują, ale lada moment wrócą do rozgrywek (podobno we wtorek). A procent punktów nadal daje im miejsce w fazie PO. Co więcej dla niektórych Kaprizow to najlepszy pierwszoroczniak. Przyzwoicie radzą sobie Kaczki z ciągnącym ich za uszy Gibsonem. Kojoty z nieco gorszym statystycznie Kuemperem, ale za to z większym wsparciem młodego trzonu ekipy (Dvorak, Garland, Chychrun). Rekiny wszystkie dotychczasowe mecze rozegrali "na wyjeździe", ale forma bardzo przeciętna. Jones potwierdza, że jest najsłabszym ogniwem tej ekipy, a klubowe gwiazdy jakoś nie mogą wskoczyć na inny poziom. Królowie jako piąta ekipa od końca (procent punktów) także niczym nie zachwycają. Pozycję startera słusznie stracił Quick, na rzecz Petersena. A swoją ogromną klasę potwierdza Kopitar. Goniący mocno za tysięcznym punktem w karierze.

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2021-02-20, 22:32   

Swietnie oglada sie taki mecz jak dzis nad Lake Tahoe (Carson City). Co za sceneria :) Jak z gry, nad jeziorem posrod drzew. Niestety, mecz :col: z :vgk: zawieszony po pierwszej tercji, lód nie daje rady i NHL zawiesilo spotkanie. Beda probowali dokonczyc wieczorem lub jutro rano.
Jutro na tym samym lodowisku ma zagrac :bos: z :phi: ale mecz juz z godziny wczesno popoludniowej przesunieto na wieczor.

Yogi80 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina , Filip Hronek
Za Red Wings od sezonu: 1990
Wysłany: 2021-02-20, 23:39   

Nie wiem czy zauważyłeś gościa na motorówce w bluzie :wcdet: i z przyczepioną duża flaga :det: . Od razu lepiej się to oglądało

Tomasz 

Wysłany: 2021-02-20, 23:50   

Yogi80 napisał/a:
Nie wiem czy zauważyłeś gościa na motorówce w bluzie :wcdet: i z przyczepioną duża flaga :det: . Od razu lepiej się to oglądało

Ja zauważyłem. Komentatorzy byli tego samego zdania co Ty. ;)

Z resztą Noodles ma rację. To coś innego, taka odskocznia.

Sobota:

Niedziela:

Odpowiedz do tematu