| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Zion
2018-06-03, 21:41
Gryfy w sezonie 2017/18
Autor Wiadomość
Tomasz 


Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2468
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-04, 22:59   

Leszek napisał/a:
W poniedziałek Bertuzzi i Coreau zostali zesłani na papierze do Griffins, tylko po to, żeby mogli zagrać w play offach.


Formalność, ale faktycznie konieczna. Swoją drogą powołanie Swecza do big club wisi w powietrzu. Cieszy fakt, że w minionym tygodniu do gry powrócił Puempel (łącznie 1G, 2A). A po meczu z Tucson do ECHL został wysłany Nastasiuk. Trener Nelson nie mógł być zadowolony. Tylko 2 punkty w trzech starciach w VAA. Wywalczone już w środę przeciwko wspomnianym liderom dywizji Pacyficznej. Kolejne starcia dopiero w następny weekend (back-to-back, rewanż z Wilkes-Barre/Scranton, a potem Hershey).

Dwa słowa o jakości między słupkami. Jeśli chodzi o McColluma to chłop trzyma poziom. Pisząc dość oględnie. Wspominałem o środzie, gdzie dał popis. W piątek już było gorzej. Z kolei wczoraj niemile zaskoczył mnie Machovsky (26/30 obron). Mam na mysli warsztat. Czech zdecydowanie za szybko przenosi ciężar ciała na wewnętrzą stronę ud. W powtórkach wyraźnie widać, że ma to wpływ na jego mobilność. Chłopak staje jak wryty co wykorzystano bezlitośnie (przynajmniej przy dwóch trafieniach).

Poniżej zwyczajowa "paczka", aby każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie.

Środa:

Piątek: Penguins Ground Griffins 4-2

Sobota: Admirals Sink Griffins With 4-1 Win 
     
Tomasz 


Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2468
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-12, 12:38   

Za podopiecznymi Nelsona świeże back-to-back. W sobotę Gryfy nie najlepiej poradziły sobie w rewanżu z Wilkes-Barre/Scranton. By wczoraj odbić to sobie z nawiązką na Hershey. W obu meczach między słupkami stał McCollum. Co mnie akurat nie dziwi po tym co widziałem ze strony Machovsky'ego (pisałem o tym wyżej).

Starcie z farmą Pens to, był przede wszystkim popis nieskuteczności. Zmarnowano dwa, 2 minutowe okresy gry w przewadze (5 na 3). A koguta za bramką zaplaił tyko Street (12 trafienie w sezonie) na 12 minut przed końcem meczu. Który z resztą miał śwetną okazję podczas jedenj ze wspomnianych przewag. Gryfy zasypały rywala strzałami szczególnie w pierwszej tercji. Niestety to nie wystarczyło. A Czuczman bezlitośnie wykorzystał fakt, że Gryfy nie potrafiły efektywnie wyprowadzić krażka ze swojej tercji obronnej (własciwie przez resztę wieczoru także). I dobił rywala na nieco ponad 9 minut przed końcem meczu.

Jak się okazało dzień później. Ta porażka podziała motywująco. Przeciwko najstarszej organizacji zrzesznej w AHL (80 lat!). McCollum zaliczył czyste konto (21 obron). A ekipa z Grand Rapids postawiła poprzeczkę wysoko już w pierwszej części meczu. Prowadząc po 20 minutach 2-0. Skończyło się na wyniku: 3-0 dla gości. Wczoraj strzelanie rozpoczął kapitan, czyli Ford (21 trafienie w sezonie). Dwie asysty zanotował także Puempel, który nadal solidnie punktuje. Jednak największym bohaterem był Street. Dołożył dwa kolejne trafienia wczorajszego wieczoru. Co powzwoliło Gryfom utrzymać swoje aspiracje do awansu. Przed weekendem oraz w trakcie odbyło się kilka ważnych spotkań wewnątrz dywizji Centralnej. W kratkę grała Manitoba, tempo zwolnili w Chicago, Iowa na moment spadła za Gryfy, ale obronili się wczoraj. Z kolei coraz mocnej czuć oddech zespołów z Rockford, czy Milwaukee.

Na koniec słówko odnośnie tego kto miał szansę skorzystać z faktu, że Svechnikov został powołany wyżej. Był nim Holmstrom, który nawet asystował przy pierwszej bramce vs. Hershey. Co więcej przeciwko Niedźwiedziom, trener Nelson, odszedł od schematu 11F - 7D. I dzięki temu do składu wskoczył Sadowy. Niczym się nie wyróżnił. No może tylko tym, że był na lodzie, gdy padała pierwsza wspomniana wyżej bramka.
 
     
Tomasz 


Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2468
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-18, 15:27   

Obecny tydzień nie był łaskawy, a przynajmniej punktowo. Dwie porażki w regulaminowym czasie gry oraz zwycięstwo w dogrywce. To bilans podopiecznych Nelsona. I przy głównym trenerze warto się na chwilę zatrzymać. W piątek odniósł swoje 300 setne zwycięstwo, jako 20 szkoleniowiec w historii ligi. Więcej w krótkim wpisie z oficjalnej strony ligi.

Między słupkami sztab postawił na McColluma co zrozumiałe. Przepuścił odpowiednio: 4, 3, oraz 2 bramki, ale to nie on był powodem uzbierania tylko dwóch punktów w tabeli. Zabrakło kolektywnego wysiłku całej ekipy. Głównym rywalem była ekipa z Iowa (farma MIN), a także Rockford (farma CHI).

Środa: Gryfy potrafiły prowadzić już po 14 sekundach meczu. A po niecałych 3 minutach było 2-0 dla gospodarzy. Koguta zapalił najpierw Street (15 w sezonie), później Puempel (21 w sezonie). I wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. W drugiej tercji zaćmieniem umysłu popisał się Ferraro, czyli niegdysiejszy prospekt Skrzydeł. Nie wykorzystano jednak kilku okazji, a fatalna trzecia tercja pozwoliła rywalom dokończyć dzieła.

Piątek: Do siatki trafiali wyłącznie weterani: Ford (22), Lorito (20), Street (16), Tangradi (GWG, 26). A szczęście to jest dobre słowo, aby opisać tą meczową nerwówkę. Min. Gryfy potrafiły wreszcie wykorzystać grę w liczebnej przewadze (2 z 4 szans). A Tangradi śmiało mógł zostać okrzyknięty bohaterem spotkania. Bezlitośnie wykorzystał swoją okazję po błędzie rywali, a Nelson z pewnością był pierwszym który uścisnął mu rękę w szatni. Po więcej szczegółów odsyłam tutaj.

Sobota: Podobnie jak kilka dni wcześniej. Można napisać, że gospodarze kontrolowali sytuację po pierwszej tercji (prowadzenie 1-0). Warta uwagi była także bójka na początku meczu McIlrath vs. Gabriel. Goście obudzili się dopiero na niecałe 7 minut przed końcem meczu. Pierwsze trafienie w sezonie zaliczył Fitzgerald (facet na ATO, to był jego 3 mecz). Dokładnie na 1:40 przed końcem regulaminowego czasu gry. Sędzia stwierdził, że to wyżej wspomniany McIlrath przytrzymywał Kyle'a Rau w walce o krążek (klubowa oficjalka piszę o kontrowersyjnym gwizdku). A na 16 sekund przed końcem gospodarzy dobił Grant. Ogromnie szkoda, ponieważ sytuacja w tabeli jeszcze bardziej się zagęściła (Gryfy nadal na 4. miejscu). Po więcej szczegółów odsyłam tutaj. 
     
Tomasz 


Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2468
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-27, 13:09   

Pora na lekkie zmiany w informowaniu o postępach na farmie.

Pierwszy akapit dotyczy powołania Hickettsa. To na niego postawił sztab w Detroit, co zostało ogłoszone po meczu z :mtl:. Mamy więc zastępstwo za Greena, na 6 meczy przed końcem sezonu. Liczę na to, że 21-latek porozbija się trochę na barkach rywali. Tak jak to ma w zwyczaju. Oraz, że Blashill będzie korzystał z jego umiejętności w PP. W każdym razie dziś ma wystąpić przeciwko :pit: (pewnie u boku Kronwalla).

Drugi akapit dotyczy Libora Sulaka, który wzmocnił Gryfy w środku zeszłego tygodnia (otrzymał #4 na koszulce). W żadnym z trzech weekendowych spotkań nie wystąpił. Możliwe, że się to zmieni przed oońcem sezonu zasadjiczego.

Trzeci akapit dotyczy faktu, że Gryfy zdobyły 7 z 8 możliwych punktów w minionym tygodniu. A biorąc pod uwagę wszystkie pozostałe wyniki spotkań reszty ekip z dywizji. Plus to, że dziś AHL "nie gra". Trzeba napisać, że podopieczni Nelsona mocno zbliżyli się do szóstego z rzędu udziału w fazie PO. W tej chwili zajmują 3 miejsce w dywizji Centralnej. Zaraz za plecami mają Rockford (farma CHI), natomiast zdołali obić się od ekip z Iowa (farma MIN) oraz Milwaukee (farma NSH). Prowadzi nadal ekipa z Manitoby (farma WPG), ale dogania ich Chicago (farma VGK). W przypadku Gryfów *magic number wynosi na tą chwilę 14 punktów, a do końca sezonu zasadniczego tylko 8 meczy. Czyli jest na tyle ciasno, że nadal trzeba wygrywać co się tylko da.
 
     
Tomasz 


Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2468
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-02, 11:17   

Krótko i zwięźle. 3 zwycięstwa w 3 meczach i komplet punktów. Mocno postawiły się zaplecza: :dal: :sjs: . Oba mecze wygrane dopiero po serii rzutów karnych. Za to w sobotę udało się rozgromić farmę :nsh: . :grg: udało się dogonić Manitobę w tabeli dywizji oraz zrównać się punktowo z Chicago (mają 2 mecze więcej do rozegrania). Wczoraj i dziś liga odpoczywa, a podopiecznych Nelsona czeka jeszcze 5 starć. Dzięki innym wynikom wewnątrz dywizji. Na dziś *magic number to tylko 3 oczka. Cześć kibiców cały czas czeka na debiut Sulaka.

Środa (28 marca): Griffins beat Texas 3-2 (SO).
- Goals by Hronek & Street.
- McCollum 18/20 saves
- HighlightsPiątek (30 marca): Griffins beat San Jose 3-2 (SO).
- Goals by McIlrath, Street
- McCollum 33/35 saves
- HighlightsSobota (31 marca): Griffins beat Milwaukee 6-2.
- Goals by Tangradi (2G 2A), Russo, Street, Turgeon & Holmström
- McCollum 28/30 saves
- Highlights

 
     
Tomasz 


Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2468
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-09, 11:24   

Miniony tydzień zakończył się dla Gryfów podziałem punktów z farmą ARI. Oba mecze odbyły się na wyjeździe. W trakie tygodnia powrócili Hicketts, Svechnikov, a także McCollum (epizod we wtorek jako zastępca Howarda). Coreau przeszedł przez waivers bez odzewu i wczoraj został odesłany niżej. Z kolei młody Bertuzzi nie podzieli losu kolegów. W Detroit skłaniają się do przewartościowania jego przygotowań do kolejnego sezonu. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że trener Nelson nie spodziewa się powrotu Lorito. Który niestety cały czas zmaga się z kontuzją kolana.

Co najważniejsze kombinacja innych weekendowych wyników sprawiła, że :grg: już zapewniły sobie 6 z rzędu awans do fazy PO! Tabela dywizji nadal pęka od możliwych scenariuszy, gdy chodzi o dobór par w pierwszej rundzie. Najpewniej przeciwnikami Gryfów będzie ktoś z dwójki Wolves/Moose.

Piątek (6 kwietnia): Griffins lost 3-0 vs Tucson.
- McCollum 25/27 saves
- Stats: https://theahl.com/stats/game-summary/1018172

Sobota (7 kwietnia): Griffins beat Tucson 4-1
- Goals by Tangradi (two times, 30 & 31 in season), Elson & Renouf
- McCollum 22/23 saves
- Stats: https://theahl.com/stats/game-summary/1018185

Do końca tylko 3 spotkania. 2 x wyjazd (środa - Stars, czwartek - Rampage), oraz zakończenie sezonu zasadniczego u siebie w sobotę z Monsters.
 
     
Tomasz 


Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2468
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-15, 17:16   

Dziś ostatnia kolejka ligowych zmagań. W przypadku :grg: , już wszystko wiadomo. Sezon regularny zakończyli wczoraj kompletem punktów w VAA. Gryfy zakończą sezon na drugim miejscu w Dywizji Centralnej. Co da im przewagę własnego lodu w starciu z Manitoba Moose. Seria wystartuje w nocy z soboty na niedzielę w przyszłym tygodniu (21 kwietnia). Przypominam, że w pierwszej rundzie fazy play-off w AHL gra się w systemie: Best of 5 (2 pierwsze mecze na wyjeździe). Po więcej szczegółów zapraszam: tutaj.

Co tyczy się mijającego tygodnia. To warto wspomnieć o tym, że na stałe ze składu wypadł kolejny gracz (po Lorito). Mam na myśli Turgeona. Oto najlepiej oddający sytuację cytat:

Griffins announce Dominic Turgeon out indefinitely due to thoracic outlet syndrome, which caused a blood clot. Had procedure yesterday & another today. Next week he will see Dr. Karl Illig, who successfully treated Lightning Steven Stamkos for a similar condition 2 years ago. - Dana Wakiji (12 kwietnia)

Drugą wiadomością. Bardziej pozytywną, jest fakt, że do ekipy ma dołączyć Cholowski. Jego zespół odpadł w drugiej rundzie play-off w WHL (seria przegrania 4-1). 20-latek ma się pojawić w Grand Rapids na początku przyszłego tygodnia. Trener Nelson przyznał, że uważnie przyjrzy mu się na treningach. Ponieważ to nie jest dobry moment na eksperymentowanie. I chłopak będzie musiał pokazać coś ekstra, aby wypchnąć ze składu kogoś z podstawowych obrońców. Co zrozumiałe.

Właśnie. Odnośnie odpoczynku. W czwartek wolne dostała część weteranów: Lashoff, Renouf, oraz Tangradi. W konsekwencji debiutował Sulak (1A, +3), kolejną szansę dostał Saarijarvi, czy Nastasiuk (1A, +1). Czytając komentarze i zaglądając na wróbla można odnaleźć pochwały dotyczące młodego Czecha. Sulak zagrał w obu meczach kończących sezon zdobywając po jednej asyście. I jeszcze słowo dotyczące sobotnich popisów Hronka:

Hronek with an assist and four points, 39 points for the season, ties Robbie Russo’s record for most prolific season ever by a rookie Griffins defenseman. - Bob Kaser (14 kwietnia)

Ostatni akapit poświęcam bramkarzom. Dlatego, że nie mam pewności, czy to Coreau powinien wyjechać jako jedynka przeciwko Moose. W obu meczach w których wystąpił (środa & sobota) nie przekonywał. Zupełnie jakby nie otrząsnął się jeszcze z tego co prezentował tydzień wcześniej w NHL. Momentami było bardzo słabiutko. Z kolei McCollum wyglądał świetnie w czwartek. Zobaczymy. Niech to Nelson rozsądzi.

Środa (11 kwietnia): Griffins lost 3-2 vs Texas (OT)
- Goals by Renouf & Lashoff
- Coreau 26/29 saves
- Stats: https://theahl.com/stats/game-summary/1018201

Czwartek (12 kwietnia): Griffins beat San Antonio 6-2
- Goals by Shine (2G), McIlrath (2G), Street & Hronek
- McCollum 36/38 saves
- Stats: https://theahl.com/stats/game-summary/1018203

Sobota (14 kwietnia): Griffins beat Cleveland 6-4
- Goals by Hronek (1G, 3A), Campbell (3G), Shine & Street
- Coreau 19/23 saves
- Stats: https://theahl.com/stats/game-summary/1018222
- Reasume: http://www.griffinscentra...les/041418.html
- Highlights:
 
     
Tomasz 


Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2468
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-24, 18:54   Za nami dwa pierwsze mecze. Warto wspomnieć, że Nelson jednak postawił na McColluma w bramce. Defensywę tworzy 6 nazwisk, które wykrystalizowały się w trakcie sezonu regularnego. A z przodu zabrakło dwóch nazwisk (Bertuzziego nie liczę) o których była mowa wyżej. Zgodnie z oczekiwaniami. Moose starali się rozbijać gości fizycznie. Aż do przesady, ale tym pachnie PO. Wrzucam kilka cytatów.

Game #1:

Oh boy, Brendan Lemieux going after Hicketts, Renouf, anyone he can try to punch... - George Malik

Lemieux got ejected from the season-opener between the Griffins and Moose for being pissy late in the game. Apparently six months later he's still the same. - Clark Rasmussen

Griffins lost Game 1 vs. Manitoba 3-2.
- Goals by Street & Elson
- McCollum 28/31 saves
- Press resume: https://www.wingingitinmo...e-goal-by-moose
- Highlights:Game #2:

Griffins game getting chippy as the Moose are embarrassed. Axel Holmstrom injured by the hit leading to this penalty. - Winging It In Motown

Griffins beat Manitoba 5-1 in Game 2. Series tied at 1.
- Goals by Ford, Tangradi, Elson, Street, Svechnikov
- McCollum 21/22 saves
- Press resume: https://www.wingingitinmo...lit-with-5-1-wi
- Highlights:W konsekwencji liga ukarała m.in: Campbella (1 mecz zawieszenia). W jego miejsce powinien wskoczyć Borkowski. W środę i czwartek kolejne starcia. Tym razem w VAA. Zakładając, że Holmstrom nie będzie w stanie grać. Jest potrzebne powołanie z Toledo, albo skorzystanie z systemu: 11F + 7D.
 
     
Tomasz 


Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2468
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-01, 13:00   

Zacznę od tego, że jestem autentycznie rozczarowany. Gryfy dwa razy w tej serii musiały wygrzebywać się z kłopotów (najpierw 0-1, później 1-2 już na własnym lodzie). Co nie było przypadkowe. Sztab trenerski może sobie mówić, że absencje Lorito, Turgoena, Holmstroma (rozegrał tylko 2 mecze), oraz zawieszenie Tangrediego (one game suspension). Dały okazję innym, ale nie miały wpływu na postawę ekipy. Niestety zabrakło ognia. Wyszedł ogólny brak doświadczenia w ataku, a także to, iż duet bramkarski nie potrafił wykraść (czyste konto Coreau w Game 4), jeszcze jednego meczu.

Największą bolączką Nelsona, był środek. Brak najlepszego w destrukcji Turgeona, czy trzymającego bulik w bottom-6 Holmstroma. Dały o sobie znać. Po klęskach swoich drużyn w PO, do Gryfów mieli dołączyć Rasmussen, czy Smith. Teraz już nie mają do czego, a szczególnie ten pierwszy mógł z miejsca podnieść jakość.

Wózek z punktami ciągnęli głównie weterani: Street 5GP, 4G, 4A, Ford (C) 5GP, 2G, 3A, Tangradi 4GP, 2G, 2A, Puempel 5GP, 1G, 3A, Lashoff 5GP, 1G, 2A. Tylko wspierani przez młodzież: Elson 5GP, 2G, Hicketts 5GP, 2A, Nastasiuk 5GP, 1G, Swiecznikow 5GP, 1G, Esposito 5GP, 1A, Hronek 5GP, 1A, Cholowski 1GP (Game 3), Saarijarvi 1GP (Game 4), Sadowy 1GP (Game 5). Nie zdziwię się, jeśli dziś lub jutro okaże się, że było kilku graczy występujących mimo urazów.

---------------------------------------------

Game #3: Griffins lost 6-3 vs Manitoba. GR trail the series 2-1.
- Goals by Street, Tangradi & Nastasiuk.
- McCollum 8/11 saves, Coreau 11/12 saves
- Press box: https://www.griffinshocke...article_id=4067
- Highlights:Game #4: Griffins beat Manitoba 3-0. GR tie the series 2-2.
- Goals by Ford, Street & Lashoff
- Coreau 25/25 saves
- Press box: https://www.griffinshocke...article_id=4068
- Highlights:Game #5: Griffins lost 5-1 vs. Moose. GR lost the series 2-3.
- Goal by Puempel
- Coreau 25/29 saves
- Press box: https://www.griffinshocke...article_id=4069
- Highlights:

 
     
Tomasz 


Ulubiony Zawodnik: Seider
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2468
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-25, 14:25   

Jeśli kogoś interesują zgrabne podsumowania. Na zapleczu zabrano się właśnie za coś takiego:Paweł sadzę, że można już powoli zamykać ten wątek. ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Design by Forum Komputerowe
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11