| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Zion
2007-10-03, 14:23
Tydzien 11 - v Senators, @ Blackhawks, @ Devils
Autor Wiadomość
palo 
Lodz 26ers Player

Za Red Wings od sezonu: 1998
Wysłany: 2006-12-14, 11:14   Tydzien 11 - v Senators, @ Blackhawks, @ Devils

ktos juz kiedys napisal, ze przegrany mecz nie jest powodem na zaprzestanie dyskusji :)

juz byl w tym sezonie taki mecz, w ktorym bramkarz przeciwnika po prostu nie dal sie pokonal i mimo stosunkowi strzalow circa 2:1 Wings i tak przegrali. nie pamietam z kim ale wiem, ze z Ottawa sie sytuacja powtorzyla :)

Ogladajac highlightsy wiedzialem, ze Dacjuk strzelil bramke i jak pokazali jedna akcje, w ktorej stal tak 30cm od pustej bramki i strzelil to bylem pewien, ze to wlasnie ten gol. Jakie bylo moje zdziwienie jak sie okazalo, ze nie :P Emery tak to wyciagnal, ze ja nie wiem jak caly czas (to bylo tak nieslychane jak konstrukcja tego zdania ostatniego :) ).

Nie zdziwila mnie reakcja Dacjuka, ktory nic po sobie nie pokazal - tym bardziej myslalem, ze byl gol...

Generalnie szkoda tego spotkania bo bylo do wygrania ale wielkie brawa dla Emery'ego, dzieki ktoremu Sens przerwali serie trzech porazek.

przy pierwszy golu Spezzy nie popisalo sie rozegranie ataku, a ze chlopak chyba odkupil dopalacz od St Louisa to nie bylo szans, zeby go pokonac. Przy jego drugiej bramce tez jakos zaspala obrona bo wjechal chyba miedzy trzech. A trzecia bramka Ottawy byla dyskusyjna ale w koncu okazalo sie, ze nie high stick ale bardzo ladny redirection :)

U nas Lang strzelil bramke a la gra NHL bo z takiego kata, z takiego najazdu zawsze te gole wtdawaly mi sie nierealistyczne z klepki... a tu jednak. No i Dacjuk tez ladnie na otarcie lez, utwierdzil nas w przekonaniu, ze slusznie dostal od nas prestizowa nagrode GT :D

jedmans 
RED WINGS

Ulubiony Zawodnik: Yzerman :)
Wysłany: 2006-12-14, 13:34   

Emery moim zdaneim bohater meczu czego on tam nie wyprawiał :)
Spezza to na bank się sfurał - taki speed hmmm ciekawe 8-)
co do bramki Langa to ładnie zaciągnął hehehe ( komplementuje Langa- konieć świata :mrgreen: ) a po za tym nasza oborna dawała dupy i tyle , popełniali proste błędy a rywale to wykorzystali

Strong 
Go Leafs Go..

Ulubiony Zawodnik: Mats Sundin
Wysłany: 2006-12-14, 18:47   

No co nieco widziałem z tego meczu.. i Ottawa ma dwóch bohaterów: Emery'ego i Spezzę.. Emery bronił kapitlanie, wyciągał niemal wszystko, po prostu mecz zycia mu wyszedł ;) .. to jak obronił strzał Dacjuka to mistrzostawo.. na leżąco już, machnął rękawicą, choc z drugiej strony - takie akcje powinny sie konczyć golem.. wszystko to ładnie wyglądało, no ale cholera- Dacjuk tego nie mógł nie wykorzystać.. a jednak zrobił to..
z drugiej strony Spezza.. pierwsza bramka jeszcze nei tak ośmieszjąca defensywę Wings, choć też ładna.. przy drugiej defensywa 'Skrzydeł; stała i sie patrzyła.. tak ze 4 mogło go powstrzymac, a wjechał jak w masło i skończyło sie golem.. generlanie wynik mógł byc inny, ale Ottawa wykorzystała, co miała.. byli o tę jedną bramkę lepsi..
ale i tak są do bani, co byśmy nie dyskutowali ;) .

palo 
Lodz 26ers Player

Wysłany: 2006-12-14, 20:10   

Strong napisał/a:
No co nieco widziałem z tego meczu.. i Ottawa ma dwóch bohaterów: Emery'ego i Spezzę.. Emery bronił kapitlanie, wyciągał niemal wszystko, po prostu mecz zycia mu wyszedł ;) .. to jak obronił strzał Dacjuka to mistrzostawo.. na leżąco już, machnął rękawicą, choc z drugiej strony - takie akcje powinny sie konczyć golem.. wszystko to ładnie wyglądało, no ale cholera- Dacjuk tego nie mógł nie wykorzystać.. a jednak zrobił to..
z drugiej strony Spezza.. pierwsza bramka jeszcze nei tak ośmieszjąca defensywę Wings, choć też ładna.. przy drugiej defensywa 'Skrzydeł; stała i sie patrzyła.. tak ze 4 mogło go powstrzymac, a wjechał jak w masło i skończyło sie golem.. generlanie wynik mógł byc inny, ale Ottawa wykorzystała, co miała.. byli o tę jedną bramkę lepsi..
ale i tak są do bani, co byśmy nie dyskutowali ;) .

kibice Toronto i Detroit jednocza sie powoli :) taki hokejowy ekumenizm ;)

keck 
Łódź 26ers Player

Za Red Wings od sezonu: 1000
Wysłany: 2006-12-14, 20:29   

palo napisał/a:

nie wiem co to jest ekumenizm ale Sens suck!!!!!!!!!!

Bajus 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Wysłany: 2006-12-14, 20:38   

keck napisał/a:

ekumenizm to jest to, ze kiedy ktos wypije to pokazuje swoje narzady plciowe publicznie

palo 
Lodz 26ers Player

Wysłany: 2006-12-15, 11:04   

yay i wygralismy :) ale zaczne od czego innego. Nashville 6:0 Ottawa :) no i jak sie tu nie wkurzac.

tekst z ekumenizmem Bajusa kandyduje do miana najlepszego tekstu miesiaca ;) przynajmniej mnie rozsmieszyl...

a co do samego meczu to move Dacjuka przy podaniu do Zety przy 1. bramce byl po prostu ge-nial-ny!!nie dosc, ze zabral krazek przy bandzie, wywracajac obronce to jeszcze podanie z piruetem majstersztyk :) tylko na poczatku myslalem, ze Bulin obronil no ale jednak jakos sie krazek przecisnal.

Obie bramki dla Chicago po jakis takich dziwnych bledach. przy pierwszej dwoch graczy Hawks stali przy Hasku nieobstawieni... ja rozumiem, ze niby poszedl clear krazka no ale mozna sie liczyc z tym, ze jednak nie wyleci calkowicie. w drugiej podobna troche akcja tylko zaczeta nie na naszej a na ich niebieskiej. niedokladne podanie, szybki wjazd, podanie i gol.

a nasi? niezastapiony Cleary, ktory idzie w tym roku na MVP :) najpierw ladny gol a potem jeszcze w PP bardzo dobra okazja. no i Sami wykonczyl PP po dobrym rozegraniu Lidstroma i Schneidera - inaczej sie skonczyc nie moglo. PP odzywa.

Bajus 

Wysłany: 2006-12-15, 11:21   

Odnosnie jeszcze meczu z Senators- musze niestety pochwalic Spezze, brameczki ktore nam pyknal byly w stylu Dacjuka, ladne ale do cholery gdzie byli nasi!!!.
Emery tez niestety lepszy niz Emeryt.

A teraz przejdzmy do milszych rzeczy:) :

Zagranie Dacjuka rzeczywiscie fenomenalne, brameczki tez calkiem calkiem.

Bobcock dobrze zrobil zestawiajac Dacjuka z Zetterbergiem. Zaczeli grac razem od meczu z Blues(tym na ktorym zastrzezono numer ich partnera z linii) i jakos powoli ciulaja te punkciki

keck 
Łódź 26ers Player

Za Red Wings od sezonu: 1000
Wysłany: 2006-12-15, 15:35   

Bajus napisał/a:
keck napisał/a:
palo napisał/a:

ekumenizm to jest to, ze kiedy ktos wypije to pokazuje swoje narzady plciowe publicznie

implikujesz ze ktos na zlocie robil striptiz?

Leszek 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman, Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: ????
Wysłany: 2006-12-16, 16:49   

palo napisał/a:
Ktos juz kiedys napisal, ze przegrany mecz nie jest powodem na zaprzestanie dyskusji :)

To byłem ja, z tego co pamiętam ;)

Dzisiaj mecz jest o bardzo przystępnej porze (19:00) i na dodatek pokazywany zarówno w TVU jak i przez Yahoo!. Nic tylko siadać, oglądąć, a potem napisać raport :P . Ja niestety nie zdołam zoczyć całego meczu, gdyż wybieram się na osiemnastkę :mrgreen: .
Ostatnio zmieniony przez Leszek 2006-12-16, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  

Mart 

Wysłany: 2006-12-16, 16:50   

Za pierwszego gola to można podziękować Langowi i Lidstromowi. Pierwszy ładnie asystował drugi jechał za tym Spezzą i anemicznie hakował. Jedyne co mu zostało to chcieć rzucić się na lód i zamieść kijem. Może by i była kara, ale gol już nie. :) Gol Langa ładny, a ten Dacjuka to jego kopia. Widać to była broń na Emery'ego tego dnia. Facet się źle ustawiał i wpadało.

Znowu dają sobie załadować trzy gole, a potem gonią. Tyle, że w trzeciej tercji tamci się ustawiali we trzech, czterech na niebieskiej i czekali. Można było zapomnieć o szybkich kontrach zespołem. Były samotne wypady naszych, ale z góry skazane na porażkę.

Haszek chyba też nie czyta rulebooka, bo już drugi raz w trzech meczach złapali go na grze poza trapezem. W dodatku był z tego gol. Cholera.

palo 
Lodz 26ers Player

Wysłany: 2006-12-16, 21:40   

Mart bardzo fajne komentarze - dzieki :) czekamy na wiecej 'okiem eksperta' za tydzien jak obejrzysz kolejne mecze. ciekawe rzeczy piszesz.

no a teraz mecz z Devils. Wielkie brawa dla Dominika Haska - jak dla mnie hirol tego meczu :D Najpierw pierwsza tercja, w ktorej wyronil 1-on-1 i kilka innych trudnych akcji, potem druga w ktorej bylo 12 strzalow Devils i tylko jeden wpadl no i w PP, wiec to go nawet rozgrzesza bo rozegrali ladnie. tip-in, nie mial nic do powiedzenia. No i koncowka trzeciej, gdzie bral udzial we wszystkim - w dyskusjach, w ustawieniach taktycznych, po prostu sie angazowal i nie oszczedzal, co zauwazyli komentatorzy jak sie rzucil po krazek w iscie pilkarskim stylu :) i ta kara 4-minutowa za delay of game i zlamanie kija - to jest to :D

jesli chodzi o mecz to widzialem w sumie od polowy drugiej tercji tak ciagle a wczesniej tylko urywkami ale bylo na co patrzec, mimo w sumie defensywnej postawy obu zespolow. Brawa tez dla Brodeura, ktory dal z siebie bardzo duzo ale jednak te dwa bledy wiecej. Chociaz przy bramce Dacjuka nie mial nic do gadania - piekne szczescie po odbiciu od bandy i Rosjanin mial pusta bramke. Taka rehabilitacja za obrone Emery'ego ;) No i super gol Lebdy zapoczatkowany wspanialym podaniem Kronwalla. W zyciu bym nie wpadl na to, ze tak mozna zagrac. Jakby nie wyszlo to 2:1 w druga strone na 90% (to 10% to margines super obron Haska :) ).

ogolnie fajny mecz, dobrze ze wygrali. Szkoda, ze Cleary nie przedluzyl serii punktowej no ale zagral tez dobrze. Ladnie zaprezentowali sie tez Filppula i Hudler - kazdy mial po minimum jednej bramkowej akcji i mogli cos ustrzelic.

jeszcze cos, bo zapomnialem...

Lazy Lang niech nie probuje sie zakrywac ta asysta przy golu Lebdy... skopal pod koniec i niewiele zabraklo, zeby byla dogrywka. Wlasnie w ten sposob ostatnio duzo bramek tracimy. Giveaway na niebieskiej i jazda... i chyba nie pierwszy raz to Lang tak robi.

i jeszcze slowa pochwaly dla Zetterberga, ktory kilka razy ladnie zamieszal. przed bramka Dacjuka to on mial szanse na wykorzystanie PP. no ale co sie odwlecze...

Bajus 

Wysłany: 2006-12-16, 22:22   

palo napisał/a:
Wlasnie w ten sposob ostatnio duzo bramek tracimy. Giveaway na niebieskiej i jazda... i chyba nie pierwszy raz to Lang tak robi.

Nie tylko Lang. Dzis wkurzalo mnie to ze tyle razy Diably wyjezdzaly 2 na 2 albo 3 na 2.
Za duzo tych strat bylo, na szczescie Hasek zagral kolejny swietny mecz; panowie smiejemy sie troche z niego, ale popatrzcie na statystyki! Tylko Calgary ma jedna bramke stracona mniej.

Mart-fajne i ciekawe posty piszesz, brakuje troche takich na forum.

Kwiat 
jesus datsyuk christ

Ulubiony Zawodnik: 5-game suspension Smith
Za Red Wings od sezonu: 03/04
Wysłany: 2006-12-16, 22:58   

No wszytsko ladnie pieknie, ale ile jeszcze Hasek meczow pogra na takim poziomie... mowilem to jzu wiele razy i powtorze jeszce jeden raz - to pzreczy wszelkiej logice. Tak jak punkty Langa, tak i forma Haska. Ze sie chlop nadal trzyma, nie do pomyslenia - druga mlodosc czy jak?

Z drugiej strony przy tych statsach duza zasluga mocnej defensywy, ale i tu mozna polemizowac, bo nasi dopuszczaja srednio do 20-25 strzalow, a jak ma sie gorszy dzien i pusci sie te trzy bramki to statsy leca... a co jesli by dopuscili do 30 strzalow, a niekoniecznie jakichs super trudnych do obrony...

No niewazne, trzymaj tak dalej Hasek, az do finalu ;)

Btw. Jak to Lebdus dzis stzrelil ta brameczke? Pytanie jak najbardziej nieirocniczne.
Ostatnio zmieniony przez Kwiat 2006-12-16, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  

palo 
Lodz 26ers Player

Wysłany: 2006-12-16, 23:35   

@ Kwiat: Kronwall na niebieskiej podal miedzy nogami, tylem do... Schneidera albo Lidstroma. Ten podal do tego drugiego (5 lub 23 :) ) po lewej rece Brodeura. Szybkie podanie do Lebdy na druga strone, strzal, Brodeur nie zdazyl i gol. (o ile sie pytales nieironicznie i nieretorycznie to juz wiesz :) ).

a co do Haska to jak dzisiaj Chelios wepchnal jednego Diabla na Czecha to juz myslalem, ze po nim, szczegolnie ze nie wstawal jakis czas... no ale wszystko gralo. naprawde ma 'druga mlodosc', jak juz pisalem, nie tylko jesli o forme chodzi ale o angazowanie sie w gre. Dyskutuje, jezdzi, wkurza sie - widac emocje i to sie ceni.

Z ta obrona to jest dziwne bo albo graja super i jak juz sie ustawia to nie ma na nich mocnyh (1 strzal do czasu 6-on-3 w 3. tercji) a z drugiej strony popelniaja glupie bledy a la Lang dzisiaj (o dziwo, tez w tej 3. tercji :) ). Wiec to dopiero tutaj nie ma tej logiki. strzalow oddanych przez przeciwnikow mamy chyba najmniej w lidze srednia a jak nie to na pewno w samej czolowce. Statsy faktycznie leca tylko jak jest 'zly dzien'. Poza tym graja niezle.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi