| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Zion
2018-04-19, 21:28
DATHL 2012/13 & 2013/14
Autor Wiadomość
Strong 
Go Leafs Go..

Ulubiony Zawodnik: Mats Sundin
Wysłany: 2012-04-19, 22:22   DATHL 2012/13 & 2013/14

Na wstępie informacja o zmianie nazwy naszej ligi fantasy z TADHL na DATHL - Sawchuk Cup
Zmiana ma na celu zaprzestanie głupiego dogryzania sobie dwóch obozów Red Wings i Maple Leafs, gramy o Puchar Terry’ego Sawchuka, a to zobowiązuje do klasy i walki fair na całego : ) hasło naszej ligi to: „O6 to O6 - to zobowiązuje” ;)

A teraz do rzeczy, chciałem przedstawić co zostało ustalone na specjalnym zeszłotygodniowym meetingu gm-ów na Florydzie (cały alkohol, podróż, hotele wraz z dodatkowymi atrakcjami ufundował albo ufunduje jeszcze użytkownik tego forum, niejaki Kwiat, p.s. dzięki za te panienki co wyskakiwały z szafy, Lurtzek wziął tę azjatkę)

Postanowienia twarde (nie podlegające głosowaniu):

1. skład zespołów na przyszły sezon pozostaje nietknięty, tzn. mamy 21 zawodników, punktuje C, C, LW, LW, RW, RW, D, D, D, D, util, util, F, G, G, reszta to tzw. bench czyli ławeczka która nie zdobywa nam punktów

2. w tym roku keepujemy 5 zawodników z których min. 1 musi być obrońcą i max. 1 może być bramkarzem, swój keeper podajemy w tym temacie do 15 września bieżącego roku. Nie podanie keepera zakończy się nieziemską karą i wjazdem Panów w czarnych garniturach na chatę...

3. draft ligi odbywa się pod koniec września, jego datę będziemy ustalać w zależności od tego kiedy wszyscy bądź zdecydowana większość będzie mogła draftować

4. po zakończeniu sezonu 2012/13 będzie obowiązek keepowania 1 młodzika. Młodzik to zawodnik który 15 września danego roku (w momencie ostatecznej daty podania keepera) ma mniej niż 25 lat (czyli może mieć max. 24 lata i 364 dni). Nie można keepować na młodzika gracza który rozegrał więcej niż trzy sezony w NHL (jeden sezon liczymy w momencie gdy gracz rozegrał minimum 25 spotkań). Ostatni warunek – żaden zawodnik nie może być keepowany jako młodzik więcej niż dwa razy. Czyli młodzik może dla nas rozegrać max. trzy sezony w fantasy.

5. zabronione są wymiany cząstkowe, a więc takiej jak:
a) menedżer x oddaje zawodnika A menedżerowi y po niższej cenie; w zamian menedżer y odwdzięcza się w podobny sposób w późniejszej fazie sezonu lub w offseason
b) manager x wypożycza managerowi y zawodnika A na pewien okres czasu, po czym następuje po pewnym czasie wymiana odwrotna lub podobna.

6. W razie lockautu w NHL od przyszłego sezonu (istnieje taka możliwość), nastąpi reorganizacja rozgrywek i ze względu na skrócony sezon prawdopodobnie będziemy rywalizować w dywizjach. Zadecydowaliśmy z Lurtzkiem że przydzielnie do tych dywizji odbędzie się w sposób losowy, t.j. zespoły na miejscach parzystych zagrają razem, podobnie jak nieparzyste.

7. wymiany podczas RS i offseason – możemy dokonywać dowolną ilość wymian, nie wprowadzamy żadnych ograniczeń. Jednak ilość picków w wymianie musi być równa, tak aby menedżer posiadał tyle samo wyborów w drafcie.

Propozycja zmian w lidze (każdego z gm-ów proszę o głos):

1. tzw. draft amatorski. Na czym to polega? Tuż przed realnym draftem NHL w czerwcu zbieramy się i przeprowadzamy 2 rundy draftu zawodników którzy jeszcze nie dostali się do NHL i nie zostali wybrani w drafcie przez kluby NHL. Kolejność wyborów w tym drafcie to odwrotność miejsc w tabeli z zeszłego sezonu, t.j. Waco jako pierwszy, Harry jako ostatni. Wybieramy jak wspomniałem 2 rundy, więc 24 zawodników w sumie. Tych zawodników możemy keepować jako tzw. prospektów, ale tylko w przypadku jeśli w NHL nie rozegrali 41 meczów (zawodnik z pola) bądź 15 meczów (bramkarz). Jeżeli przekroczyli te liczby kwalifikują się do zakeepowania już tylko jako młodzicy ! I jeszcze ważna informacja: prawa do prospekta zanikają po trzech latach i wtedy dowolny menedżer może sobie takiego zawodnika wziąć do swojego składu. Przed upływem tych 3 lat nie możemy podbierać innemu menedżerowi prospekta, bo grozić to będzie karą (jej wysokość zostanie ustalona przez gm-ów). Gdy dany zawodnik rozegra powyżej 41 gier w sezonie regularnym (zawodnik z pola) lub powyżej 15 gier (bramkarz), a dany gm nie zdecyduje się keepować takiego gracza każdy go sobie może wziąć bo gm traci do niego prawa.
Mam nadzieję, że nie będzie sprzeciwu bo jest to naprawdę super pomysł Lurtzka, który zresztą dla ułatwienia dla każdego stworzył plik z najlepszymi grajkami przed tegorocznym draftem.

PLIK

2. czy jesteście za wycofaniem kategorii GWG na przyszły sezon? Jeśli nie to czy zgadzacie się z dodaniem kategorii SH% (skuteczność strzałów zawodników).? Jeśli tak to czy zgadzacie się z dodaniem w.w. kategorii do punktowania (SH%)?

czekam na wasze zdanie co do tych 2 punktów, jak i tzw. twardych reguł.. czy coś Wam się nie podoba? macie jakieś pomysły? pisać teraz, bo później będzie ciężko coś przeforsować
pzdr, Strong

AHA NO I NAJWAŻNIEJSZE - proszę wszystkich któzy grali o deklarację w TYM TEMACIE czy kontynuujecie z nami zabawę.. muszę to wiedzieć max. do czerwca ponieważ wtedy będzie najpewniej (jeśli nie będzie sprzeciwu) robić draft amatorski

Strong 
Go Leafs Go..

Wysłany: 2012-04-19, 22:33   

moje zdanie:

1. draft amatorski - duże TAK, bardzo fajny pomysł

2.
GWG - jednak zostaje
SH% - wstrzymuję się od głosu na razie, muszę przemyśleć to dokładniej czy to nie będzie kolejna przypadkowa jednak statystyka..

swamptown 

Ulubiony Zawodnik: Owen Nolan
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2012-04-19, 23:02   

Co do deklaracji o graniu, to ja oczywiście gram.
Punkty poddawane pod głosowanie:
1. draft amatorski - ostrożne TAK. Spróbujmy. Sam pomysł super ciekawy, ale zwyczajnie boję się o czas jaki teraz będzie potrzebny do "odrobienia lekcji z prospektów". To już jednak nie będzie tylko śledzenie wyników na nhl.com i doczytywanie paru artykułów, tylko przynajmniej raz na jakiś czas trzeba będzie robić bardzo poważny research w ligach młodzieżowych+AHL+ligi europejskie, bo w przeciwnym razie będzie duże ryzyko dania ciała podczas ew wymian z udziałem owych prospektów.

2. niech GWG zostanie. Mimo, że zwykle przegrywałem tę kategorię, to w sumie chyba nigdy na poważnie nie sądziłem, że jest sens się jej pozbywać. ale na SH% się nie zgadzam. To już by było totalny totolotek.

Kwiat 
jesus datsyuk christ

Ulubiony Zawodnik: 5-game suspension Smith
Za Red Wings od sezonu: 03/04
Wysłany: 2012-04-20, 08:41   

Ja mam podobne odczucia co swampton - akurat śledzenie prospektów do moich największych zainteresowań nie należy, a sam draft wymusza pewną wiedzę w tym zakresie. W każdym razie na pewno można nad tym jeszcze podyskutować.

GWG - zostawiłbym.
SH% - olałbym to, bo dużo bardziej do mnie przemawia utrzymanie konkretnej kategorii, jaką jest GWG niż dodawanie czegoś tak "dziwnego" jak SH%.

PS Żadnej Azjatki nie zamawiałem! Być może stanowiła ona zasoby własne Lurtzka? :P

cichy Bob 

Ulubiony Zawodnik: Claude Giroux, Eric Lindros
Za Red Wings od sezonu: Nie jestem
Wysłany: 2012-04-20, 08:46   

Strong napisał/a:
moje zdanie:

1. draft amatorski - duże TAK, bardzo fajny pomysł

2.
GWG - jednak zostaje
SH% - wstrzymuję się od głosu na razie, muszę przemyśleć to dokładniej czy to nie będzie kolejna przypadkowa jednak statystyka..

Hej, +1

RadeKas 
:troll:

Ulubiony Zawodnik: Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 98-99
Wysłany: 2012-04-20, 15:18   

Wszytko fajnie, tylko nie podoba mi sie to z tymi graczami do lat 25. A dokladnie to, ze tylko 2 razy mozna ich keepowac. To jest troche jednak bez sensu, bo nie po to czlowiek sprowadzal za ciezkie pieniadze Nudgenta-Hopkinsa, zeby po 3 latach jak bedzie wchodzil akurat w swoj prime, oddac go za nic :( .

Moim zdaniem nie powinnismy zmuszac graczy do wypuszczania zadnego zawodnika. Jezeli ktos chce to niech trzyma jednego przez 15 lat.

swamptown 

Ulubiony Zawodnik: Owen Nolan
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2012-04-20, 16:06   

@Radek: zasada o keepowaniu gracza najwyżej dwukrotnie odnosi się tylko i wyłącznie do keepowania danego zawodnika w kategorii "młodzik". Potem gracza, ktory rozegrał w NHL 3 sezony mozna keepować ale tylko jako pełnoprawnego gracza z pola a nie młodzika jak wcześniej. Jednym słowem takigo dajmy na to RNH można trzymać w drużynie chocby i 20 lat

RadeKas 

Wysłany: 2012-04-20, 16:21   

A to przepraszam, zmeczony po robocie jestem ;) .

Hubert 

Ulubiony Zawodnik: Zetterberg
Wysłany: 2012-04-20, 19:28   

Jeśli chodzi o grę, to zgłaszam chęć kontynuacji.
1. Ostrożnie popieram amatorski draft.
2. GWG - jestem za pozbyciem się tej statystyki (pewnie dlatego że zwykle ją przegrywam)
3. SH% - zdecydowane nie

Cytat:
nie po to czlowiek sprowadzal za ciezkie pieniadze Nudgenta-Hopkinsa

Już Radek nie przesadzaj z tymi ciężkim pieniędzmi :lol: , gdyby nie czterech na IR to bym ci go nie oddał.

RadeKas 

Wysłany: 2012-04-20, 21:32   

Kosz byl duzy, zwazywszy na to, ze sam RNH pogral u mnie moze z 3 tygodnie, a tak to siedzial na IR caly czas ;) .

gofer

Wysłany: 2012-04-21, 14:02   Trolololololo

1. Draft amatorski jest OK.
2. GWG niech zostanie, a SH% wydaje mi się niezbyt znaczącą statystyką.

No i potwierdzam swój udział w następnym sezonie ligi :)

Pozdro,
Gofer, Strażnik Teksasu.

waco

Za Red Wings od sezonu: TML ONLY!
Wysłany: 2012-04-21, 22:18   

Hej,

Jak co roku zgłaszam chęć do gry ;) Liga z roku na rok jest coraz lepsza i o to chodzi.

1) Amatorski draft - super pomysł. Może w końcu uda mi się wejść do PO?

2) SH% - to już byłoby za dużo. Nie może zostać tak jak było w tym sezonie?

3) Przydałaby się jakaś lista albo strona ww z wykazem "młodzików"

D_Mac 

Ulubiony Zawodnik: Nicklas Lidstrom, Todd Bertuzzi, Chris Osgood
Za Red Wings od sezonu: 2000/2001
Wysłany: 2012-04-22, 22:58   

Na końcu, ale potwierdzam swój udział :)

1. Draft amatorski wg mnie jest ok, można to dodać.
2. GWG powinno zostać, co do SH % jestem na nie, zupełnie przypadkowa statystyka.

Strong 
Go Leafs Go..

Wysłany: 2012-04-23, 00:19   

waco napisał/a:

3) Przydałaby się jakaś lista albo strona ww z wykazem "młodzików"

podawałem już w pierwszym poście plik od Lurtzka:
PLIK

do tego myślę dorzuciłbym takie strony jak:
HF Boards
Hockey Writers
NHL.com - rankingi

ok jeśli dobrze licze to w głosowaniu mamy już większość, tak więc:

wprowadzamy draft amatorski - spróbujemy 2 rundy w czerwcu.. myślę, że obawy niektórych osób są jednak przesadzone.. dlaczego? bo robimy 2 rundy = 24 zawodników.. prawda jest taka, że o jakiejś większej wartości prospektów można mówić w przypadku powiedzmy pierwszej 10, może 15.. reszta to już liczenie trochę na farta, rozwój zawodnika, jego atrybuty, wybieranie wg. potrzeb poszczególnych ekip, itp.. oczywiście zależy to też od poszczególnych draftów, ale tegoroczny akurat nie będzie jakiś wyjątkowy.. co chcę napisać? a mianowicie to, że wystarczy nam wiedzieć generalnie kto może pójść w pierwszej 10 draftu żeby dobrze wybrać z pickiem w 1 rundzie.. 2 pick to juz bardziej fart, upatrzenie sobie jakiegoś zawodnika i pozycji którą byśmy chcieli.. myśle, że 2 runda draftu amatorskiego nie będzie już tak istotna.. fajnie by było gdybym się pomylił i gdyby mnie kilka osób np. zaskoczyło i wzięło grajków którzy szybko się dostaną do NHL, po to m.in. robimy ten draft amatorski żeby się wykazać i urozmaicić grę..

GWG zostaje, SH% nie wchodzi jako dodatkowa statystyka..

Lurtzek 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina, Joe Veleno, Sergei Fedorov
Za Red Wings od sezonu: 1995-1996
Wysłany: 2012-04-23, 00:33   

Waco chyba chodziło o młodzików, a nie prospektów ;) To już na własną rękę trzeba sprawdzać karty zawodników czy to na nhl.com czy też na yahoo ;)

No i czekamy jeszcze na deklarację od Jedmansa, że gra dalej :)

Odpowiedz do tematu