| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2019/20 czyli Stevie Y nowym GM i dalsza przebudowa
Autor Wiadomość
Roggi 

Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wysłany: 2020-03-12, 14:02   

NBA zawiesiła sezon. Jeżeli to samo zrobi NHL to najwięcej ugrają te wszystkie ekipy będące w przebudowie jak my...\
Gorzej jak w loterii wezmą udział wszyscy i będą nowe procenty :facepalm:

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2020-03-12, 16:42   

NBA zawiesila bow NBA dwoch graczy ma Koronawirusa. W NHL poki co cisza choc dzisiejszy mecz Columbus z Pittsburghiem bez publicznosci i podobno w Kalifornii tez przymierzaja sie do zamykania imprez i grania przy pustych trybunach.

Co do loterii to nie wierze, ze na tym stracimy. Jestesmy ewidentnie dziadami i liga widzi, ze nam trzeba pomoc a ograniczajac nasze szanse w loterii tylko na tym stracimy i w dluzszej perspektywnie czasu mozemy stac sie posmiewiskiem ligi a na tym NHL nie zalezy bo nie chca miec w tej lidze wyraznego outsidera bo to wplywa niekorzystnie na odbior calej ligi.

Roggi 

Wysłany: 2020-03-12, 18:05   

Dlatego mam nadzieję, że w tych plotkach o tym jak to komisarz steruje kulkami jest odrobina prawdy :mrgreen:

bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wysłany: 2020-03-12, 19:17   

Tak więc oficjalnie rozgrywki zostały zawieszone. Liga rozważa dokończenie sezonu w lipcu, ale jak będzie to się okaże.

Tomasz 

Ulubiony Zawodnik: Zadina
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2020-03-21, 15:50   

Czasu sporo, więc pora na małe retro.

Yogi80 napisał/a:
Tomasz piszesz , że narzekamy, a nie mamy prawa narzekać na to ci zrobił Yzerman??? Zobacz ci diabły dostały za obrońcę który jest od Greena starszy i na taką samą ilość punktów. Stivi chyba jeszcze spłaca długi za załatwienie roboty przez Hollandaz bo inaczej tego nazwać nie można

Yogi80 napisał/a:
Skoro was cieszą dwie drugie rundy , to pomyślcie, że Tampa dała pierwsza rundę za Goodrowa, który jest w wielu aspektach graczem gorszym od AA. Devils i Ottawa zgarną dużo więcej talentu od nas, a znając nasze szczęście to i tak polegeniemy w losowaniu i będziemy się pocieszać jak z Świderek.

Kolego naprawdę uważam, że przesadzasz i wyraźnie widać, nie orientujesz się do czego dąży i z czego może "lepić" wujek Yzerman. Teraz spodziewałeś się chyba balackbustera, więc nawet z perspektywy czasu, jaki minął od zamknięcia okienka. Mogę się tylko uśmiechnąć. Same ceny wyperswadował Ci choćby Roggi. A to, że nigdzie nie powędrował choćby Howard, czy Daley. Zupełnie mnie nie zdziwiło. Co innego zakładać takie ruchy przed startem sezonu. A co innego szukać partnerów do wymian za graczy bez formy (szczególnie ten pierwszy). Nie wspominając o marzeniach, aby w jakiś magiczny sposób wcisnąć komuś kontrakty Nielsena, czy Abdelkadera (ma NTC, więc kontroluje sytuację), już teraz (w domyśle luty 2020).

Z resztą inna sprawa, że nie do czego wracać. To już za nami, kibicami. Mnie zwroty satysfakcjonowały. Kierownictwo także, skro się na nie zdecydowano. I tutaj jest dobry moment na lekturę dwóch tekstów autorstwa Bultmana.

26 lutego: After an ‘eye-opening’ trade deadline, where do the Red Wings go from here?

28 lutego: Projecting the Red Wings’ lineup evolution through 2023

Szczególnie ten drugi artykuł jest ciekawy z perspektywy kibica :det: . Daje do myślenia, rozciąga wyobraźnie, ale nie jest absurdalny. Inna sprawa, że pewnie się to tak nie skończy. Z różnych powodów. Ale sama koncepcja może się podobać.

Pandemon napisał/a:
Tomek ja nie narzekam...dla mnie to uczciwa cena za kogoś kto nie umie w defensywe nic. Mamy 10 wyborów w tym roku więc całkiem spoko. Dodanie Gagnera ze spadającym kontraktem może oznaczać że odejdzie jeszcze Glenny lub Helm?

To nie tak, że nie umie nic. Ale rozegrał tylko 2 mecze i złapał uraz, co tylko powinno utwierdzić Cię w przekonaniu, że "było warto". ;)

Noodles napisał/a:
Po dzisiejszej porazce z :car: , oficjalnie zaklepalismy sobie ostatnie miejsce w tabeli a to oznacza pewny pick w top4 i pierwszy wybor w kazdej kolejnej rundzie (poza czwarta, w ktorej swoj pick oddalismy).
Mozna powiedziec, ze plan wykonany :troll: Teraz Bozia musi dopomoc i dac tego farta podczas loterii. Oczywiscie z #4 wciaz mozna wybrac swietnego gracza ale zawsze lepiej jest miec mozliwosc jak najwiekszego wyboru.
Loteria draftowa prawdopodobnie 9 kwietnia. Jesli do tego czasu koronawirus nas nie wybije to tego 9-ego bedziemy miec najwieksze emocje w sezonie :troll:

Czyżbym widział przebłyski optymizmu? ;)

Ale dobrze, że o tym wspomniałeś.

Noodles napisał/a:
Co do loterii to nie wierze, ze na tym stracimy. Jestesmy ewidentnie dziadami i liga widzi, ze nam trzeba pomoc a ograniczajac nasze szanse w loterii tylko na tym stracimy i w dluzszej perspektywnie czasu mozemy stac sie posmiewiskiem ligi a na tym NHL nie zalezy bo nie chca miec w tej lidze wyraznego outsidera bo to wplywa niekorzystnie na odbior calej ligi.

Powrót klasyka, czyli starego Noodlesa. ;)

A co historycznie słabiutki sezon obecnej ekipy :det: ma do stwierdzeń, że którakolwiek organizacja jest pośmiewiskiem. Piszesz tak, jakbyś nie znał natury NHL. Tutaj wszystko jest "cykliczne". Sięgasz dna i później możesz iść tylko w górę. A to z jaką szybkością, czy skutkiem to, już inna rozmowa. Władze ligi w niczym nie "pomogą", ale przez tyle lat powinienem się, już przyzwyczaić do tych banalnych skrótów myślowych.

Nic to. Na koniec zostawiłem sobie prawdziwą wisienkę na torcie:

bukaj22 napisał/a:
Jednak najbardziej przeraża mnie to co wyczynia Larkin. Ten facet w defensywnej grze nie istnieje. Gdy tracimy krążek pod bramką rywali, lub w środkowej części lodowiska, to za każdym razem Larkin jest pasażerem, który przygląda się jak idzie akcja 3 on 2 lub 2 on 1. Gość popełnia tak kardynalne błędy w ustawieniu, że głowa mała. Właściwie, to niczym się nie różni od Athanasiou jeśli chodzi o aspekt gry defensywnej.

Osobiście żałuję, że Stevie nie chciał trejdować Larkina.

Nie wierzę, by on się przydał do czegokolwiek w kwestii budowania zespołu na Stana. Zbyt mało jest w jego przypadku hokejowego IQ.

Zakładam, że większość osób nie odniosła się do tych stwierdzeń z prostej przyczyny. Już dawno machnęli ręką na wypisywanie wiecznie tych samych kretynizmów. Z resztą przez tą samą osobę. I zapewne sam powinienem zrobić tak samo. Po prostu nie reagować na teksty wysyłające przyszłego kapitana tej ekipy gdziekolwiek. Czy kpiny dotyczące pierwszorzędnej roli, jaką pełni w budowaniu tego zespołu. Czy się to komuś podoba, czy nie. Więc tego ostatniego zdania napisanego wyżej. Udam, że nie widziałem.

Kolego mam tylko jedną prośbę. Jak masz coś takiego napisać. Zastanów się nie dwa, ale trzy razy. I to porządnie.

Zdaję sobie jednak sprawę, że tego nie zrobisz. Ponieważ już Cię o to wielokrotnie prosiłem, a nie raz próbowałem też tłumaczyć, żeby nie być gołosłownym. Więc kończę ze swojej strony polemikę na ten temat.

Kończąc, wrzucam ciekawy tekst dotyczący nawyków sprzętowych sporej grupy graczy :det: : Inside the Red Wings’ equipment habits, and how they make it all work

Mnie zaintrygowali np: Fabbri, czy Bernier.

Znalazłem jeszcze takie coś: Is this the end? 15 NHL players who might have played their last game

W sumie to takie zgadywanki, logiczne założenia. Ale i tak trzy tutejsze nazwiska na liście (Howard, Daley, Ericsson), a także Abdelkader (jako honorable mention). Robią wrażenie, choć sama lista powinna być dłuższa. Niestety intuicja kibica podpowiada mi, że Yzerman może pokrzyżować te plany i wtrącić roczne umowy dla Howarda, czy Daley'a. Na których będzie widniała kwota o połowę niższa, niż dotychczas. A zdecydowanie nie powinien tego robić.

Roggi 

Wysłany: 2020-04-01, 13:39   

Jestem ciekaw co będzie z wysokością capu, bo zdziwie się jak nie poleci na pysk? Co wtedy z pensjami tych najlepiej zarabiających. My i tak jesteśmy w czarnej D więc nam niewiele może już zaszkodzić :evil: .

Tomasz 

Wysłany: 2020-04-02, 14:22   

Roggi napisał/a:
Jestem ciekaw co będzie z wysokością capu, bo zdziwie się jak nie poleci na pysk? Co wtedy z pensjami tych najlepiej zarabiających. My i tak jesteśmy w czarnej D więc nam niewiele może już zaszkodzić :evil: .

Dlaczego w czarnej dupie? Jasne, gdyby nie ta epidemia. To widełki przesunęłyby się nawet do 84 milionów. A może jeszcze dalej. Takie były raporty, nim ruszyła karuzela z tym wirusem. Teraz z oczywistych względów to, nie będzie realne. Ale czytałem także, że w razie problemów czapka płac zostanie na tym poziomie z sezonu 2019-20. Tak zakładano, jeszcze jakiś czas temu. Pamiętając, że Zetterberg i tak wyląduje na LTIR. To wówczas w Detroit nadal będą mieli mnóstwo miejsca pod czapką, aby zmieścić wszystkich RFA (ponad 41 milionów). Przecież jedynymi graczami, którzy skasują po kilka milionów będą Mantha (średnio 7-8 milionów?), Bertuzzi (średnio 5-6 milionów?), ewentualnie Fabbri (średnio 4 miliony?). Do "dwójki" z przodu może dobije Bowey. Wówczas zostanie dość miejsca pod czapką na "zakupy", gdy wreszcie ruszy rynek wolnych agentów.

Naprawdę nie widzę powodu do obaw, akurat jeśli chodzi o :det: . A jak ktoś mi nie wierzy. Wystarczy trochę pogłówkować na Cap Friendly.

Tomasz 

Wysłany: 2020-04-10, 13:23   

Po ponad tygodniu, przyszła pora na niewielki przegląd prasówki. A, że od pół roku czytuję głównie The Athletic. Postaram się spiąć klamrą materiały z ostatnich dwóch tygodni, które mogą interesować tutejszych kibiców.

Odnośnie prospektów:

The Gifted: Red Wings prospect Jonatan Berggren and the perimeter player myth

19-letni Szwed poszedł jako pierwszy w tegorocznym cyklu artykułów Wheelera. Facet zagłębia się w szczegóły i jeśli ktoś przepada za graczami o takiej charakterystyce. Znajdzie w tekście coś dla siebie.

Red Wings prospect report: North Dakota-bound defenseman Cooper Moore

Rozważania Bultmana o najbliższej przyszłości tego graca w oparciu o trenera ekipy.

Polling the experts to find an NHL comparable for 10 Red Wings prospects

W tym tekście Wheeler oraz Bultman rozpytują w środowisku o porównania części najzdolniejszej młodzieży w organizacji. Do ugruntowanych w lidze nazwisk.

Teraz typowo rodzime podwórko:

Looking ahead to Anthony Mantha’s and Tyler Bertuzzi’s next contracts

Dobra i zwięzła analiza. Z prawdopodobnymi kwotami i długością. Z resztą czytając ten tekst potwierdziłem swoje własne rozważania odnośnie następnych kontraktów obu graczy.

Mailbag: Red Wings offseason priorities, 2020 draft, rebuild checkpoints

Tutaj taka poglądówka dotycząca tego co powinno się wydarzyć w tej organizacji w najbliższych tygodniach, a w nawet miesiącach.

A letter from the Red Wings’ 2024 locker clean-out, when Hockeytown is back

Bultman puścił nieco wodzę fantazji, ale trudno mu się dziwić. Wziął na warsztat odpowiednią datę i przypuszczalne dla każdego prawdziwego kibica :det: okoliczności. W każdym razie przyjemnie się to czytało.

The Red Wings who surpassed and undershot expectations this season

I wreszcie artykuł z dzisiaj. To takie podsumowanie kilku nazwisk w dwóch kontekstach. Tym dobrym, przewyższającym oczekiwania. A także tych graczy, którzy wyraźnie sie nie spisali. Żadnych niespodzianek w obu grupach nie widziałem.

bukaj22 

Wysłany: 2020-04-11, 11:27   

Zdrowych i Spokojnych Świąt Dla Wszystkich. ;)

bukaj22 

Wysłany: 2020-04-29, 17:01   

Podpisaliśmy roczny kontrakt z Mathiasem Brome. Gość ma 25 lat i w 52 meczach uzbierał 43 punkty grając w Orebro. ;)

RadeKas 
:troll:

Ulubiony Zawodnik: Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 98-99
Wysłany: 2020-05-27, 21:12   

https://www.facebook.com/...if_t=live_video

Stevie Y nawija na żywo

Pandemon 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 1997
Wysłany: 2020-05-27, 21:43   

Konferencja była nagrywana wcześniej ale dopiero jest emitowana. Widać po nim, że czuję się wydymany przez Bettmana.

Trashill zostaję więc będzie ostre tankowanie aczkolwiek kolejny draft zapowiada się gorzej od tego ale będzie można wyjąć fajnego obrońcę.

Jeżeli chodzi o obecny to czuje że z 4 pójdzie Rossi albo Yzerplan szarpnie się na Askarova.

Odpowiedz do tematu