| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Gryfy w sezonie 2019/20
Autor Wiadomość
Tomasz 

Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wysłany: 2019-05-27, 18:38   Gryfy w sezonie 2019/20

To już taka forumowa tradycja, że zakładam temat dotyczący zaplecza.

Dziś uznałem, że chyba warto zainteresować się ruchami na farmie. Na tą chwilę wiadomo już, że trójka graczy opuści klub z Grand Rapids. I będzie próbować swoich sił gdzie indziej:

Axel Holmström --> HV71 (SHL)

Cóż. Wraca do rodzimej ligi, choć nie do klubu, którego był wychowankiem. Szwed próbował przekonać do siebie sztab trenerski za oceanem przez ponad dwa sezony. W pierwszej rundzie nie powąchał lodu, więc ta decyzja nie dziwi. A szkoda bo np: Ehnowi w jakimś stopniu udało się przebić do NHL.

Jake Chelios --> Kunlun Red Star (KHL)

Syn amerykańskiej legendy, który zaliczył nawet epizod pod koniec sezonu w Skrzydłach. Ale patrząc na jego styl gry oraz osiągi. To nie powinni mieć większego problemu w Gryfach, aby go zastąpić kimś innym. Najważniejsze, że robi się wolne miejsce. Tym bardziej, że z tego co wiem. Organizacyjna młodzież na tej pozycji będzie naciskać (McIssac, Lindström, może i Regula).

Harri Säteri --> Sibir Novosibirsk (KHL)

Mariaż doświadczonego Fina potrwał tylko rok. Taki był kontrakt i jeśli ktoś czytał moje wpisy opisujące jego grę przez cały mijający sezon. Nie mam mu za wiele do zarzucenia. Spełnił dobrze swoją rolę jako mentor dla Rybara. W PO wpuszczał krążki, które normalnie powinien zatrzymać, ale to nie przez niego Gryfy poległy w pierwszej rundzie z Chicago, które jest o krok od udziału w Finale (świetna ekipa Charlotte Checkers już czeka na rywala).

Właśnie. Obsada bramki na zapleczu w następnym sezonie to póki co ciekawy rebus. Zobaczymy, że trener Simon pozwoli wypłynąć Rybarowi na głęboką wodę. A przecież swoje chęci na to, aby mocno się osadzić w klubowej drabince. Z pewnością będzie miało dwóch 20-latków, czyli Filip Larsson, a także pozyskany poprzedniego lata Kaden Fulcher.

Ten drugi niestety w fazie PO, ogląda tylko plecy doświadczonego Pata Nagle. Ale samo
:tol: gra w tej chwili o Kelly Cup (Puchar w ECHL). Czyli chłopak zbiera jakieś doświadczenia. Inna sprawa, że jego ekipa przegrywa już 2-0 w rywalizacji, ale w nadchodzącym tygodniu rozegra aż trzy mecze na własnym lodzie, które mogą zmienić obraz całej serii.

Z nazwisk, które pozostaną w klubie. Od razu nasuwa się dwóch doświadczonych obrońców, którzy na przestrzenni ostatnich kilkunastu tygodni parafowali nowe umowy. Mam na myśli Lashoffa (jeszcze w marcu) oraz McIlratha (pierwsza dekada maja).

Jeśli chodzi o nowe nabytki. To z pewnością warto przypomnieć, że umowę z :det: podpisał Oliwer Kaski. Choć tutaj nadal czekam na oficjalne potwierdzenie, ale nie powinno być zbyt drogo. ;)

Poniżej wrzucam dotychczasowe liczby nowego Mistrza Świata:

Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2019-05-28, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  

Yogi80 

Ulubiony Zawodnik: Petr Mrazek, V. Konstantinov,P.Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 1990
Wysłany: 2019-05-27, 19:36   

Fajnie, że napisałeś, że Toledo gra w finale. Oba mecze przegrane ale po dogrywce, także szansa jest na trzy zwycięstwa. Taki Sadowy czy Bersbach powinni zagrać w gryfach bo wykrecaja szczególnie ten drugi wielkie liczby. Bardzo się cieszę, że Rybar dostanie więcej szans, a przynajmniej mam taką nadzieję, bo jestem jego fanem, a pamiętam jak Machovsky odradzal mu przyjazd do Michigan. Zaryzykowalbym i podpisał Bartosaka. Oglądam go na żywo od lat i brakuje mu czasem doświadczenia, ale ma to coś i do tego ma klauzulę że może odejść za ocean. Jiri Fischer był w Bratysławie jako skaut Detroit, więc może obserwowal rodaka :)

Tomasz 

Wysłany: 2019-05-28, 17:35   

Yogi80 napisał/a:
Fajnie, że napisałeś, że Toledo gra w finale. Oba mecze przegrane ale po dogrywce, także szansa jest na trzy zwycięstwa. Taki Sadowy czy Bersbach powinni zagrać w gryfach bo wykrecaja szczególnie ten drugi wielkie liczby.

Z Sadowym jest taka sprawa, że on od trzech lat próbuje zaistnieć na zapleczu. Zaczynał, gdy ekipa była jeszcze pod wodzą Todda Nelsona (2015-18, 3 lata pracy, jeden Puchar). A trzeba pamiętać, że trafił do organizacji przy okazji wymiany z :sjs: (25 maja, 2016). Wtedy miał 20-lat i znacznie lepiej się zapowiadał. Teraz ma status RFA i prezentując taką formę jak w fazie PO. Powinien bez problemu dostać nowy kontrakt. Czyli dodatkowy czas na rozwój.

A Berschbach chyba zbyt dobrze czuje się w Toledo, aby szturmować AHL. Miał 5-meczowy epizod w sezonie 2014-15 i jest typowym przykładem lokalnego chłopaka, który odnalazł swoje miejsce w profesjonalnej lidze, ale na niższym poziomie.

Yogi80 napisał/a:
Bardzo się cieszę, że Rybar dostanie więcej szans, a przynajmniej mam taką nadzieję, bo jestem jego fanem, a pamiętam jak Machovsky odradzal mu przyjazd do Michigan.

Powinien dostać więcej szans. Były momenty w tym sezonie, że to na jego barkach spoczywał los tej ekipy. A przecież statystycznie miał lepszy sezon, niż Sateri. Szczególnie w pierwszych miesiącach wypadał całkiem udanie. Nie błyszczał w końcówce sezonu, gdzie Gryfy przegrywały mecz za meczem, a Fin leczył kontuzję. To jednak nie powód, aby go skreślać, gdy chodzi o organizacyjne plany.

Musisz jednak pamiętać, że w Gryfach nie zdarza się, aby zabrakło weterana między słupkami.

Zaryzykowalbym i podpisał Bartosaka. Oglądam go na żywo od lat i brakuje mu czasem doświadczenia, ale ma to coś i do tego ma klauzulę że może odejść za ocean. Jiri Fischer był w Bratysławie jako skaut Detroit, więc może obserwowal rodaka :)

Bartosak to dla ten sam level co Rybar. W sensie miejsca w karierze.

Choć to jest to o czym pisałem wyżej. Rybar i dwójka młokosów to raczej za mało. :det: na pewno podpiszą kogoś bardziej doświadczonego, aby stworzył tandem i wywiązywał się z roli mentora dla młodzieży. Odrobinę szkoda, że :col: podpisało na kolejny sezon Francouza. To byłby idealne uzupełnienie. Do tego kumpel z reprezentacji. ;)

Tomasz 

Wysłany: 2019-06-06, 11:46   

Libor Sulak --> Severstal Cherepovets (KHL)

Kolejny gracz, który wraca do Europy. Zaczynał sezon w NHL z powodu absencji kilku nazwisk. Ale był też pierwszym z obrońców którego odesłano niżej, gdy weterani zaczęli wracać do zdrowia. W Gryfach jego podstawową słabością było to, że nie zawsze wyjeżdżał na lód odpowiednio zmotywowany. Momentami za długo się zastanawiał co prowadziło do błędów, słabych decyzji, oraz oporu w wykorzystywaniu fizycznego elementu gry. Natomiast, gdy był zdeterminowany to przy swoich warunkach potrafił świetnie się poruszać, miał też zdolność szybkiego rozprowadzenia krążka, odważnie grał ciałem i potrafił umiejętnie przytrzymać gumę, gdy wymagała tego sytuacja.

Mogę napisać, że pod koniec sezonu się rozkręcił. Przynajmniej tak twierdzą naoczni świadkowie. 25-letni Czech po prostu nie był w stanie dostosować się do tempa (w domyśle NHL). I sądzę, że decyzja o rozstaniu się z organizacją była obopólna.

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2019-06-25, 22:24   

Poczatek czystki na zapleczu. Sulak, Holmstrom, Frk i Sadowy bez qualifying offers tym samym staja sie wolnymi niezastrzezonymi agentami. Sulak i Holmstrom, co bylo jasne wczesniej, wracaja do Europy.
Sadowy, tak jak wspomnial Tomasz, juz dlugo probuje sie przebic na zaplecze i z marnym skutkiem. Brak QO dla Frka mnie troche zaskakuje bo to jednak ahlowiec na dobrym poziomie ale byc moze on sam chce czegs wiecej a u nas na stale wbic sie nie moze. No i jakby nie patrzec, w pazdzierniku stuknie juz 26 lat. Chyba po prostu robimy miejsce na zapleczu i chcemy tu troche posprzatac.

QO dostali Hicketts, Turgeon i Rybar.

Tomasz 

Wysłany: 2019-07-01, 23:05   

Dziś nasza uwaga skupiała się gdzie indziej (Free Agent Frenzy), ale dorzucę krótki raport z innych ruchów na zapleczu.

Wspomniani wyżej: Hicketts, Turgeon. Moim zdaniem to dobrze, że otrzymają kolejną szansę. Przede wszystkim nadal mają tej organizacji coś do udowodnienia. Plus fakt, że parafowanie przez nich kontraktów tylko wzmocni rywalizację wśród prospektów.

Ale wracając do zmian kadrowych:

Hamilton ==> Graz 99ers (EBEL)

Balansował na granicy obu lig (AHL/ECHL), więc strata niewielka. Choć był jednym z najlepszych obrońców Toledo w ich wyścigu po Kelly Cup, którego finalnie nie zdobyli. Patrzę na inne nazwiska, które będą chętne do gry w :gr: w nadchodzącym sezonie. I kompletnie nie widzę dla niego miejsca.

Rybár ==> Kärpät (Liiga)

Tak jak wspominałem w innym wątku. Ten trend dotyczący bramkarzy na dorobku z Europy mnie niepokoi. Inna sprawa, że niezwykle trudno jest znaleźć kogoś kto w ciągu jednego sezonu zdobędzie AHL szturmem. Życzę Patrykowi powodzenia w dalszej karierze.

Przedłużenie kontraktu na kolejny sezon parafowali w ostatnim czasie: Pat Nagle oraz Dominik Shine. Doświadczony bramkarz był o kilka kroków od zdobycia mistrzostwa z :tol: . A lokales Shine pomagał jak mógł (w kontekście swojego TOI) w nieudanej pierwszej rundzie z późniejszymi wicemistrzami (Chicago Wolves).

Noodles 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wysłany: 2019-07-01, 23:11   

Zatem, nasza bramka na zapleczu to Pickard oraz Larsson i Fulcher? I zakladam, ze ten ostatni wyladuje w Toledo?

Tomasz 

Wysłany: 2019-07-02, 15:50   

Tak, dokładnie. Na tą chwilę:

:det: Howard, Bernier
:grg: Pickard, Larsson
:tol: Nagle, Fulcher

Czyli w NHL oraz ECHL bez zmian. Ale to nie oznacza, że we wrześniu i na początku października nie dojdzie do przetasowań. Tym bardziej, że dziś na Cap Friendly widzę zmianę z two-way na one-way u Pickarda. Więc w razie czego będą go przepychać przez waivers.

Jeśli chodzi o inne pozycje. Z nadzieją spoglądam na defensywę. Nawet jeśli McIsaac będzie przechodził długą rekonwalescencję. Co opóźni jego start na pro. To wygląda ona obiecująco: Cholowski, Kaski, Hicketts, Saarijärvi, Lindström, Lashoff, McIlrath. A przecież dwa nazwiska to młoda, nowa krew (podkreślenie).

Stay calm. ;)

Tomasz 

Wysłany: 2019-08-04, 11:55   

Mogłem ten wpis wyrzeźbić kilka dni wcześniej. Ale trwa przecież "sezon ogórkowy". ;)

Zacznę od parafek w wykonaniu Hickettsa (2 lata, 700 tys. za sezon grając w NHL) oraz Turgeona (1 rok, 750 tys za sezon grając w NHL), które już za nami.

Warto także odnotować, że po jednym sezonie współpracy z organizacją (taki był kontrakt, tylko na rok). Okazało się, że karierę zawodniczą zakończył Wade Megan (tylko 29 lat na karku). W miniony czwartek wspomniano o tym na oficjalnym koncie :det: , wstawiając link do artykułu (np.: na wróblu).

Teraz przyglądnę się temu jak może wyglądać ofensywa Gryfów, skoro pisałem już o obsadzie bramki, czy defensywie w poprzednim poście. A więc rzut oka na Cap Friendly oraz Elite Prospects i już można mieć jakieś wyobrażenie.

Pope, Kuffner, Hirose, Veleno, Zadina, Pearson, Ehn, Turgeon, Smith, Elson, Puempel, Terry, Rasmussen czy Svechnikov to gracze z umowami pozwalającymi im bez przeszkód występować w NHL. I będąc całkiem szczerym widzę przynajmniej trzy nazwiska, które powinny przekonać do siebie sztab trenerski w Detroit. Mam na myśli Zadinę, Veleno, czy Hirose. Czyli jednak bez Rasmussena. Zakładając, że tak się właśnie stanie. Zostaje 11 nazwisk do których z pewnością dołączy Ford (kapitan ekipy, AHL deal only), a swoje szanse na przebicie się do składu otrzymają: Dominik Shine, Tyler Spezia, czy Troy Loggins.

Podsumowując wygląda to całkiem obiecująco. Podobnie jak w defensywie. Choć niczego nie można być pewnym ze względu na nieprzewidziane urazy/kontuzje kogoś z grona które wymieniłem wyżej.

W każdym razie. Czekam z niecierpliwością na rozpoczęcie nowego sezonu. ;)

Odpowiedz do tematu