Polskie Forum Detroit Red Wings - Forum strony DetroitRedWings.pl
www.forum.detroitredwings.pl

Dyskusja ogólna - 2017 NHL Entry Draft & Expansion Draft

Zion - 2017-03-09, 21:11
Temat postu: 2017 NHL Entry Draft & Expansion Draft
Po ostatnich porażkach Czerwonych Skrzydeł mamy już tylko matematyczne szanse na awans do play-off i podtrzymanie serii. Dlatego zakładam już teraz osobny temat dla dwóch ważnych wydarzeń, które przed nami po zakończeniu sezonu zasadniczego. Jak, waszym zdaniem, potoczy się draft? Z którym numerem będziemy wybierać? Kto jest nam potrzebny/na kogo warto zwrócić uwagę? Kto opuści Skrzydła i wyjedzie do Vegas?

Zapraszam do dyskusji.

2017 NHL Draft Lottery

Data: 29 kwietnia 2017 - 7:30 pm (1:30)

2017 NHL Expansion Draft

Data: 21 czerwca 2017

2017 NHL Entry Draft

Data: 23 czerwca 2017 (1 Runda), 24 czerwca 2017 (2-7 Runda)
Miejsce: United Center - Chicago

Nasze wybory w tegorocznym drafcie:

1 Runda - Numer 9
2 Runda - Numer 38
3 Runda - Numer 71
3 Runda - Numer 79
3 Runda - Numer 83
3 Runda - Numer 88
4 Runda - Numer 100
5 Runda - Numer 131
6 Runda - Numer 162
6 Runda - Numer 164
7 Runda - Numer 193

Suma - 11 wyborów

staszek - 2017-03-11, 13:22

Mi się marzy Nico HISCHIER. Choć chyba musielibyśmy się podnieść w loterii draftowej by go dostać. Wydaje mi się graczem który może być centrem nr 1/2.
Z innych centrów z opisów podobał mi się Michael Rasmussen. Nolan Patrick oczywiście też, ale zwykle podchodzę z większą rezerwą do graczy z największym hypem.

Jeśli chodzi o obrońców, fajnie było by zgarnąć syna Foote'a :D Jeśli ma podobny charakter, może daleko zajść. Choć moim faworytem jest Jusso Valimaki.

Akurat draft bez żadnych gwarancji. Mam dylemat czy warto brać centra czy obrońcę. Jednak na C nie mamy obecnie nikogo (Larkina już bardziej traktuję jako skrzydłowego, do tego zjazd formy). Na D mamy jeszcze jakiś potencjał (Hronek, Cholowski, Saajarvi, Hickett). Wolę więc załatać teraz dziurę na pozycji centra.
A w przyszłym drafcie marzy mi się drugi Svechnikov ;)

Kolejne rundy to loteria. Trafialiśmy kiedyś na Filippulę albo Franzena w 3 rundzie. Ostatnio Saajarvi. Jednak tu na zwrot możemy liczyć w perspektywie... 4 lat? Na pewno uda się zyskać trochę głębi.

Jeśli chodzi o Expansion draft... Nie mam złudzeń, że pozbędziemy się któregoś ze złych kontraktów. Obstawił bym Oulleta, Sproula albo Jensena. Choć potencjalnie, może Howard?
Obstawiam, że możemy dołować 4-6 lat. Wtedy się pozbędziemy słabych kontraktów a część zdolnych będzie albo w kwiecie wieku a nowi na początkowych umowach. Sam bym przyjął takie założenie.

Leszek - 2017-03-11, 17:48

Moją uwagę z kolei przykuł Vilardi. Duży, podobno gra dobrze i w obronie, i w ataku. I mam nadzieję, że po pierwsze Holland nie zrobi niczego głupiego i nie wymieni tego picka (kto jak kto, ale Kenny byłby do tego zdolny), a po drugie to jednak weźmie najlepszego zawodnika dostępnego, a nie obrońcę. Marzy mi się, żeby od razu taki Vilardi czy inny napastnik trafił do składu i pograł obok Z, póki jeszcze gra, bo myślę, że kogokolwiek byśmy nie wybrali to dużo by się nauczył.

W expansion draft największy gnój jest z obrońcami, bo DDK musi być chroniony, Green będzie chroniony, bo ma wartość przed przyszłym deadlinem, a patrząc na wiek i zarobki trójki Sproul, XO, Jensen zgadzam się, że któregoś może nam VGK podebrać. Na wzięcie Howarda bym nie liczył, choć kto wie...

Noodles - 2017-03-11, 20:54

staszek napisał/a:
Z innych centrów z opisów podobał mi się Michael Rasmussen.

Rasmussen to wg mnie zapowiada sie na centra trzeciej linii. Tak mi wyglada.
Jesli chcemy Hischiera/Patricka to wiadomo, top2 musimy miec a bez wygrania loterii na ktoregos z tych dwoch nie ma szans.
Zakladajac realistycznie, ze loterii nie wygramy to po cichu licze, ze jesli zdecydujemy sie na C to bedzie to Mittelstadt. Wyglada mi na takiego pewniaka na C, to wybor, ktory nie zawiedzie, nie jest to potencjalnie 1C ale sadze, ze do roli 2C bedzie jak znalazl. Jeden z tych bezpieczniejszych wyborow a wiadomo, wybierajac tak wysoko jak my wybieramy trzeba dobrze trafic.

Jesli chodzi o D, to czytam o Makarze, ogladam akcje z jego udzialem i chlopak robi wrazenie. W Kanadzie jest mala podnieta tym chlopakiem bo gosc troche znikad, z niszowej ligi ale w zeszlym sezonie juz zaczal pokazywac swoj talent a w tym po prostu niszczy ta swoja lige w ktorej gra. Gosc z bardzo duzym potenjalem, pojawiaja sie glosy, ze nawet na bycie obronca do pierwszej pary na poziomie NHL, wielu scoutow go obserwuje, w tym takze my. Chlopak ma szybkosc, duze umiejetnosci w operowaniu krazkiem, swietnie jezdzi na lyzwach, wysokie IQ, prawy uchwyt, cholernie dynamiczny puck mover.Przeciw temu wyborowi przemawia kilka rzeczy. Czy warto brac z niszowej ligi projekta majac wybor w okolicach 4-6 (tu gdzies bedziemy)? Ponadto, mamy juz Hronka, czy Saarijarviego, do ktorych Makar jest bardzo podobny choc tu talent jest wiekszy. Tak jak wspomnialem, Makar to projekt wiec 4-5 lat czekania ale czy nam sie gdzies spieszy? O graniu o Stana na najblizsze kilka lat mozna zapomniec.
Makar jest raczje przewidywany w okolicach 8-15 miejsca wiec istnieje opcja, ze obsuwamy sie w dol z 4-6 w okolice 10 i bierzemy Makara plus dostajemy jeszcze z tego profit wynikajacy z oddania wysokiego wyboru. To bylaby niezla opcja jesli napalilibysmy sie na Makara. Duzo zalezy od naszej pozycji w drafcie i tego czego tak naprawde chcemy: C czy D. W zeszlorocznym drafcie wzielismy dwoch D w dwoch pierwszych rundach zatem moze jednak w tym roku napastnik czyli center w pierwszej? A moze jednak D i wcale nie makar a Liljgren, ktory jednak w wielu rankingach idzie w dol bo obecny sezon nie jest dla niego najlepszy.
Wydaje mi sie, ze jesli w tym roku wezmiemy D w pierwszej to w przyszlym bedzie napastnik, chyba ,ze staniemy przed szansa wziecia Dahlina a to niezwykle i wyjatkowo utalentowany D, ktorego odpuscic po prostu by nie wypadalo.

W dalszych rundach... Licze, ze do trzeciej rundy ostanie sie Ivan Chekhovich, gdyby byl dostepny w trzeciej to licze, ze spozytkujemy na niego jeden z wyborow. Dymnamiczny skrzydlowy z bardzo dobrym strzalem i oczywiscie jak na Rosjanina, wysokimi umiejetnosciami technicznymi, kuleje troche jazda na lyzwach ale trzecia runde (a mamy ich cztery) mozna na kogos takiego smialo poswiecic.
W drugiej rundzie liczylbym na Kola Linda, Erika Brannstroma lub Jespera Boqvista jesli ktorys z nich ostanie sie w okolicach naszego wczesnego wyboru w tej rundzie.
Ponadto zwrocilem uwage na dwoch szwedzkich napastnikow, bo cos czuje, ze znow w tym kierunku pojdziemy w pozniejszych rundach, Fabian Zetterlund i Rickard Hugg. Nie obrazilbym sie na kolejny szwedzki zaciag :mrgreen:
I po cichu licze na Conora Timminsa moze w trzeciej rundzie jesli wciaz tam bedzie. Ciekawy D.

Roggi - 2017-03-22, 17:41

Ponoć bardzo mocno oglądamy Petterssona. Jego chłopięce gabaryty mogą odstraszyć innych więc powinien być do wyjęcia z 5-8 th.
staszek - 2017-03-23, 10:23

Aż poczytałem o Pattersonie. Kolejny projekt na kilka lat, który jak Cholowski potrzebuje nabrać masy. I to dużo. Jednak średnia ok. punktu na mecz w 2 lidze szwedzkiej przeciwko dorosłym robi wrażenie. Ciekawy center. 6'1'' to całkiem przyzwoity wzrost. Za to słabe WJC i raczej w mock draftach widzę go bliżej 20 pozycji.
Jeśli grający już z dorosłymi, to może Necas (Hronek pokazuje, że to może być ciekawy kierunek) albo Lias Andersson?
A może większy i silniejszy center jak Vivaldi np?

Zion - 2017-04-12, 07:58

Cytat:
2017 NHL Draft Lottery

Data: 29 kwietnia 2017 - 7:30 pm (1:30)

Tak jak wspomniał w shoutboxie Noodles loteria draftowa odbędzie się w sobotę 29 kwietnia o godz. 1:30 naszego czasu. Poniżej rozpiska z % szans na wylosowanie pierwszego numeru:

Cytat:
Colorado Avalanche - 18.0 %
Vancouver Canucks - 12.1 %
Vegas Golden Knights - 10.3 %
Arizona Coyotes - 10.3 %
New Jersey Devils - 8.5 %
Buffalo Sabres - 7.6 %
Detroit Red Wings - 6.7 %
Dallas Stars - 5.8 %
Florida Panthers - 5.4 %
Los Angeles Kings - 4.5 %
Carolina Hurricanes - 3.2%
Winnipeg Jets - 2.7%
Philadelphia Flyers - 2.2%
Tampa Bay Lightning - 1.8%
New York Islanders - 0.9%

Polecam stronę www.nhllotterysimulator.com można się pobawić w losowanie :)

Moje pierwsze losowanie :D i oby tak było!

kabuu - 2017-04-12, 16:58

U mnie podobnie :)

Roggi - 2017-04-12, 21:56

Na 50 przeprowadzonych symulacji :det: skończyli na 3 miejscu pod względem ogólnej ilości picków w top 3. Col mieli najwięcej 1st i 2nd, ale za nimi jest masło maślane. Wniosek statystyczny jest taki, że nowy system choć dalej promuje najsłabszego to zdecydowanie podniósł szansę pozostałych.
Niestety ale szanse na to, że zostaniemy przeskoczeni względem znalezienia się w top 3 wynoszą niemal 2,5 do 1 więc radzę przygotować się na rozczarowanie i wybór z 8 :roll: .

Leszek - 2017-04-14, 02:32

Jednym okiem oglądałem wczorajszy mecz :grg: i po faroclu Coreau, zacząłem się zastanawiać jak to wygląda z naszymi prospectami na G, bo szczerze powiedziawszy to mam przeczucie, że Coreau pójdzie raczej drogą McColluma, który po raz pierwszy zagrał w Van Andel Arenie przeciwko Griffins (swoją drogą komicznie wyglądał w masce i parkanach w barwach :cgy: grając w farmie :car: ). I wygląda na to, że tak jak mamy wielką dziurę na C, to tak samo mamy na G. Van Pottelberghe może wypalić, bo mając 19 lat zagrał już w lidze szwajcarskiej (17 GP, 2.63 GAA .906SP - tragedii nie ma), do tego mamy Patersona, który ma całkiem niezłe statsy w Toledo (49GP 2.28GAA .918SP) i Filipa Larssona z 6 rundy zeszłego draftu, który w lidze juniorskiej w barwach Djurgårdens IF miał zajebiste statystyki (31GP 2.24GAA .925SP), aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że to dalej liga U-20. Tak czy inaczej, dochodzimy do wniosku, że z bramkarzami jesteśmy w dupie i trzeba się modlić, że któryś z nich wypalił choćby na backupa (bo Coreau się składa jak domek z kart, jak nie idzie) dopóki Mrazek jeszcze u nas. Plus fajnie by było nie płacić backupowi z problemem z kontuzjami ponad 5 baniek ;)
Noodles - 2017-04-14, 11:20

Wg mnie na te chwile nie ma co robic jakis ruchow jesli chodzi o G.

Mrazek mial slaby sezon ale to nie znaczy, ze w kolejnym roku sie na tym poziomie utrzyma. To jest mlody bramkarz i trzeba dac mu wiecej pograc niz rok czy poltora na jedynce.
Howard ze wzgledu na swoje cykliczne kontuzje i kontrakt jest slabym celem na rynku. Z nim bym zaczekal. Ma za soba swietny sezon, dwa lata kontraktu. Zostawilbym go jeszcze na sezon 17/18 i jesli gralby na poziomie zblizonym do tego w zakonczonym wlasnie sezonie to za rok latem moze byc wiecej chetnych na niego zwlaszcza, ze zostanie mu tylko rok kontraktu i np. podczas draftu 2018 moze uda sie go pochnac.
Coreau - tu mowimy raczej co najwyzej o backupie. W AHL wyglada dobrze, moze jeszcze potrzebuje roku czy dwoch ale ja bym po pozbyciu sie Howarda sprobowal z nim na dwojce.

Co do naszych mlodszych bramkarzy, w Patersona nie bardzo wierze, van Pottelberghe to melodia przyszlosci i tu zwyczajnie trzeba patrzec jak sie sprwa z nim rozwinie choc cieszy fakt, ze mimo 19 lat, gra juz w seniorach.
Intryguje mnie Larsson. Wyrazny progres w porownaniu z zeszlym rokiem, fajne warunki fizyczne. Trzeba go dalej obserwowac. Oczywiscie wciaz buja sie po ligach juniorskich ale w Szwecji lubia dawac sanse mlodym i kto wie, moze w nadchodzacym sezonie Larsson liznie troche doroslego grania.

Z tego co wyczytuje zza oceanu, to wyglada na to, ze w tym roku tez bediemy brac bramkarza. Podoba mi sie Zhukov i jesli dotrwalby do 3 rundy to jeden z tych wyborow poswiecilbym na niego. Miniony sezon w USHL gdzie krecil niezle cyferki + fakt, ze jest duzy. Jeden z ciekawszych bramkarzy tegorocznego draftu ale nie az tak mocny by ktos go wybral szybko, raczej 3-4 runda.

Tomasz - 2017-04-15, 16:55

W moim odczuciu nie ma problemu na tej pozycji.

To już nie są te realia co kilka lat temu. Gdy Howard osadzał tyłek w NHL na dobre i był praktycznie jedyną nadzieją. Od tego czasu nadrobiono straty. Na każdym szczeblu (AHL, ECHL, NCAA, Europa) jest przynajmniej jedno rokujące nazwisko. Więc głębia jest.

Inna sprawa, gdy chodzi o spory talent. Taki jakim nadal jest Mrazek. Nie widzę w tej chwili nikogo o podobnym potencjale w organizacji. Solidne cyfry niektórych młokosów cieszą, ale o nie wszystko. Mrazek ma to "coś" (połączenie agresywności i techniki), mimo iż miniony sezon to była koszmarna karuzela.

Do Coreau nic nie mam, ale też nie przekonał mnie do siebie całkowicie. W NHL bywał solidy i doceniam zaliczenie 2 czystych kont w pierwszym sezonie w Big League. Jednak styl bronienia oraz reakcje są do dopracowania.

Ogromnie ważne jest to, jak zostanie rozwiązana sprawa wyboru do Expansion Draft. Jeśli kierownictwo postawi na Howarda. Zaryzykuje znacznie więcej. Dlaczego? Już to wypunktowaliście. Howard to bramkarz o dość szklanym zdrowiu. Mimo bardzo dobrego sezonu statystycznie. Gdzie pokazał, że jest wart tych pieniędzy z kontraktu. Nie zmieniło to jego ogólnej sytuacji. W kontekście podebrania przez nowy klub. Co najwyżej byłby dla Las Vegas rozwiązaniem na jakiś czas, czyli wspomniane 2 lata. Później musieliby postawić na młodsze pokolenie, jeśli nie chcą być czerwoną latarnią ligi. Dlatego klub powinien chronić Mrazka.

Jeśli Holland i spółka zrobią odwrotnie. To ja na miejscu GM-a z Las Vegas w ciemno brałbym będącego ciągle na dorobku Czecha kosztem innych tramwajarzy dostępnych w ataku, czy obronie. Notabene mających albo nieciekawe kontrakty lub nie wyróżniający się na tyle, aby w nich inwestować (np: Jensen, Ouellet).

Noodles - 2017-04-20, 15:49

Jesli w I rundzie zdecydujemy sie brac D to bardzo licze na to, ze wybierzemy kogos z dwojki Makar - Heiskanen.
W trwajacych wlasnie MS u-18 na Slowacji, Fin wciaga nosem wszystkich obroncow, gra 5 mecz i ma aktualnie 2+9 i jest drugim najlepiej punktujacym zawodnikiem turnieju. Miniony sezon gral juz w seniorach HIFK 37GP, 5+5, jak na 17-letniego obronce i to pierwszoroczniaka to bardzo dobry bilans. Z tego co udalo mi sie o nim wyczytac to wyglada na najbardziej gotowego do gry z seniorami sposrod wszystkich D tegorocznego dratu.

RadeKas - 2017-04-20, 23:05

A może skrzydłowy, który prowadzi w punktacji kanadyjskiej - Kristian Vesalainen. Koleś jest olbrzymi jak na swój wiek - 90+ kilo i 1,90+ wzrostu.
Leszek - 2017-04-21, 01:32

Tomasz napisał/a:
Inna sprawa, gdy chodzi o spory talent. Taki jakim nadal jest Mrazek. Nie widzę w tej chwili nikogo o podobnym potencjale w organizacji. Solidne cyfry niektórych młokosów cieszą, ale o nie wszystko. Mrazek ma to "coś" (połączenie agresywności i techniki), mimo iż miniony sezon to była koszmarna karuzela.

No właśnie o to mi chodziło. Gdyby nie daj boże okazało się, że minony sezon Mrazka to nie jest wypadek przy pracy, ale jego nominalny poziom to wtedy mamy problem, bo na jakiegoś topowego bramkarza nas nie stać, a następców nie widać w najbliższym czasie. Choć, żeby nie było, dalej w Mrazka wierzę i szczerze mam nadzieję, że w przyszłym sezonie wróci do poziomu, do którego zdążył nas przyzwyczaić.

Cytat:
Jesli w I rundzie zdecydujemy sie brac D to bardzo licze na to, ze wybierzemy kogos z dwojki Makar - Heiskanen.
W trwajacych wlasnie MS u-18 na Slowacji, Fin wciaga nosem wszystkich obroncow, gra 5 mecz i ma aktualnie 2+9 i jest drugim najlepiej punktujacym zawodnikiem turnieju. Miniony sezon gral juz w seniorach HIFK 37GP, 5+5, jak na 17-letniego obronce i to pierwszoroczniaka to bardzo dobry bilans. Z tego co udalo mi sie o nim wyczytac to wyglada na najbardziej gotowego do gry z seniorami sposrod wszystkich D tegorocznego dratu.

Oglądałem trochę meczu z Kanadą i na pierwszy rzut oka to Heiskanen elegancko się prezentował. Szczególnie w PP się wyróżniał, co na pewno w naszej sytuacji na D jest bardzo istotne. Co do Makara to ja z kolei mam wątpliwości. Niekoniecznie zgadzam się ze zdaniami, że jest za mały, bo raptem jest 4 cm niższy od Heiskanena (184 vs 180) i jest od niego cięższy, ale bardziej chodzi o to, że gra w AJHL (pierwszy raz usłyszałem o tej lidze w jego kontekście) plus teraz idzie grać w NCAA, więc byłby kolejnym projektem na D po Cholowskim.
No i z pozostałych D zawsze jest opcja strollowania ojca i wziąć Foote'a :troll:

Noodles - 2017-04-21, 13:04

RadeKas napisał/a:
A może skrzydłowy, który prowadzi w punktacji kanadyjskiej - Kristian Vesalainen. Koleś jest olbrzymi jak na swój wiek - 90+ kilo i 1,90+ wzrostu.

Mam nadzieje, ze nie. Z kilku powodow.

1. Gosc nie jest wart by wybierac go z naszym pickiem #7 a do drugiej rundy pewnie tez nie spadnie.
2. Akurat skrzydlowych mamy dosc, Mantha, Nyquist, Tatar, Larkin (jesli ostatecznie niepodola na srodku), Svechnikov, Bertuzzi, Athanasiou.
3. Mamy wieksze potrzeby czyli srodek plus obrona. Wybieranie z tak wysokim wyborem grajka na pozycje na ktorej mamy maly przesyt jednoczesnie pomijajac potrzeby jakie mamy na innych pozycjach byloby skrajnie nieodpowiedzialne.

Tak probuje sobie przewidziec, kto kogo wybierze i jacy gracze znikna przed naszym wyborem. I tak:

Patrick, Vilardi, Hischier plus przynajmniej jeden z D Heiskanen/Makar/Liljegren znikna przed naszym wyborem. Watpie by cala trojka obroncow zniknela wiec sadze, ze ktos z nich bedzie dla nas dostepny bo z duzym prawdopodobienstwem przed #7 zniknie tez Mittlestadt, Petterson czy Glass. Zatem...

-Patrick
-Hischier
-Vilardi
-1 lub 2 D z grupy Makar/Heiskanen/Liljegren
-prawdopodobnie 1 lub 2 z trojki centrow Mittlestadt/Glass/Petterson
-moze przed #7 wskoczyc tez Tippett

Gdy przyjdzie nam wybierac prawdopodobnie staniemy przed wyborem kogos z grupy Makar/Heiskanen/Liljegren (przy czym Szweda bym nie bral gdyby tylko on zostal z tej trojki D, Liljegren wg mnie wyglada najmniej pewnie z tej trojki), kogosc z grupy Mittlestadt,Glass/Petterson - jesli wybrany zostanie 1D to mozliwe, ze z tej grupy zostanie dwoch dla nas, Jesli Tippett wskoczy przed #7 to do wyboru zostana min. 2D i 2C, ewentualnie 1D i 3C jesli pierwsza szotka to bedzie Patrick, Vilardi, Hischier, Tippett i dwoch obroncow.
Zatem mamy szanse wybrac kogos z grupy Makar, Heiskanen, Petterson, Mittlestadt, Glass, Liljegren. Choc tego ostatniego chcialbym najmniej. Zakladam, ze bedziemy wybierac z #7 i nie bedzie zaskoczenia w stylu Necas, Rasmussen, Tolvanen, Valimaki, Andersson itp w top6.

Mam nadzieje, ze Holland tego nie spieprzy bo jest realna szansa na wyjecie dobrego grajka na pozycje na ktora mamy braki. Z D prosze o Makara lub Heiskanena, jesli oni nie beda dostepni z #7 to wtedy ktoregos ze srodkowych Mittlestadt/Glass/Petterson przy czym Szweda chyba trzeba by rozpatrywac jako trzecia opcje ze wzgledu na jego powazne braki fizyczne.

bukaj22 - 2017-04-21, 22:21

Pettersson ma 188 cm wzrostu a że 73 kg to co ? Nigdzie się nam nie spieszy. Chłop nabierze masy i będzie śmigał. Gość w dorosłej ekipie Timry nastukał 41 pkt w 43 meczach, więc warto się nad nim pochylić. Przeważnie do Szwedów mieliśmy dobre oko, więc kto wie....

Jeśli chodzi o obrońców, to Makar i Heiskanen fajnie wyglądają, ale marzy mi się Foote. Potrzebujemy w defensywie dużego gościa, który będzie potrafił zrobić użytek ze swoich warunków fizycznych. Mamy mikrusów w postaci Hickettsa czy Saarijarviego. Foote ma 192 cm i 95 kg w wieku 18 lat a jeśli ma charakterek po tatusiu, to chętnie bym go przytulił.

Roggi - 2017-04-22, 20:31

Cytat:
Mam nadzieje, ze Holland tego nie spieprzy bo jest realna szansa na wyjecie dobrego grajka na pozycje na ktora mamy braki.

Spokojna głowa :troll: , pamiętasz jak Lamoriello zamiast iść w przebudowę oddał 6th za Schneidera? Nasz GM ma wreszcie brakującą kartę żeby dobić targu i sprowadzić kogoś z dwójki Trouba - Fowler.

7th + Gus lub Tatar spokojnie wystarczy żeby przebić konkurencję.

Za dużo tych głupich gadek o powrocie do walki o play off, a rozwiązanie tego typu jest tak w stylu Hollanda, że aż się zdziwię jeżeli tego nie zrobi.

Roggi - 2017-05-14, 00:04

Cytat:
Pettersson scored 0.95 P/GP. Pastrnak averaged 0.67 P/PG his D-year. Wennberg scored 0.7 P/GP. Forsberg at the same age scored 0.87 P/GP.

Wszystko w temacie moim zdaniem. Jeżeli jakimś cudem inni będą głupi i odpuszczą go, bo trzeba będzie trzeba "poczekać"na tego chłopaka to brać i zacierać ręce...

Lurtzek - 2017-05-31, 08:26

https://www.draftwired2.com:8443/apps/dwNHL

Symulator draftu. W moim przypadku z 9 udało się wybrać Heiskanena. Dostępny był też Makar (spadł do wyboru nr 14).

Z ciekawostek z 3 poszedł Liljegren, z 5 Petterson

Roggi - 2017-06-04, 20:55

Cytat:
It’s not often that a prospect admits that a team had dinner with them. That was the case for Martin Necas (ranked 5th on the European skaters list.) He told me the Detroit Red Wings had dinner with him. This of course is no guarantee he gets drafted as their first-round pick, but it’s intriguing to see this as it does express a level of interest higher than usual.

Ciekawe ;) .

Od jakiegoś czasu czytam o odrodzeniu czeskiego hokeja. Pytanie podstawowe: tak rzeczywiście jest czy znów wydaje nam się, że jesteśmy chytrzejsi niż inni :facepalm: .

Jeżeli będzie dostępny z #9 i go weźmiemy to w Detroit będzie prawdziwa czeska mafia :mrgreen: (Mrazek, Nosek, Frk, Hronek, Necas + przeszywany Tatar).

Ja wybierałbym tylko spośród trzech nacji: Kanada, Rosja, Szwecja. Nie mam przekonania, że z pozostałych rodzą się super gwiazdy.

Noodles - 2017-06-05, 15:18

Prawde mowiac na mysl o wyborze jakiegos Czecha w pierwszej rundzie (a tu w dodatku z #9) juz mna lekko telepie.W ogole mnie taki wybor nie przekonuje, no chyba ze gosc z czasem zamieni sie w nowego Jagra to sorry Kenny. Ale pewnie sie nie zamieni. Zdecydowanie wole PEttersona, kotry co prawda od poziomu NHL na te chwile jest chyba dalej niz Necas ale Szwed koncowym "produktem" moze byc znaczaco lepszym.
Lurtzek - 2017-06-06, 08:35

Petterson całkiem możliwe, że nie dotrwa do naszego wyboru. Poza wyborami 1 i 2 w tym roku jest dzicz i wszystko może się wydarzyć
Roggi - 2017-06-07, 21:13

Button wrzucił swój ostateczny ranking:

http://www.tsn.ca/craig-s...anking-1.772654

Pod koniec pierwszej rundy będzie można wyłowić równie fajnego grajka co z naszą 9 :facepalm: . Pierwszy raz od lat odpuszczę sobie oglądanie tego cyrku. :|

staszek - 2017-06-08, 12:26

Gdyby wszyscy nie trąbili o tym, że jest to słaby draft nawet tak bym o nim nie pomyślał. Fakt, nie ma gościa który strzelił 50 goli, ale czy Juollevi jest w czymś lepszy niż Miro Heiskanen?

Albo Logan Brown prezentuje się znacznie lepiej od Vivaldiego?

Albo McAvoy zapowiada się lepiej od Makara?

Jasna sprawa, nie ma 1000% gwiazd jak Laine i Matthews. Ale Nolan z Hischierem spokojnie mogą się okazać graczami typu Duchene, Johansen czy Stepan. Da się żyć.

Z tą różnicą między 9 czy 30 pickiem. W większości mock-draftów przewija się ze 20 zawodników w top 15. To też jest raczej wykrystalizowane. Dla mnie Necas jest nowym zawodnikiem który pojawia się w zestawieniach ostatnio.
A czy gracze się wymieniają pozycjami trochę? Pewnie. Z tego co wiem w każdym mock-drafcie jest to inaczej. A potem pojawia się taki Chychrun który leci w drafcie niżej niż przewidywano. Albo Boston mając 3 picki z rzędu zgarnie jakiś śmieszków. Swoją drogą śmiesznie to wygląda, po ta ich trójka to jedyni zawodnicy którzy nie zadebiutowali w NHL z top 25 tego draftu poza Samsonovem. Tylko bramkarza w :was: Łatwiej zrozumieć :P

Cóż, dalej liczę na centra albo defensora. Wybranie skrzydłowego, jaki bym nie był, uznał bym za porażkę strategiczną po prostu.

W mojej kwalifikacji na centrze:
1. Patterson
2. Glass
3. Vivaldi
4. Suzuki
5. Necas

Na defensorze:
1. Heiskanen
2. Liljegren
3. Makar
4. Foote
5. Valimaki

Czy na razie nie powalają? Ano nie. Ale z zeszłych lat Cholowski, Hronek, Smith, Saajarvi zaczęli wyglądać dużo ciekawiej już po pierwszym prospect tournament.

bukaj22 - 2017-06-08, 19:34

Drogi Staszku, ale Vivaldi to na skrzypkach grał. ;)

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać. :D

Naprawdę urocza była ta pomyłka. ;)

staszek - 2017-06-08, 22:06

Przysięgam, że zawsze czytałem jego nazwisko Vivaldi :P
Akurat jeden fragment Czterech Pór roku to mój ulubiony fragment skrzypcowy, więc Vilardi miał do tego czasu u mnie plusa za nazwisko ;)

No i miło wiedzieć, że ktoś chociaż spojrzy z uwagą na to co piszę by to wyłapać :D

Roggi - 2017-06-08, 23:34

Ranking Buttona to moim zdaniem fatalny scenariusz tej pierwszej rundy dla Detroit.

Gorzej będzie tylko wtedy gdy z #9 zostanie Makar i Liljegren :roll:
Pierwszy gra w zapyziałej lidze i ktoś oszuka się podobnie jak my z tym Cholowskim, a drugi pachnie typowym bustem. Umiejętność podejmowania szybkich i dobrych decyzji to absolutnie klucz żeby być kimś na tej pozycji, a Szwed tego nie potrafi. Po drugie to nie jest coś czego można się nauczyć).
Najlepszym dostępnym graczem będzie wówczas Tippet, ale nam kolejny skrzydłowy potrzebny jak umarłemu kadzidło :mrgreen: .

Całe szczęście, że :dal: :col: i :buf: potrzebują pomocy w obronie równie rozpaczliwie jak my. Po drugie Nill i McPhee uwielbiają sięgać po graczy z Europy, o których mniej wiadomo więc liczę na przynajmniej jedno duże zaskoczenie.

Mój typ:

:njd: - Patrick
:phi: - Hischier
:dal: - Heiskanen
:col: - Liljegren
:van: - Pettersson
:vgk: - Vilardi
:arz: - Mittelstadt
:buf: - Makar
:wcdet: - Necas

Jak widać "spada" Glass i byłby fajną opcją zamiast Czecha, ale skoro już się uparliśmy...

Noodles - 2017-06-09, 15:17

Jakies dwa dni temu czytalem, ze z naszego obozu plyna glosy, ze bedziemy z #9 wybierac centra. I w sumie to wydaje sie logiczne. Heiskanen pojdzie szybko, Liljegren jest mocno watpliwy a Makar mimo, ze podobno potencjal ogromny to jednak ten talent nie jest potwierdzony w sensownej lidze. Pozostali obroncy nie sa raczej warci wybierania z #9 bo beda dostepni w dalszej czesci 1.rundy.
Zatem center sam sie narzuca. Pettersson, Necas, Glass. Kogos z tej trojki poprosze i bez zadnych udziwnien Kenny!

Lurtzek - 2017-06-09, 17:36

Noodles napisał/a:
Zatem center sam sie narzuca. Pettersson, Necas, Glass

Jeszcze Mittlestadt i Vilardi. Zależy, który dotrwa do naszego wyboru. Chociaż Necas jest najniżej w tej grupie

Noodles - 2017-06-09, 21:36

Lurtzek napisał/a:
Noodles napisał/a:
Zatem center sam sie narzuca. Pettersson, Necas, Glass

Jeszcze Mittlestadt i Vilardi. Zależy, który dotrwa do naszego wyboru. Chociaż Necas jest najniżej w tej grupie

Załozylem, ze tych dwoch na bank przy naszym wyborze juz nie bedzie a z trojki Pettersson, Necas, Glass najpewniej przynajmniej jeden z nich bedzie dostepny przy naszym wyborze.

Lurtzek - 2017-06-09, 21:53

Mittlestadt zawalił draft combine - nie podciągnął się nawet raz, i tylko raz wycisnął 72kg (dla porównania McDavid, który pakerem nie jest podciągnął się 6 razy i wycisnął 72kg 9 razy). Wygląda na to, że Mittlestadtowi brakuje upper body strength i przez to może polecieć i to ostro.

Petterson natomiast jest przesłuchiwany przez :van: tak jak Necas u nas (spotkania z Sedinami etc.). W tym roku draft może być bardzo wariacki :D

Tomasz - 2017-06-14, 18:38

Noodles napisał/a:
Tomasz napisał/a:
Obrońcy: Green, DeKeyser, Kronwall

Kronwall? No tak, lojalnosc przede wszystkim. Chronienie Szweda to bedzie zmarnowane miejsce. NIkt przy zdrowych zmyslach go nie wezmie a chronienie go mialoby byc chyba tylko uklonem w strone gracza i podziekowaniem za spedzone tu lata.
Wiadomo, stracic mozemy tylko jednego gracza ale w tym wypadku zostawiamy Vegas wybor w postaci XO/Jensen.

Kolego pozwolisz, że przeniosę dyskusję tutaj.

Lojalność? Tak, ślepa. Plus "A" przyszyte na klatce. ;)

Holland dzisiejszego ranka udzielił wywiadu w jednej z audycji na łamach Sportsnetu. --> LINK

Poniżej najważniejsze cytaty:

1) Holland on current #RedWings philosophy: "I"m still chasing the playoffs, but at the same time we're trying to draft and develop."

2) Holland on Vegas: "I'm not prepared to pay any future assets to protect guys. We're submitting seven (fwds), three (D) and one (goalie)."

Czyli w obu przypadkach zupełnie nie ma zaskoczenia. Niczego się nie nauczono. Niestety.

Roggi - 2017-06-14, 22:15

Cytat:
Czyli w obu przypadkach zupełnie nie ma zaskoczenia. Niczego się nie nauczono. Niestety.

Dlatego coraz rzadziej tutaj piszę i zaglądam. Ręce opadają gdy patrzy się z boku na tą naiwność i ślepą ideologię organizacji.

bukaj22 - 2017-06-15, 12:00

Najbardziej w tym wszystkim szkoda kibiców, którzy płacą grube pieniądze za bilety a w zamian dostają wątpliwej jakości atrakcję.

Szkoda też młodych graczy, którzy kiszą się w Gryfach, by stare pryki mogły się ślizgać w Red Wings. W dodatku bez większego zaangażowania czy poświęcenia to robią. Gdy patrzyłem na serię Pens vs Preds, to chłopaki obu ekip szorowali tyłkami lód. Nie pamiętam kiedy jakiś gracz Red Wings ostatnio rzucił się pod nogi rywala, by zablokować strzał. Ci ludzie dobrze wiedzą, że mając dobry kontrakt u Hollanda wcale nie muszą się starać, by mieć pewne miejsce w składzie. Dożyliśmy czasów, gdy Red Wings jest przechowalnią przeciętniaków grającą bez celu. Nie ukrywam, że bardzo mnie to boli.....

Tomasz - 2017-06-16, 20:45

Panowie, a jak widzicie tutejszą defensywę w kontekście wykupienia takich nazwisk jak: Girardi Greene, Buszmen, Despers.
bukaj22 - 2017-06-17, 08:55

Po Girardiego bym startował natychmiast, gdyby nie jego wiek... Jednak mimo wszystko przy kontrakcie na rok warto się pochylić. Nigdzie się nam nie spieszy a gracza tego typu nie mamy od dawna. Przy naszej kiepawej obronie Dan, to profesor. Warto też się pochylić nad Despresem, który mimo problemów zdrowotnych jest wartościowym graczem.
Noodles - 2017-06-17, 17:50

Widze, ze Bukaj coraz bardziej zdesperowany by wzmocnic nasza obrone skoro padaja takie nazwiska. Mam nadzieje, ze ani Despres ani zaden z innych wykupionych w ciagu ostatnich dni panow, nie zawita do Detroit.
Tomasz - 2017-06-17, 19:33

Inna sprawa, że dziadek Kenny planuje dziś... nie robić, nim okienko z wymianami zostanie zamrożone. Ponownie bez zaskoczenia. Lista z nazwiskami poszła po kablach. Liga jutro ją przyklepie i ogłosi, a my znowu podrapiemy się po głowie. ;)
Leszek - 2017-06-17, 22:59

Cytat:
Inna sprawa, że dziadek Kenny planuje dziś... nie robić, nim okienko z wymianami zostanie zamrożone. Ponownie bez zaskoczenia. Lista z nazwiskami poszła po kablach. Liga jutro ją przyklepie i ogłosi, a my znowu podrapiemy się po głowie. ;)

W ogóle mało wymian było, spodziewałem się większego ruchu... No nic pozostaje nam poczekać do 16 jutro, a potem wstrzymać oddech do nocy ze środy na czwartek ;)

Leszek - 2017-06-18, 00:07

Friedman pisze, że XO nie jest chroniony, więc trójka Green, DDK, Jensen pewna.
bukaj22 - 2017-06-18, 10:10

[quote] Widze, ze Bukaj coraz bardziej zdesperowany by wzmocnic nasza obrone skoro padaja takie nazwiska. Mam nadzieje, ze ani Despres ani zaden z innych wykupionych w ciagu ostatnich dni panow, nie zawita do Detroit.

Jak to mówią tonący brzytwy się chwyta a jak człowiek patrzy na naszą defensywę, to ręce opadają. Zdaje sobie sprawę, że Girardi, to nie jest rozwiązanie długofalowe, ale z drugiej strony na naszą młodzież przyjdzie nam jeszcze zaczekać a oglądanie kolejny rok Eryka w akcji sprawia, że zaczynam łysieć. Tęskni człowiek za przyzwoitym defensorem, który potrafi podstawowe rzeczy zrobić dobrze.

Zresztą o czym my tutaj mówimy skoro Kenny pojechał na ryby i tyle go widzieli.

Obyśmy tylko w drafcie nie wybrali jakiegoś ogórka, bo będzie krucho...

Leszek - 2017-06-18, 16:19

Cytat:

Forwards:

Justin Abdelkader

Andreas Athanasiou

Anthony Mantha

Frans Nielsen

Gustav Nyquist

Tomas Tatar

Henrik Zetterberg

Defensemen:

Danny DeKeyser

Mike Green

Nick Jensen

Goaltender:

Jimmy Howard

Serio? Howard? No i oczywiście Abdelkader chroniony. :facepalm:

Tomasz - 2017-06-18, 16:56

Leszek napisał/a:
Serio? Howard? No i oczywiście Abdelkader chroniony. :facepalm:

Abrakadabrę już chyba wcześniej przetrawiliśmy. Tercet w defensywie uzupełnił Jensen. Warto było się chociaż podroczyć na forum. Ale już ten Howard to zupełnie "nie przyszłościowa" decyzja. Co można więcej napisać. Ta organizacja jest w totalnym mentalnym zastoju. Za który odpowiada nieudolne kierownictwo.

Podsumowując na miejscu McPhee sięgnąłbym po wciąż będącego na dorobku Czecha. Jako zmiennik Kwiatka, który przyjdzie z :pit: . Od razu mają solidny tandem między słupkami. Drogi, ale mimo wszystko solidny.

bukaj22 - 2017-06-18, 17:03

No proszę Holland nie przestaje zaskakiwać. Jestem w szoku, ze nie chroniliśmy Mrazka.

Czyli przyjdzie nam szukać bramkarza w najbliższym czasie... Trzeba teraz liczyć na, to że będziemy mocno tankowali przez kilka ładnych lat. Zastanawia mnie tylko czy z Hollandem u steru nawet tego nie zepsujemy...

Tomasz - 2017-06-18, 17:07

bukaj22 napisał/a:
Czyli przyjdzie nam szukać bramkarza w najbliższym czasie... Trzeba teraz liczyć na, to że będziemy mocno tankowali przez kilka ładnych lat. Zastanawia mnie tylko czy z Hollandem u steru nawet tego nie zepsujemy...

Trzy szybkie cytaty (za HSJ), które wlewają odrobinę nadziei do serducha. Ale wcale nie muszą okazać się prawdą.

Exposed include Mrazek, Glendening, Helm, Sheahan, Ouellet. My guess is Vegas takes Sheahan. Maybe Ouellet.

Widespread prediction is Vegas going with Marc-Andre Fleury as their no. 1. If so, VGK would not choose $4 M backup in Petr Mrazek.

Red Wings have explored trading a goalie. No takers. And Flames, Stars, have filled their needs.

Szczególnie ten ostatni mnie mierzwi. Chayka potrafił oddać o dwa lata starszego Smitha, kilkanaście godzin temu...

Noodles - 2017-06-18, 17:37

Tomasz napisał/a:
Widespread prediction is Vegas going with Marc-Andre Fleury as their no. 1. If so, VGK would not choose $4 M backup in Petr Mrazek.

Ten argument jest kompletnie z pupy. Fleury to juz gosc po 30-stce (w listopadzie 33-lata). Ile on pogra w tym Vegas? Gora dwa lata czyli do konca kontraktu. A do tego czasu on z Mrazkiem we dwojke solidnie zabezpieczyliby bramke Knights. Jak dla mnie, wlasnie pozegnalismy Mrazka. Argument z tymi jego 4mln toz marny bo Vegas i tak juz na starcie do sufitu nie podciagnie wiec beda miec sporo miejsca pod czapka by podpisac Mrazka na dluzej jesli by byl tego wart.

Vegas moga miec mlodego, bardzo utalentowanego G ZA DARMO i nie wierze, ze na starcie organizacji zaprzepaszcza taka okazje.

Holland dal dupy (kolejny raz) a my lada moment bedziemy miec dziure nie tylko na C i D ale i w bramce. Sabotowania ciag dalszy.

Kogo od nas jak nie Mrazka mialoby wziasc Vegas?
Tomasz napisał/a:
Exposed include Mrazek, Glendening, Helm, Sheahan, Ouellet. My guess is Vegas takes Sheahan. Maybe Ouellet.

Po co im Oullett? Oni wezma z Anaheim Vatanena czy Mansona. A Sheahanow, Glendeningow itp to jest pelno dostepnych w innych druzynach. A ilu jest dostepnych bramkarzy pokroju Mrazka?

Tomasz - 2017-06-18, 17:51

Trudno ukryć emocje. Zgadzam się w pełni. Przez te dwa lata Mrazek miałby szansę okrzepnąć i podpisać w międzyczasie kolejną umowę. Korzystną dla obu stron.

Nie jestem w stanie zrozumieć, jakie poważne argumenty miał Holland. W tej chwili facet nie ma problemu z tym, że może stracić utalentowanego bramkarza ZA DARMO.

Logika przeczy tym dziennikarskim wynurzeniom, które relatywizują opinię i wypaczają końcowe wnioski. Ale czego można się spodziewać po bandzie przydupasów, którzy z tego żyją.

Lurtzek - 2017-06-18, 18:52

Spokojnie, przecież jeszcze Mrazka nie wzięli, a jest cały tabun ciekawych G, którzy nie są chronieni: Mrazek, Grubauer, Raanta, Niemi, Lehtonen, MAF, Elliott, Pickard, Luongo, Ward, Lack, Hutchinson, Neuvirth. Pytanie jaką McPhee przyjmie strategię (jeśli potwierdzą się plotki z Gaborikiem to całkiem możliwe, że pick od :lak: wykorzystają na Ukko-Pekka Luukonena i za 5 lat będą ogrywać już swojego startera)

Owszem, Mrazek wygląda u nas najciekawiej, ale moim zdaniem McPhee weźmie MAFA, Raantę i Grubauera na bramkę. Resztę G jeśli nawet podbierze to na potrzebę trejdowania.

Roggi - 2017-06-18, 19:04

Jak dla mnie jest OK. AA i Jensen zostają.
Jeżeli Vegas wezmą Mrazka to Holland będzie miał extra kasę na 2 dziadków z UFA. Jimmy jak zwykle po kilku meczach połamie się i będziemy mieli top 5 przyszłorocznego draftu jak nic :lol: . Win - Win dla GMa i kibiców :evil2: .

Gdybym był na miejscu McPhee to sięgnąłbym po.... Kronwalla. Nowa ekipa będzie potrzebowała mistrzowskiego doświadczenia i leadershipu w locker room. W dodatku ten kontrakt pomoże dobić do podłogi salary cap. Jeżeli Szwed nie będzie mógł grać to wrzucą go na LTIR. Lepszej opcji pod tym kątem za cholerę nie widzę. Młodych grajków z potencjałem nabiorą sobie gdzie indziej.
Przeglądając listy to nie ma drużyny w NHL z bardziej opuszczonymi gaciami niż my przed tym expansion draft.

P.S. Vegas będą mieli 2x taką obronę jak Detroit :lol:

Leszek - 2017-06-18, 20:02

Tomasz napisał/a:

Jej logika jest porażająca. To jak nie wezmą Mrazka, bo kosi 4 bańki to tym bardziej by nie wzięli Howarda który zarabia ponad 5.

Tak mi teraz przeszło przez myśl, że Vegas mogą od nas wziąc kogoś typowo do AHL. Muszą wziąć 30 zawodników, więc z tej puli pewnie jakichś 7 poleci niżej, albo na wymiany. A trzeba pamiętać, że mają już przecież paru zawodników, w tym Szypaczowa. W sumie z tej puli tylko Paterson jest waiver exempt, ale mogą zaryzykować np z Frkiem. No i jeszce jest Nosek. Bo tak na dobrą sprawę, przy poziomie innych eksponowanych zawodników, to wszyscy nasi, prócz Mrazka) będą tam robić za "głębię", to równie dobrza można pomyśleć o przyszłości.

EDIT: Co do Mrazka to na reddicie pojawiła się ciekawa teoria. Vegas biorą Mrazka, zatrzymują połowę z jego kontraktu i puszczają trade. Taki bramkarz za 2 bańki na rok mógłby dać im całkiem niezły zwrot.

Roggi - 2017-06-18, 20:22

Moim zdaniem jest duża szansa na to, że podebrany przez Vegas gracz w nowym sezonie w ogóle nie zagra w ich barwach. Więc zagrożenie w zasadzie jest ze strony 30 drużyn :/ . Po grzyba płacić Hollandowi ryzykując następnie utratę zawodnika skoro można się dogadać Z McPhee.
Noodles - 2017-06-18, 21:31

Lurtzek napisał/a:
Spokojnie, przecież jeszcze Mrazka nie wzięli, a jest cały tabun ciekawych G, którzy nie są chronieni: Mrazek, Grubauer, Raanta, Niemi, Lehtonen, MAF, Elliott, Pickard, Luongo, Ward, Lack, Hutchinson, Neuvirth.

Niemi, Lehtonen, Elliot, Luongo, Ward, Lack... W kierunku tych gosci Vegas nawet nie zerknie. Niemi i Lehtonen to obecnie brakarska parodia. Elliot odstrzelony z Calgary, watpie by kims takim Vegas sie interesowalo. Luongo z kontraktem do konca swiata, Ward z roku na rok slabszy. Lack? Chyba tylko jako trzeci goalie.

Z calej grupy, ktora podales, Fleury to gosc do bycia najpewniejsza jedynka ale tez tylko na chwile czyli pewnie te dwa ostatnie lata kontraktu. Mrazek wydaje sie idealnym targetem dla Vegas, mlody, po sezonie RFA, moze odpalic i bedzie bramkarz na kolejne 5-6 lat. A jak nie to go np. oddadza podczas draftu 2018.

Roggi napisał/a:
Jimmy jak zwykle po kilku meczach połamie się i będziemy mieli top 5 przyszłorocznego draftu jak nic .

To jakis plus tej sytuacji bo nie wierze, ze Howard przejdzie przez caly sezon bez kontuzju i zagra 60-65 spotkan. Reszte kto bedzie gral? Chimeyczny Coreau? Czy moze jakiegos dziada z UFA wezmiemy. Szykuje sie parodia w bramce. Jeszcze rok temu mielismy bramkarza na lata. Slabszy sezon i Holland juz go odstawil. :facepalm:

Roggi napisał/a:
P.S. Vegas będą mieli 2x taką obronę jak Detroit

W ogole jak patrze kogo oni potencjalnie moga wybrac w tym drafcie to naprawde niezly zespol na starcie beda miec. To nie beda ogorasy do klepania jesli to wszystko zaklika i zgraja sie poszczegolne formacje.

Tomasz - 2017-06-18, 22:42

NHL salary cap set at $75 million for 2017-18 season

Czyli tak jak przewidziałem. Podobnie jak 73 milionowy sufit w zakończonym sezonie. W każdym razie w tej chwili. W połączeniu z LTIR (Franzen). Daje to nam łącznie ok. 12 milionów miejsca pod czapką. Tatar, Athanasiou oraz Ouellet połkną z pewnością większość (75 do 80 procent) z tych dolarów. Zostanie coś dla Vanka. ;)

I niech nikt mi nie pisze, aby być spokojnym. Gdy po raz kolejny kierownictwo wybiera niefortunną strategię. Powtarzam. Możemy go stracić ZA DARMO. Co mnie obchodzą inne dostępne nazwiska. Wystawiono pod młotek chłopaka, który ma spory upside. Stać się "jedynką" w drużynie budowanej od podstaw. W tej chwili jest w czołówce graczy dostępnych na tej pozycji, a będących przed 30-stką. Tyle z mojej strony.

Roggi - 2017-06-19, 08:37

Cytat:
Part of the reason Mrazek's luster has faded has been deportment issues that can be traced to contentious off-season contract negotiations (they settled on a two-year, $8 million deal; Mrazek will be a restricted free agent in 2018), maybe earlier.

Mrazek was not happy the Red Wings were unable to trade Howard in the off-season and let the club know in less-than-tactful terms.

Mrazek has always had a swagger and air of confidence, which appealed to the Red Wings. But sometimes he's too cocky for his own good, some in the organization believe. He became increasingly difficult to coach last season, they said.

Jeff Blashill's decision to start rookie Jared Coreau in the outdoor game in Toronto spoke to the attitude adjustment the team was seeking from Mrazek.

The decision to expose Mrazek was a slap in the face to the young goalie. But the saga isn't complete.

Prawda czy przydupasy chcą utopić Piotrka :roll: ?

Lurtzek - 2017-06-19, 14:18

Patrząc na to co wypisują dzisiaj pismaki to próbują go utopić...

Albo ktoś wpadł na genialny (i szalony) pomysł, żeby wjechać na ambicję Mrazkowi przed następnym sezonem :roll:

Tanik - 2017-06-19, 15:16

Istnieje też szansa, że jak mu tak wjechali na ambicję, to w następnym sezonie będzie Vezina i wszystkie mecze z DRW do jaja (w barwach LV oczywiście).

Szanse, że go podbiorą oceniam na 50%

I coraz więcej wskazuje na to, że w organizacji pracuje banda debili, skoro pozwalają na możliwość podebrania jedynego bramkarza, który ma jakąkolwiek wartość rynkową.

Roggi - 2017-06-19, 20:59

Jeżeli LV będą brać na handel to: Mrazek lub Sheahan
Dla siebie wziąłbym na ich miejscu Kronwalla lub Helma.

Tomasz - 2017-06-20, 13:50

It’s not bullshit, jak mawiają Jankesi. Wiele się o tym nie pisało, szczególnie tutaj. O tym, że Czech może być problemem w szatni. Pamiętam, choć konkretnego linku już nie podam, że był szczególnie jeden taki moment w trakcie sezonu. Gdzie Czech dał wyraźnie do zrozumienia, iż coś mu nie pasuje. Szatnia nie najlepiej to odebrała. Więc nie są to wymysły. Choć oczywiście wywlekanie tego teraz, w takich okolicznościach, jest zwykłą próbą usprawiedliwienia swojego menedżera. Nie jest to w porządku w stosunku do chłopaka, który włożył sporo pracy i serca. Tak, potrafi być arogancki, ale to dlatego, że jest bardzo ambitny. Długo starał się to przekuć w sportową złość. A to cecha pożądana. W końcu całą dotychczasową karierę rywalizował z Howardem. I był szczerze niezadowolony z tego, że Holland i spółka nie potrafili go wymienić. On siebie widzi jako jedynkę. Takie są realia. Tacy są współcześni sportowcy. Pokora to nie zawsze ich mocna strona. Mimo wszystko dalej uważam decyzje kierownictwa za błędną. Gdyby naprawdę mieli jaja, oddaliby go gdzieś za solidny zwrot. Skoro organizacja ma się tak męczyć. Prawda jak zwykle leży po środku. I choć :vgk: jeszcze swoich decyzji nie upublicznili, pozostaje co najmniej niesmak. A jak do Nevady przeprowadzi się ktoś inny. Mrázek nawet grając świetnie. Nie będzie się tutaj czuł doceniony. Co jestem w stanie zrozumieć.

Sam poczekam do jutra z dalszym komentarzem.

Zion - 2017-06-20, 14:58

Tomasz napisał/a:
It’s not bullshit, jak mawiają Jankesi. Wiele się o tym nie pisało, szczególnie tutaj. O tym, że Czech może być problemem w szatni. Pamiętam, choć konkretnego linku już nie podam, że był szczególnie jeden taki moment w trakcie sezonu. Gdzie Czech dał wyraźnie do zrozumienia, iż coś mu nie pasuje. Szatnia nie najlepiej to odebrała. Więc nie są to wymysły.

Nie wiem czy mówimy o tej samej sytuacji ale gdzieś było to opisane (chyba mlive). Mrazek miał podczas jednego z treningów przed meczem wyjazdowym pokłócić się z Blashillem i opuścić trening w połowie. Gdy w niedziele ogłoszono listę i potwierdziły się plotki o niechronieniu Czecha zaraz przypomniałem sobie tą informację.

bukaj22 - 2017-06-21, 21:30

Ponoć Vegas celuje w Noska.
Roggi - 2017-06-21, 22:17

Wiedziałem k...., wiedziałem. Kiedy ta organizacja przestanie być w końcu walona notorycznie w dupę?
Podebranie naszego najlepszego grajka z AHL to swoisty policzek dla Hollanda. Facet zbudował takie gówno, że nawet za darmo nikt go nie chce :facepalm: .

Zion - 2017-06-22, 02:37

A wiec jednak Tomas Nosek w :vgk:
Leszek - 2017-06-22, 02:52

Zion napisał/a:

Najgorzej. Nie ma to jak wynaleźć gościa w Czechach, ściągnąć go do AHL, gdzie rozwija się w dobrego zawodnika i nie zrobić jakiejś wymiany, żeby go zatrzymać. Mamy 11 picków - serio Nosek nie był wart, żadnego z nich?

Roggi - 2017-06-22, 04:58

Wyjaśnię może skąd ta moja złość...
Czuję się jak dziecko, któremu odebrano właśnie nową zabawkę. Strata Noska oznacza, że jesienią na lód wyjedzie dokładnie ten sam beznadziejny produkt.
Nie chce mi się nawet porównywać Czecha do tych grajków z naszego bottom 6, bo smutno się robi jak cholera.
Szkoda. Wypada życzyć chłopakowi powodzenia.

Tomasz - 2017-06-22, 07:38

Leszek napisał/a:
Zion napisał/a:

Najgorzej. Nie ma to jak wynaleźć gościa w Czechach, ściągnąć go do AHL, gdzie rozwija się w dobrego zawodnika i nie zrobić jakiejś wymiany, żeby go zatrzymać. Mamy 11 picków - serio Nosek nie był wart, żadnego z nich?

O tym samym pomyślałem. Nie mogę napisac, że :vgk: mnie zaskoczyli, ale sam wybór ciekawy. Tym bardziej, że sięgnęli także po Bellemare (do wczoraj :phi: ).

Zion napisał/a:

Sądzę, że w takim wypadku Bertuzzi dostanie szansę w NHL. Pod warunkiem, że będzie miał dobry obóz i zaznaczy się mocno w meczach przedsezonowych. Tym bardziej, że może zabraknąć Glendeninga, który będzie na finiszu dochodzenia do pełni sprawności.

Tanik - 2017-06-22, 08:23

Udało mi się trafić 10 picków VGK.
Zaskoczony jestem, że jednak Jets udało się zatrzymać Dano, wymieniając picki, no i ten amok z wymianą z Islanders też był nieco szalony.
Natomiast mocno zdziwiony jestem, że z Ducks poszedł Stoner a nie Vatanen i Haula zamiast Dumby z Wild.

Co do Noska to mam mieszane odczucia. Może tam odpalić, może nie. Zbawić by nas i tak nie zbawił, ale można go było chronić kosztem Abry, który ma kontrakt odstraszający nawet wampiry. Ale logiki w działaniach naszego sztabu przestałem się doszukiwać już dawno.

Noodles - 2017-06-22, 10:38

Tanik napisał/a:
Natomiast mocno zdziwiony jestem, że z Ducks poszedł Stoner a nie Vatanen i Haula zamiast Dumby z Wild.

Vegas za rezygnacje z Vatanena dostali Theodore'a czyli tez bardzo ciekawego obronce. Zreszta Ducks maja tylu mlodych ciekawych D, ze ktoregos musieli po prostu stracic.
Minny natomiast oddala swojego czolowego prospekta Alexa Tucha dzieki czemu zatrzymali Dumbe czy Scandelle.

Mrazek zostaje. Mnie to cieszy bo jednak to wciaz bramkarz, ktory moze wiele dac (i na lodzie i w wymianie) jesli sie odbuduje. Szkoda Noska, najpewniej o tym wyborze zadecydowaly rewelecyjne PO w AHL w jego wykonaniu. W sumie wiec wybor Vegas dziwic nie moze, zadne Ouellety ich nie interesowaly skoro nabrali kilku lepszych i ciekawszych obroncow.

Roggi - 2017-06-22, 15:47

Według mnie wybór Noska to ostatnia rzecz jakiej Holland się spodziewał. Z pewnością liczył na to, że :vgk: podbierze kogoś ze składu żeby 1 lipca mieć trochę elastyczności.

Spodziewam się jutro wymiany zwrotnej, w której za Czecha powędruje inny grajek + pick. My swoich tak nie zostawiamy :mrgreen: .

Leszek - 2017-06-22, 23:27

Roggi napisał/a:

Spodziewam się jutro wymiany zwrotnej, w której za Czecha powędruje inny grajek + pick. My swoich tak nie zostawiamy :mrgreen: .

Przez rok drużyny nie mogą pozyskać swoich graczy wybranych przez :vgk: z tego co wiem. Innych, jak najbardziej.

Tomasz - 2017-06-23, 10:11

Roggi napisał/a:
Wiedziałem k...., wiedziałem. Kiedy ta organizacja przestanie być w końcu walona notorycznie w dupę?
Podebranie naszego najlepszego grajka z AHL to swoisty policzek dla Hollanda. Facet zbudował takie gówno, że nawet za darmo nikt go nie chce :facepalm: .

Roggi napisał/a:
Według mnie wybór Noska to ostatnia rzecz jakiej Holland się spodziewał. Z pewnością liczył na to, że :vgk: podbierze kogoś ze składu żeby 1 lipca mieć trochę elastyczności.

Jestem pewien, że dzisiaj wszyscy skupimy się na drafcie. Ciebie jako "proroka" trzeba jednak zapytać, jak widzisz przyszłość Mrazka w tej organizacji? Pisamcy zdołali Cie przekabacić?

Roggi - 2017-06-23, 19:34

Cytat:
Ciebie jako "proroka" trzeba jednak zapytać, jak widzisz przyszłość Mrazka w tej organizacji?

Tomasz, przecież kontrakty u nas są podpisywane na bazie charakteru zawodnika. Jeżeli jesteś przydupasem to pal licho talent, masz zapewnioną emeryturę.
Mrazek kimś takim nie jest i nie będzie...

Tomasz - 2017-06-23, 22:12

Równo od tygodnia całkiem sporo się dzieje na rynku wymian. Oczywiście głównie za sprawą :vgk: , ale podoba mi się, że część menedżerów mocno potrząsa swoimi organizacjami. Chyba nie muszę pisać komu nie udaje się niczego dopiąć. Mimo, iż sytuacja jest coraz bardziej dynamiczna. Najnowszym celem okrzyknięty Hamonic. Ale ciężko komentować same plotki.
Roggi - 2017-06-24, 04:18

“…he’s a big man w/ a lot of character.” - #RedWings’ Ken Holland.

:mrgreen:

redwingsfan - 2017-06-24, 08:59

Roggi napisał/a:
“…he’s a big man w/ a lot of character.” - #RedWings’ Ken Holland.

:mrgreen:

porównania do Mantha za 3.2.1....
dobry pick :)

Noodles - 2017-06-24, 11:16

Gosc ma na czole wypisane "3C, 30pkt/sezon". Kolejny Abdelkader czy Sheahan. Najwyzszy pick od 25 lat a my bierzemy goscia, ktorego wiekszosc fachowcow ocenia jako kogos do trzeciej linii.

To co wyprawia Holland to jest ewidentny sabotaz. Rok temu wymiana z Arizona i wziecie Cholowskiego. Wtedy uwazalem ta wymiane za dobra a wybranie Cholowskiego nie musialo okazac sie klapa. Rok pozniej trzeba chyba zweryfikawac opinie bo Cholowski pierwszy sezon na uniwerku mial przecietny. W panice podpisujemy z nim ELC i umieszczamuy (najpewniej) w WHL zeby goscia ratowac.
Teraz Rasmussen choc byly na C dwie lepsze dostepne opcje (Necas/Vilardi). Do tego tradycyjnie podpisywani bez sensu weterani i patologia przy podpisywaniu kontraktow ze swoimi graczami. To wszystko sprawia ze Holland zatrzymuje rozwoj tej organizacji.
Mlodzi zawodnicy wybierani w drafcie powinni sie obawiac tego, ze moga byc wybrani przez DRW. Ta organizacja na dzis nie ma zadnego planu/projektu. Liczy sie tylko doczlapanie do fazy PO, przyszlosc nie ma znaczenia.

Nasz scouting to jest smiech jesli wycej ceni sie Rasmussena od Vilardiego, NEcasa, czy obroncow typu Valimaki, Brannstrom czy nawet ten zagadkowy Liljegren.
Holland jest w stanie wszystko spier....c. On by schrzanil wybor nawet z #1.

O 16 startuje 2.runda. Niczego sobie nie obiecuje. Pewnie w dalszych wyborach wyciagniemy znow ze 2-3 Szwedow w nadzieji, ze trafi nam sie kolejny Zetterberg. Ale by tak bylo to trzeba miec scouting na odpowiednim poziomie a nie gosci, ktorzy maja problem z ocenieniem potencjalu i umiejetnosci zawodnikow z top20 draftu.

edit:

I jeszcze mnie takie spostrzezenie naszlo. Wybierajac goscia z #9 w drafcie powinnismy zadac sobie pytanie: czy gdy go wybralismy to czy nasz zespol potencjalnie jest teraz lepszy niz przed jego wyborem? Dla mnie odpowiedz na dzis jest jasna. NIE.
I druga rzecz. Wybierajac z #9, najwyzszym od ponad 25 lat niejako z urzedu, ów #9 powinien wskoczyc na pozycje #1 wsrod naszych prospektow bo byl wybierany znacznie wyzej niz zawodnicy wybierani w draftach w ubieglych latach. Zatem... Czy Rasmussen jest teraz naszym #1 wsrod prospektow? Czy jest lepszy od Svechnikova, Hronka czy Bertuzziego?

Tomasz - 2017-06-24, 12:25

Noodles napisał/a:
To co wyprawia Holland to jest ewidentny sabotaz. Rok temu wymiana z Arizona i wziecie Cholowskiego. Wtedy uwazalem ta wymiane za dobra a wybranie Cholowskiego nie musialo okazac sie klapa. Rok pozniej trzeba chyba zweryfikawac opinie bo Cholowski pierwszy sezon na uniwerku mial przecietny. W panice podpisujemy z nim ELC i umieszczamuy (najpewniej) w WHL zeby goscia ratowac.

Z tym, że Cholowski ma próbować swoich w :grg: . W przyszłym sezonie będzie bardzo tłoczno na zapleczu, gdy chodzi o potencjalne dynama ofensywne w bloku obronnym. Wtedy będzie realna szansa na ocenę postępów Kanadyjczyka. Jeśli będą widoczne.

Noodles napisał/a:
edit:

I jeszcze mnie takie spostrzezenie naszlo. Wybierajac goscia z #9 w drafcie powinnismy zadac sobie pytanie: czy gdy go wybralismy to czy nasz zespol potencjalnie jest teraz lepszy niz przed jego wyborem? Dla mnie odpowiedz na dzis jest jasna. NIE.
I druga rzecz. Wybierajac z #9, najwyzszym od ponad 25 lat niejako z urzedu, ów #9 powinien wskoczyc na pozycje #1 wsrod naszych prospektow bo byl wybierany znacznie wyzej niz zawodnicy wybierani w draftach w ubieglych latach. Zatem... Czy Rasmussen jest teraz naszym #1 wsrod prospektow? Czy jest lepszy od Svechnikova, Hronka czy Bertuzziego?

1) Ale "gorsi" też nie jesteśmy. Prawda? Więc może już dość tych wiecznych narzekań.

2) Niekoniecznie. Jest jeszcze coś takiego jak develop. A właściwie druga część tej mantry: draft & develop. Trudno, aby chłopak po 2-3 sezonach w systemie (nierzadko dobrych), miał stać niżej w hierarchii od nowo wybranego juniora. Nawet z #9.

I żeby była jasność. W pierwszej rundzie można było sięgnąć po ciekawszego, bardziej perspektywicznego młokosa. Trudno.

Noodles - 2017-06-24, 12:59

Tomasz napisał/a:
Z tym, że Cholowski ma próbować swoich w :grg: . W przyszłym sezonie będzie bardzo tłoczno na zapleczu, gdy chodzi o potencjalne dynama ofensywne w bloku obronnym. Wtedy będzie realna szansa na ocenę postępów Kanadyjczyka. Jeśli będą widoczne.

On nie jest fizycznie gotowy do gry w profesjonalnej lidze wiec jego granie w tym sezonie to strzal w stope.
Do tego tak jak wspomniales, obrona jest przeladowana w GRG a gosc ktory nie jest gotowy do gry na tym poziomie nie dostaie miejsca tylko dlatego, ze byl wybrany w 1 rundzie draftu.

Tomasz napisał/a:
1) Ale "gorsi" też nie jesteśmy. Prawda? Więc może już dość tych wiecznych narzekań.

Co za minimalistyczne podejscie. "Ale gorsi nie jestesmy". Mielismy pick #9, top10 draftu a spozytkowalismy go na goscia, ktory na dzis na papierze wcale nie sprawia, ze jestesmy choc troche lepsi.
Buffalo wzielo Mittlestadta co na papierze sprawia, ze sa juz troche lepsi niz byli przed draftem, podobnie Vancouver z Petterssonem itp. Wybierajac goscia w top10 draftu trzeba brac kogos kto juz na starcie ulepsza nasz zespol, nawet na papierze ale daje nadzieje, ze bedzie znaczaca wartosdcia dodana a nie kolejnym slizgaczem, ktory pogra to tu to tam.
Nie jestesmy gorsi? Jestesmy bo zmarnowalismy dobry pick.

Tomasz napisał/a:
2) Niekoniecznie. Jest jeszcze coś takiego jak develop. A właściwie druga część tej mantry: draft & develop. Trudno, aby chłopak po 2-3 sezonach w systemie (nieżadko dobrych), miał stać niżej w hierarchii od nowo wybranego juniora. Nawet z #9.

To przejrzyj baze prospektow Buffalo czy Vancouver czy Florydy czy LA i zobacz jak wypadaja ich wczorajsze wybory na tle prospektow, ktorych wybierali w poprzednich latach.

Tomasz - 2017-06-24, 13:44

Noodles napisał/a:
On nie jest fizycznie gotowy do gry w profesjonalnej lidze wiec jego granie w tym sezonie to strzal w stope.
Do tego tak jak wspomniales, obrona jest przeladowana w GRG a gosc ktory nie jest gotowy do gry na tym poziomie nie dostaie miejsca tylko dlatego, ze byl wybrany w 1 rundzie draftu.

Przypuszczam, że właśnie chodzi o to, aby sprawdzić, czy jest gotowy. Przyśpieszyć swój rozwój. Po nie najlepszej kampanii na uniwerku. Udowodnić coś samemu sobie. A rola organizacji jest dawanie tych szans. To jest właśnie develop.

Piszesz tak, jakby ktokolwiek dostawał bonus za to w której rundzie jest wybrany. Tym bardziej w Detroit. Wywalczy sobie miejsce, albo zacznie w Toledo. Nic więcej.

Noodles napisał/a:
Co za minimalistyczne podejscie. "Ale gorsi nie jestesmy". Mielismy pick #9, top10 draftu a spozytkowalismy go na goscia, ktory na dzis na papierze wcale nie sprawia, ze jestesmy choc troche lepsi.
Buffalo wzielo Mittlestadta co na papierze sprawia, ze sa juz troche lepsi niz byli przed draftem, podobnie Vancouver z Petterssonem itp. Wybierajac goscia w top10 draftu trzeba brac kogos kto juz na starcie ulepsza nasz zespol, nawet na papierze ale daje nadzieje, ze bedzie znaczaca wartosdcia dodana a nie kolejnym slizgaczem, ktory pogra to tu to tam.
Nie jestesmy gorsi? Jestesmy bo zmarnowalismy dobry pick.

Nie minimalistyczne, tylko realne. Jak zwykle. Ja o czym innym, Ty o czym innym. Ale to ma sprawiać wrażenie, czy je robić? To spora różnica. I właśnie dlatego nie przepadam za "zgadywaniem".

bukaj22 - 2017-06-24, 13:47

Jeny jaka histeria. Lepiej się czujecie po wyrzuceniu hejtu ? Mam nadzieję że tak.

Nawet jeśli Rasmussen nie będzie gwiazdą, to solidnego centra do trzeciej linii z takimi gabarytami chętnie przygarnę. Jeśli gość będzie potrafił zasłonić bramkarzowi widoczność i przekierować gumę w PP to też płakał nie będę, bo od czasów Holmstroma kogoś takiego nie mamy. Poza tym mam nadzieję, że zrobi użytek ze swoich gabarytów w kwestii twardej, męskiej gry na bandach i porozbija kilku rywali. Na prawdziwe gwiazdy przyjdzie czas, gdy będziemy wybierali z jeszcze wyższymi numerami w jeszcze silniejszych draftach. Osobiście mam nadzieję, ze w przyszłym sezonie będziemy w top 3 draftu.

Zabawne jest to, że chłop jeszcze na dobre nie zaczął swojej kariery a tutaj został ukrzyżowany obok Hollanda. :D

Wrzućcie na luz. Czeka nas kilka lat naprawdę solidnego tankowania. Nie ma sensu się denerwować.

Tomasz - 2017-06-24, 14:32

Ja tutaj histerii nie widzę. Rozumiem o co chodziło Noodlesowi, czy Roggiemu. Po prostu teraz możemy tylko poczekać i przekonać się co widzieli w tym chłopaku skauci (nie sam Holland sic!). I przydałoby się skupić jednak na tym czego można się o nim dowiedzieć. Poznajmy go...

Roggi - 2017-06-24, 15:32

Czyli nie muszę już szukać tej tabelki obrazującej, że w ostatnich 15 latach jesteśmy jedną z najgorzej draftujących drużyn NHL? To jest ten sam poziom patałachów, z których kiedyś się naśmiewaliśmy :facepalm: .

1) 3rd oddany za Sadowego - Sharks wciskają nam busta
2) "Podnosimy" się żeby wyciągnąć Turgerona, bo to niby 1-rundowy talent - okazuje się żołnierzem do 4 formacji przy sprzyjających wiatrach
3) Gdzie te perełki ze Szwecji i Finlandii od pana Anderssona? Nagle skończyły się gdy inni też zaczęli tam czesać?
4) Wybory 1 rundy przemilczę

Podstawowym problemem jest to, że draftujemy zbyt bezpiecznie przez co staliśmy się fabryką przeciętniactwa.

Cytat:
Nawet jeśli Rasmussen nie będzie gwiazdą

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cytat:
Jeśli gość będzie potrafił zasłonić bramkarzowi widoczność i przekierować gumę w PP to też płakał nie będę, bo od czasów Holmstroma kogoś takiego nie mamy.

A jak Ty chcesz dostarczyć mu krążek. Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli problem żeby przekroczyć linię środkową w najbliższej przyszłości :troll:

Cytat:
Na prawdziwe gwiazdy przyjdzie czas, gdy będziemy wybierali z jeszcze wyższymi numerami w jeszcze silniejszych draftach. Osobiście mam nadzieję, ze w przyszłym sezonie będziemy w top 3 draftu.

:arz: zaczęli robić ruchy na teraz więc być może nas przeskoczą, :buf: powinni wreszcie trochę pocisnąć. Zostają :vgk: :col: :njd: :van: , które dalej będą burdelem na łyżwach. Jeżeli nie trafi się jakiś nieoczekiwany maruder to widzę tutaj top 5 draftu przy sprzyjających wiatrach, a to za mało...

Cytat:
Wrzućcie na luz. Czeka nas kilka lat naprawdę solidnego tankowania. Nie ma sensu się denerwować.

Ty nic nie rozumiesz :facepalm: . Najpierw wciskano nam ciemnotę o przebudowie w locie i straciliśmy na tych mrzonkach ile? 3, 5,7 lat? Teraz gdy tankowanie wydaje się jedyną alternatywą, nie jesteśmy w stanie tego zrobić, ponieważ "czapka" jest zawalona kontraktami, których bez solidnej dopłaty nie da się pozbyć! Co by nie mówić o tym składzie to zapewni jednak wystarczający poziom umiejętności, doświadczenia, etyki pracy, kręgosłupa moralnego żeby zespół nie wycierał tyłkiem dna tabeli. Na loterię bym nie liczył, bo przekonaliśmy się już na swojej skórze.
Fanbase jest wkurzony, gdyż ludzie zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, że Holland i spółka odarli ich nie tylko z teraźniejszości, ale i przyszłości.

Roggi - 2017-06-24, 21:00

Krótkie podsumowanie draftu na gorąco :troll:

Na chwilę obecną jesteśmy jednym z większych przegranych. Gdzie high end skill, gdzie prospekci typu boom or bust? Zebraliśmy paczkę bezpiecznych picków gdzie masz dokładnie to co widzisz :facepalm: . Zamiast Chychruna i Vilardiego mamy dwa totalne projekty, które wyglądają na istne szaleństwo. Za cholerę nie ruszyliśmy do przodu z tą przebudową.

Strasznie podoba mi się to co zebrali :vgk: . Na drugim miejscu :stl: . :lak: skorzystali natomiast na naszej głupocie.

bukaj22 - 2017-06-24, 22:54

Przecież od dawno wiadomo, ze za kadencji Hollanda nic dobrego już nas nie czeka.
Ja w niego już nie wierzę od dawna. Musimy poczekać na wygaśnięcie jego kontraktu i zacząć nowe rozdanie z nowym GM i skautingiem. Póki co trzeba się starać zbierać jak najwyższe wybory w drafcie i jak najlepiej je spożytkować.

Nie ma co liczyć, ze jakiś ciekawy ufasek tutaj przyjdzie. Nikt nie chce grać w tak skonstruowanej ekipie, z takim GM i w zbankrutowanym mieście.

Trzeba obserwować rozwój AA, Manthy czy młodego Berta i Svecha i to właściwie tyle co nam pozostaje.

Co do Draftu, to ten bramkarz Petruzzelli wygląda ciekawie. Zobaczymy może coś wyrośnie z Lindstroma i Kotkasalo. Jednak to są dzieciaki i wiadomo, ze nie da się niektórych rzeczy przewidzieć. Osobiście uważam, ze był to jeden z naszych ciekawszych draftów w ostatnich latach.

Ciężkie czasy nastały, ale bez obaw za kilka lat zaczniemy wychodzić na prostą. ;)

redwingsfan - 2017-06-25, 12:06

bukaj22 napisał/a:

Nie ma co liczyć, ze jakiś ciekawy ufasek tutaj przyjdzie.... w zbankrutowanym mieście.
.....
Osobiście uważam, ze był to jeden z naszych ciekawszych draftów w ostatnich latach.
Ciężkie czasy nastały, ale bez obaw za kilka lat zaczniemy wychodzić na prostą. ;)

dajcie nam takich bankrutów których stać na ....4 drużyny w najlepszych ligach w kraju a do tego wywalają mln zielonych na nową halę dla dwóch drużyn
------
realne zadłużenie każdego polskiego miasta już dawno przewyższyło ich mozliwości spłaty owych zobowiązań - ktoś słyszał aby jakieś miasto ogłosiło bankructwo w Polsce?
(to co widać i czego nie widać etc)
------
ciekawy draft? no raczej musiał być bo takiego wyboru nie mieliśmy od lat
mam wrażenie że KH celuje w rosłych Mantho-podobnych zawodników bo ma atuty do wymian
jak chłop słyszał przez ostatnie 2 lata w słuchawce hasło "co chcecie za Manthę" to nie ma się co dziwić że siedzi w tym przekonaniu o słuszności swojej kadrowej polityki

jak wody potrzebujemy w DET obrońców
z chęcią widział bym z powrotem Vanka w D a oddałbym gdziekolwiek Shaehana
Tatar jest do podpisania - czy warto to już inna bajka
fajnie jakby Holland zrobił jakis mocniejszy ruch ale raz to nie w jego stylu a dwa do tanga trza dwojga

pzdr

Yogi80 - 2017-06-25, 13:01

Bukaj zbankrutowane miasto? Byłeś kiedyś w Stanach ? 90% amerykańskich miast ma swoje ciemne zaułki , patologie, slumsy. W Nowym Jorku czy L.A. jest większy syf ale nikt tyle o tym nie pisze bo jest większy biznes i ogólnie o wiele bogatsze miasta. Poza tym było to bankructwo zamierzone takie samo zrobił w 2009 roku General Motors by dostać pomoc finansową z rezerw . Wielu ludzi się wyprowadziło ok , były problemy z komunikacją miejską czy policją ale wwiększości są to rozdmuchane dziennikarskie bzdety. Centrum jest BEZPIECZNE , czyste i zadbane , na rzece pływają statki wycieczkowe, ludzie spedzają czas na wyspie Belle Isle. Prócz czterech drużyn w najwiekszych ligach dodatkowo co roku odbywają się prestiżowe wyścigi Indycar, Nascar iImsa. Detroit ma swoje drugie oblicze ale nie piszmy przez kolejne 10 lat o bankructwie bo wystarczy przyjechać na targi motoryzacyjne by zobaczyć przepych i salony.

Holland wygląda jak menel , zdziadział i jego polityka transferowa również, szkoda Vilardiego .

Roggi - 2017-06-25, 19:04

Cytat:
Musimy poczekać na wygaśnięcie jego kontraktu i zacząć nowe rozdanie z nowym GM i skautingiem. Póki co trzeba się starać zbierać jak najwyższe wybory w drafcie i jak najlepiej je spożytkować.

To możesz długo czekać... Holland zapowiedział przecież, że chce ponownie podciągnąć Detroit do elity ligi. Właścicieli nie tkną palcem, bo słuchają go jak świnia grzmotu :roll: .

Wszyscy w organizacji zaczynają sobie zdawać sprawę jak kiepsko draftujemy i stąd to "sięganie" drugi rok z rzędu po chłopaków, którzy są przewidywani na dalsze rundy. Panika :| .

Roggi - 2019-01-11, 17:40

"Was just talking about this with someone tonight. I’ve been told Vilardi’s career is in jeopardy at this point. So sad."